Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleimnek állandóan az a...

Szüleimnek állandóan az a baja, hogy nem diplomáztam le. Tudom, hogy 10 évvel ezelőtt link voltam, most már szeretnék tanulni, de senki nem vállalja be a babámat, míg én suliban lennék. (Párom külföldön dolgozik) Én akkor 1"senki" vagyok?

Figyelt kérdés

De nem is ez a nagy gondom. Állandóan a bátyámhoz mérnek! Miért?

Evidens, hogy a szülőknek büszkeség, ha gyermekük diplomás ember, de nekem ezért miért kell mindig a rövidebbet húzni? Mindenben ezzel kovácsol előnyt magának, családi életünk bármely területén.

Anyám is állandóan az ismerőskereső oldalakat bújja, figyeli hogy más gyermeke milyen iskolát végzett, és utána jön a "bezzeg" szöveg. Akkor engem szégyell?


2009. okt. 21. 16:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Abban igazuk van, hogy ezt elrontottad, te is belátod.

Az, hogy senki vagy e, viszont nem ez határozza meg. Elsősorban magad meg az életed.

Ha így is el tudsz boldogulni(amúgy csak érettségid van?), akkor fasza minden, van gyereked, jól neveled, stb, akkor kár ezen szenvedni.


Viszont a sulit megcsinálni, hát nemtom mennyi van még hátra, de gyerek család mellett majdnem lehetetlen.

Viszont egy fontos, te ne azért tanulj mert a szüleid dumálnak, hanem magadért. Látom amit írsz azon, hogy azért akarnál lediplomázni mert a szüleid dumálnak.

2009. okt. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Nem akarlak elkeseríteni, de a szüleidnek fontosabb az, hogy ki mit gondol róluk, illetve ők maguk mivel/kivel dicsekedhetnek, mint az, hogy te boldog legyél. Ez akkor sem fog megváltozni, ha lediplomázol, hiszen akkor majd jön a következő dolog, ami miatt előhúzhatják a "bezzeg" dumát. Sajnálom, hogy ilyenek a szüleid. Csak halkan merem megkérdezni: tervezett gyerek voltál? És ha igen, lányt akartak?
2009. okt. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy egy senki! Anya vagy és ez sem semmi, ha ellátod a kicsit és szépen neveled. A tanulást akkor is pótolhatod, ha a kicsi nagyobb lesz és sikerül megfelelő felügyeletet talánod a számára. A két testvér állandó összehasonlitása pedig gusztustalan és degradáló. Nem hinném, hogy mindenben rosszabb, vagy kevesebb vagy a fiútestvérednél. Még akkor se, ha nem diplomáztál. Lehet, hogy csak a szemedben és otthon gyötörnek téged, mások előtt peig példás anyaként és jó gyerekként emlegetnek. Mondd meg a szüleidnek, hogy hagyják abba a szapulásodat, mert ezzel a világon semmit nem érnek el, legfeljebb elhidegültök egymástól és a testvéri viszonyotok is megsinyli az örökös összehasonlítgatást. Ezen el kellene gondolkodniuk.
2009. okt. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, én is belátom! De 20 évesen más volt a fontosabb számomra, és már ennyi idősen másként gondolok vissza. Szüleim állandóan azzal jönnek, hogy miért nincs, amikor eszem meg van. Nem vagyok tervezett gyerek, csak egy ebédszüneti becsúszás, szüleim sztorizása szerint :). Egyébként középső vagyok, van egy 18 évvel fiatalabb húgunk. Érettségim van egyébként. Más téren sem voltak sosem büszkék rám, mivel nem vagyok egy karcsú alkat, és emiatt is a legtöbb intrikát a családomtól kaptam.
2009. okt. 21. 17:13
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez még lemaradt: Ritka rossz és megvetendő a testvéri viszonyunk bátyámmal... Szégyell, leszól, kritizál ahol csak tud... Rengeteget tett ellenem, a veréstől az apám uszításáig tudnék sorolni...
2009. okt. 21. 17:15
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

17:07 vagyok. Ajjaj, akkor te sajnos a tipikus 3 gyerekes szülői magatartásnak vagy az áldozata. :-( A legnagyobb a tökéletes, hiszen ő az első, a legkisebb a szemünkfénye, te meg szegény, te vagy a "maradék". Remélem, nem bántalak meg ezzel.

Igaza van az előttem szólóknak, ezt meg kell beszélned velük. Úgy éled az életed, ahogy te akarod, nem pedig az ő elvárásaik szerint. Tudatosítanod kell bennük, mert ennek az lesz a vége, hogy semmi, de tényleg semmi nem fog megfelelni nekik, amit te csinálsz. :-(

2009. okt. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%
Mi a bánat lehet fontosabb egy 18 éves lánynak a érettségi után mint az, hogy tanuljon? Én most vagyok 27 éves és most járok a 3. diplomámáért egyetemre. El sem tudom képzelni az életemet tanulás nélkül. Kb is nem divat már a korai gyermekvállalás. :S A szülidnek igaza lehet. Majd a mai VILÁGBAN kész öngyilkosság csak 1 érettségi. Menekülés házasság. :...
2009. okt. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Kezdjük ott, hogy nagyon örülök annak, amit elértél. Hozzáteszem az észt nem diplomámban mérik. Egyébként férjnél nem vagyok, 10 éve vagyunk együtt a párommal, 29 évesen szültem, és lakásunk, autónk van, mellette építkezünk. Hitelünk nincs, dolgoztunk! 2 kézzel, és amink volt okosan forgattuk (az eszünket használva), hogy még több legyen. 32 évesen "csak" ennyit értem el az életben, érettségivel.
2009. okt. 21. 21:18
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem feleltél meg a szüleidnek egy nekik nagyon fontos kérdésben, ez a baj. Én is nehezen viselném mint szülő, ha a gyerek messziről lesz.rná, mit látok helyesnek az ő érdekében, mert neki más fontos. Az már IQ kérdése, hogy a veszett fejsze nyelét meddig szorongatja egy szülő. Belátja-e, hogy az már nem a te érdeked, hogy utólag az orrod alá dörgöli a sérelmét. Mert ez sérelem a javából.
2009. okt. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!