Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bunkóság, illetlenség volt ez...

Bunkóság, illetlenség volt ez a mondat? Vagy anyósom reagálja túl?

Figyelt kérdés
Két kisfiam van, 2 és 4 évesek. Sógornőm kisfia 3 éves, nemrég kezdett el dolgozni, a kicsi ugyebár csak szeptembertől megy oviba. Én itthon vagyok még a nyáron, így természetesen felajánlottam, hogy vigyázok a keresztfiamra is. Szeretem, aranyos kissrác, jól megvagyunk négyesben, persze azért három kisgyerek néha idegőrlő :) Családi ebéden voltunk tegnap, megkérdezte másik sógornőm, hogyan bírom a három gyereket. Viccesen mondtam, hogy most tettem le a harmadik baba gondolatáról végleg, majd hozzátettem, hogy amúgy jól elvagyunk, jókat játszanak együtt. A gyerekes sógornőm nem sértődött meg, anyósom viszont felkapta a vizet, hogy milyen bunkó beszólás volt ez, miért ajánlottam fel ha nem bírom. Nem kavart végül balhét, mert meg tudtuk beszélni a sógornőmmel hogy tényleg nem úgy gondoltam, szívesen vigyázok rá, segítek neki. Jó a kapcsolatunk, tudom hogy ő is megtenné fordított esetben.
2013. júl. 22. 10:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Én egyáltalán nem érzem bunkóságnak, ha tényleg viccesen mondtad. A hangsúly nyilván nem mindegy, az vezethet némi félreértéshez (főleg, ha valaki félre akarja(!) érteni).

De ne foglalkozz anyóssal, ha sógornőddel tisztáztátok!

2013. júl. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem szarkasztikusan mondtad akkor nincs benne semmi.
2013. júl. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
88%
Szerintem sem lehetett bunkóság. Főleg, ha hozzátetted, hogy elvagytok. Nem neked kéne bocsánatot kérned, hanem az anyósodnak, mert ez is bizonyítja, hogy a te szádból mindent rosszindulatúnak vesz. Amúgy meg igazad van, 3 gyereket pokolian nehéz kordában tartani. :D
2013. júl. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Hát ebben semmi sértő nem volt,max ha nagyon bunkó hangsúllyal mondod.Anyós egyértelműen túlreagálta.De ne foglalkozz vele,ha a sógornőddel letisztáztátok. :)
2013. júl. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
25%

Off:

Letisztáztam, lehogy lemegint lefeleslegesen lehozzáteszik leegyesek a le igekötőt, leami le-le-le-ledegradálja le a lefogalmazási lesítílust.


Nem bunkóságból mondom, de már nagyon idegesít a logikátlan, feleslegesen ismételt fonémákkal teli ronda nyelvtanhasználat tömegessé válása... :S Mi lesz ebből a szép magyar nyelvből. :(

2013. júl. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%
Pardon, "szépmagyarul lestílust"...
2013. júl. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

Mert itt most ez qva fontos dolog volt,hogy ki milyen stílusban ír.

De nagyon ügyes vagy,hogy kitudtad emelni a lényeget az egész beszélgetésből!Gratulálok,a nyereményed egy Hajdú tárcsás mosógép.... -.-"

2013. júl. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
Számomra egyértelmű lett volna, hogy csak viccről van szó.
2013. júl. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

szerintem nem volt bunkó :-)


nekem alapból ilyen a stílusom, szerencsére hamar rájöttek h ezeket soha nem gondolom komolyan, és utálom ha túl komolyan kell beszélgetni családi körben :-)

2013. júl. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 KZitus ***** válasza:
51%

Szervusz


Mint anyós kérlek, nézd el az anyósodnak amit mondott, mert tudod, mi idősebbek kicsit másként gondolkodunk, olykor nem tudjuk követni a fiatalok észjárását.

Fontos, hogy titeket, akiket valóban érintett ez a téma, meg tudtátok beszélni.

A családi béke nagyon törékeny, inkább megéri elnézni dolgokat, mint hátat fordítani a szülőknek. Személyes tapasztalatból mondom.


Okosan csináltátok a sógornőddel.


Üdvözlettel: Zita

2013. júl. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!