Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit választanátok? Ingázás az...

Mit választanátok? Ingázás az osztrák határ mellett vagy több pénzért Ausztria másik végében hónapokig a párotok nélkül?

Figyelt kérdés
Ha messze mennék 300 euroval többet tudnék megtartani,mert nem kellene benzinre költenem és az alap fízetésem is több lenne 100 euroval,tehát ha messze mennék akkor kb 80 ezret megtudnék sporolni,de cserében hónapokig nem tudnánk találkozni és nem látnánk egymást.
2013. júl. 21. 09:39
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Az ingázás az napi 40 km-t jelent,a távol pedig 500-600 km.Ahonnan jó esetben csak havonta egyszer tudnék hazajönni.
2013. júl. 21. 09:42
 2/18 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, menj messze. Indok: gondolom fiatal, legalábbis középkorú vagy, ha megteheted hogy jobb munkád és több pénzed legyen, akkor tedd meg! A mai világban fontos mennyit keresel, és azért nem mindegy hogy hónap végére marad-e pénzed kenyérre vagy sem. Szerintem! Viszont havonta nem is kell hazajárnod, ha az első havi fizudból tudnál bérelni egy kis lakást, oda tudnád vinni a párod. Biztos találna ott munkalehetőséget. De ezt jobb lenne megbeszélned vele hogy menne-e veled oda vagy sem.


Személyes történetnek azt tudom felhozni, hogy nekem a párom ment Londonba. Első havi fizujából bérelt másik lakást, és kimentem én is :) És jól megvagyunk 3 éve :) Egy probát megér :)

2013. júl. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Kicsit bővebb infók kellenének a döntéshez:

hány évesek vagytok, mióta vagytok együtt, együtt éltek? Egyébként milyenek az anyagi körülményeitek, a párod dolgozik-e, mire gyűjtötök, mennyi hiányzik, mennyi ideig menne így a munka?


Alapvetően sokáig távkapcsolatban élni nem jó, az esetek 90%-ában rámegy a házasság. Ha viszont pl. pont az az 1-2 millió hiányzik a házhoz/lakáshoz, amihez így hozzájuthatnál mondjuk 1 év alatt, akkor nyilván érdemes lenne menni.

2013. júl. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
28 évesek vagyunk mint ketten.1 éve vagyunk együtt,ő neki is van munkája,nem keres rosszul és szereti is csinálni.Nincs anyagi gondunk,nincs hitelünk.Igaz saját lakásunk még nincs.Hitelt sem nagyon szeretnénk ha nem muszáj.Akármelyik verziót nézem,ha a messzit választanám,akkor is kb 3 év kellene hogy össze jöjjön egy lakás ára.Szóval ilyen szempontból az kilőve,mert annyit nem bírna ki a kapcsolat szerintem.Ő nem hiszem hogy jönne,hiszen jó biztos munkája van.Viszont hitelt sem nagyon szeretnénk.
2013. júl. 21. 10:48
 5/18 anonim ***** válasza:
Akkor viszont a közelit választanám a helyedben és igyekeznék spórolni arra a lakásra :). Ha pl. Ausztriában vásároltok be, az jóval olcsóbb, mint otthon (tapasztalat). Példának kedvéért ugyanaz a vaj, ami itthon 400 ft felett van, egy német/osztrák aldiban, lidlben, 1.10 (azaz kicsit több mint 300 ft), és ez a legtöbb német gyártású termékkel így van. Kint élek, szóval tapasztalat.
2013. júl. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Szerintem fiatal a kapcsolatotok egy ilyen távolsághoz és ha komolyan terveztek, akkor nem is éri meg, hiszen ez rengeteg időt elvesz a közös életetekből és szinte tuti hogy jobb esetben is éveken belül rámegy a kapcsolatotok.

Egy 10 vagy több éves házasság is nehezen bírná ezt ki.


Én amondó vagyok vagy menjetek mindketten, vagy maradjatok. Spóroljatok amin lehet és össze fog jönni az a lakás így is. Ha kisebb hitelt kell felvenni hozzá szerintem az sem gond, csak ésszel csináljátok, ne 20 millás devizát vegyetek fel, amit 80 évesen is nyögtök majd, ha addig nem dőltök be.

2013. júl. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Hitel nélkül csak robot-élet van. Akik csak farmolják a pénzt, közben meg eltelik az élet.


Inkább vegyetek fel hitelt vagy ha pénzügyben buták vagytok, beszéljetek ügyvéddel.

2013. júl. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Utolsó én ezt nem robot életnek hívnám hanem nyugodt és stressz mentes életnek.Nem farmolás ha öszehozol egy hitelmentes kisebb lakásra vagy pl egy autóra.Legalábbis én így látom a dolgot.
2013. júl. 21. 12:25
 9/18 anonim ***** válasza:

6-s vagyok. Az viszont szerintem robot élet, ha elmész a párodtól messze évekre és dolgozol, hogy több pénzed legyen. Az évek elrepülnek. Lehet lesz egy lakásod, ellenben lehet párod már nem és azt a néhány évet sem fogod senkitől visszakapni. Ilyen szempontból egyetértek az utolsó válaszolóval.

Hitelt okosan kell felvenni, amihez akár konzultálj egy pénzügyi tanácsadóval. 1-3 milliót simán fel lehet úgy venni fix részletekkel, hogy tudj nyugodtan aludni éjszaka!

Én nem akarlak meggyőzni, hogy a hitel jó dolog, arról viszont igen, hogy szerintem te is és a kapcsolatotok is fiatal ahhoz, hogy te sok száz km-re robotolj valamiért, ami lehet soha nem fog boldoggá tenni, mert közben elveszíted azt, aki igazán fontos volt neked, az idő pedig elrepül feletted!

Mit ér plusz x tíz ezer forint, ha nincs kire elkölteni?

2013. júl. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

ma 13:44



Igen részben egyet is értek veled,én is így gondolom,de a nélkülözés sem éppen jobb.Abban is teljesen egyetértek hogy nem biztos hogy amiért évekig dolgolzol az jó is lesz uténna az adott emberrel,ebben egyetértek.De ugyan akkor a nélkülözés is tönkre tehet egy kapcsolatot.

Viszont nem tudom merre fele laksz de hogy 3 millioból nem kapsz semmi féle lakást az is tuti.Szóval 3 millioból maximum egy kocsit veszel,de lakást biztos hogy nem.Hiszen egy normális lakás 7-8 milliotól kezdődik és határ a csillagos ég.

2013. júl. 21. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!