Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit választanátok? Ingázás az...

Mit választanátok? Ingázás az osztrák határ mellett vagy több pénzért Ausztria másik végében hónapokig a párotok nélkül?

Figyelt kérdés
Ha messze mennék 300 euroval többet tudnék megtartani,mert nem kellene benzinre költenem és az alap fízetésem is több lenne 100 euroval,tehát ha messze mennék akkor kb 80 ezret megtudnék sporolni,de cserében hónapokig nem tudnánk találkozni és nem látnánk egymást.
2013. júl. 21. 09:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Inga.
2013. júl. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

9-es vagyok. Azt írod nincs anyagi gondotok, ami számomra nem azt jelenti, hogy nélkülöztök, de lehet félreértettem valamit. :)

Az 1-3 milliót sem úgy gondoltam, hogy abból kifutja egy lakásra, de ha van némi megtakarított pénzetek, ennyivel már simán ki lehet pótolni hitelből úgymond biztonságosan. Ha kiszámolom, hogy 80 ezret tudsz havonta megspórolni a távoli melóval, három év múlva abból sem lesz egy komplett lakás sajnos akár merről is nézem.

Nem tudom most albérletben éltek-e, de amennyiben igen, akkor kérdem én, nem mindegy hogy a levesbe megy az a pénz, avagy a hitelre?

Én nem mennék a párom nélkül, mivel nem meghatározott időről van szó, hanem évekről. Ez így sok és nem éppen jó alap egy kezdődő közös élethez. A párod sem hiszem hogy ujjongva díjazná az ötletet, vagy ha igen az már régen rossz. :)

2013. júl. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Na ez mind szép és jó,de szerinted honnan lenne vagy miből ait megsporolunk?Azért nem tudom neked honnan érthetődő az hogy valaki csak úgy megtud sporolni 5 milliot a 3 milliohoz?Azt is valahonnan elő kell teremteni nem igaz?

Amúgy sokkal többet sporolnék meg a távolabbi lehetőséggel,mert a szállásomat állják és a kajámat.Na már most ez alaphangon ha a benzint is beleszámolom az havi 100 ezer ft sporolást jelent kb.Magyarul tisztán kb 1200 eurot félre tudok tenni,ha ingázok akkor jó esetben talán a felét.Ha egyedül megyek és 10 hónappal számolom akkor az 10*1200 euro ami 12000 egy évben ami kb 3.2 millio ft.Azt ingázással dupla annyi idő alatt teszem félre.Mivel nem vagyunk milliomosok így nincs félre tett pénzünk sem.

2013. júl. 21. 16:12
 14/18 anonim ***** válasza:

Nézd... akkor menj el! :) Engem nem kell meggyőznöd, te tudod számodra melyik a jobb, avagy fontosabb.

Azt mondtad havi 80-at megtudnál spórolni, én ez alapján számoltam.

Hogy honnan értetődő, hogy az ember összetud spórolni némi alapot egy hitelhez? :) Kérdezz meg átlag magyar családokat, akik nem nélkülöztek és erejükön felül teljesítettek és spórolgattak, hogy sikerüljön. :)

2013. júl. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Igen de egy átlag magyar család azért a pénzért akár 10 évig gürizik mire nagy nehezzen összehozza,én itt azt a pénzt 2 év alatt összehoznám.Kérdés kibírja e a dolog.
2013. júl. 21. 16:55
 16/18 anonim ***** válasza:
Akkor menj. :) Mint említettem, te tudod, hogy neked mi a fontosabb. Az sem utolsó kérdés, hogy ehhez a párod mit szól persze.
2013. júl. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Kim Bo Mao válasza:

Szerintem az ingázás jobb, de egy szezonra kipróbálhatod a távolabbi helyen is, ahol állják a szállásod. Szerintem tudom miként számoltad, én is kiszámoltam, és 3 év lenne egy lakásravaló kint.

Ha megteheted persze ingázz, mert még úgyis jóval többet viszel haza, mint ha Mo.-on dolgoznál. Beszélgettem Soproni magyarokkal, akik Ausztriában dolgoznak-ingáznak-és mondták, hogy nekik így éri meg. Kb. 250-et (EUR) költenek havonta benzinre, hogy munkán kívül is autókáznak, és ígyis megéri.

A hitellel kapcsolatban én mindig úgy gondoltam, amíg nem élet-halál kérdése nem érdemes mástól függni, nem tudhatod hogyan alakul a pénzügyi világ, milyen új szabályozásokat hoznak, meg aztán ha hosszútávra terveztek akkor ígyis-úgyis összejön lakásra pár éven belül. :)

2014. dec. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Hitel nélkül csak robot-élet van. Akik csak farmolják a pénzt, közben meg eltelik az élet."


Aki hitelt vesz fel a mai világban, az se normális. Hitellel van csak igazi rabszolgaélet. Van egy jó mondás: addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér. Igazából az emberek mentalitásával van a probléma, mert mindenki gazdag akar lenni, mintha az vagy a saját lakás boldogítana. Szerintem meg jobb, ha van a családnak egy nagy háza, lehetőleg vidéken, és ott lakik több generáció együtt. Mindenkinek jobb, mert a nagyszülők sincsenek egyedül, tudnak vigyázni a gyerekre, a családtagok tudják egymást segíteni, nincs az ember folyton egyedül, a gyerek is több mintát lát. Szerintem ez az ideális élet, csak ma valamiért az lett a divat, hogy mindenki külön akar élni, lassan már két ember se bír meglenni egy fedél alatt. Pedig régen se élhetett mindenki saját lakásban, sőt. Még a gazdag Angliában is, nem is annyira régen, panellakásnál kisebb lyukban gyakran 9-10 ember is együtt élt. Ma viszont valamiért a szülők is meg a gyerek is csak úgy tud gondolkodni, hogy külön lakás, közben meg semmi értelmes érvük nincs rá, viszont mindenki egyedül van. Nagyon okos dolog, mondhatom.


Egyébként, ha nincs ilyen családi házas szülői háttér, akkor én is inkább azt csinálnám, amit a kérdező, hogy ingáznék vagy kimennék külföldre, de családdal együtt. Pár évre kimennék, spórolnék, gyűjteném a pénzt, ha lehet, összehoznék egy lakásra vagy házra. Vagy kitanulnék valami szakmát, amivel össze lehet rá hozni.

2016. febr. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!