Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség! Hogy a fenébe...

Segítség! Hogy a fenébe szedjem össze magam? Magányos mami vagyok.

Figyelt kérdés
Az életem: 25 éves vagyok. Születése óta egyedül nevelem lányom. Az apa havi egyszer egy órát áldoz rá. Most 4.5 éves. Dolgozom évek óta. Emellett borzasztóan nyögvenyelősen most nyáron fejeztem be egy BA-t, és a második szakképzésem, de a hátsóm kitörölhetem velük. Gyerek előtt ígéretesnek tűnt az életem, az ország legjobb gimijéből max. potszámmal vettek fel egy nagyon erős állami BSc szakra a BME-n, már egyetem előtt is 3 középfokú nyelvvizsgám volt, és úgy éreztem, mindenre képes vagyok, bármit elérhetek az életben, amihez a szüleim remek anyagi hátteret biztosítottak. Elköltözve a szüleimtől, mint láncától szabadult vad, rohantam az életbe, kicsapongó és felelőtlen voltam, romlottak az eredményeim, végül teherbe estem egy nálam 15 évvel idősebb hapsitól. Aztán babástul a műszakiról kibuktam, végül egy bölcsész szakot végeztem el, plusz két pénzügyes okj-t, és még ezeket is nagyon nehéznek éreztem gyerek és munka mellől. Ha a szüleim, akik rengeteget vigyáztak a lányomra a vizsgák alatt, nincsenek, nem tudom hogy csináltam volna meg. Egyelőre biztos, hogy nem megyek Ma-ra, nem bírnám, és már fizetnem is kéne. Ráadásul csóró vagyok. Gyerektartást nem kérek, mert sokat költött a lakhatásomra az apa a szülés után, és azóta is a szememrehányja, úgyhogy többé nekem nem kell tőle egy fillér se. Az irodai munkás fizumból élek és a szüleimtől kapott támogatásból, így az életszínvonalam még nem vészes, de azért a saját nadrágszíjamat nagyon össze kell húznom ahhoz, hogy a lányomnak megadhassak mindent. És nyomasztó, hogy egyedül nem tudnám fenntartani ezt a színvonalat. Folyton agyalok, mit kéne tennem, hogy több pénzem legyen. Különböző kicsike vállalkozások beindításán töröm a fejem, van egy nagyon kevéske félretett pénzem is rá. De nagyon nehéz a tettek mezejére lépni. Már egy éve megrekedtem a tervezgetés szintjén. Másik állást nem keresek, mert noha nem fizet sokat, ez a munka elég laza, bármikor dolgozhatok otthonról is, és ez nagy kincs kicsi gyerek mellett. Magányos is vagyok. Nincsenek barátaim, pedig régen könnyen barátkoztam, de valahogy elveszítettem az érdeklődésem az emberek felé. Van egy szeretőm, akivel már 2-3 éve összejárunk 1-2 hetente, ha a lányom a nagyiéknál tölt egy éjszakát, de ez kevés. Nem szeretjük egymást, csak testi nass a viszonyunk. Kezdem azt hinni, hogy bármily ostobán is hangozzék, én már nem leszek szerelmes. Aztán még a lányommal is szeretnék többet foglalkozni, de sokszor elfog a kedvetlenség és fáradtság. Pedig imádom őt, nagyszerű csajszi. Sikertelennek érzem magam az élet minden területén. És lassan minden motivációm elsorvad, kialszik belőlem a tűz, ami régen olyan ambiciózussá, erőssé és vonzóvá tett. Egy senkinek érzem magam. Minden nap elhatározom, hogy változtatok rajta, de nem megy. Az egykori osztálytársaim most kutatólaboratóriumokban dolgoznak, külföldön csinálják a harmadik diplomájukat vagy ilyesmi. Én meg... Reggel volt másfél szabad órám, de elmosogatni sem voltam képes, helyette teljes letargiában ültem a net előtt. Olykor kis tervtáblácskákat írok napokra lebontva, de sosem sikerül betartani őket. A testemmel sem vagyok kibékülve. Folyton le akarok dobni pár kilót, de kettőnél többet sosem sikerül, és az is visszajön. Butulok is. Régen imádtam olvasni. Nem is tudom, mikor olvastam utoljára szépirodalmat. Régen rengeteg önálló gondolatom volt. Ma már nem fárasztom magam gondolkodással, ha csak nem a pénzcsinálásról van szó. Összegezve: nem igazán szeretem magam, nem tetszik ez az élet, amit élek, ez a test, amiben élem, és ez a szellem sem, amit magaménak tudhatok. Nyifi-nyafi, tudom, de ezt most jó volt kiírnom magamból. Mi a franckarikát kezdjek magammal? Adjatok tanácsokat!
2013. júl. 24. 11:06
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
83%
Én szívesen eljárnék Veled sportolni, és közben még a nyűgeidet is meghallgatnám! Más segítség most nem jut eszembe :S Leírod privátban hol laksz? (Város) 29 L
2013. júl. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
73%
Kérjél gy.tartást, abból jobb színvonalon tudnátok élni, és a is segítene a kedveden!
2013. júl. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
28%
Nem akarlak megbántani,de erről te tehetsz,22 vagyok,de ha ilyen életem lenne és felkötném magam. Én majd a férjemnek fogok szülni,jó anyagi körülmények között úgy 8 év múlva. Addig meg csak utazgatás,szórakozás. Élj a mának! Tudod,hogy mindenki a saját életéről tehet,akkor most miért vagy elkeseredve.
2013. júl. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
81%
Fordulj pszichologikushoz. Kis depressziód van semmi egyéb, kicsit az önbizalmadon egy önismeret nem ártana és hidd el megtalálod a régi önmagad!
2013. júl. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
42%
Nem bántásból, de minek tartottad meg a gyereket? Nem volt se párod, se pénzed, semmid!
2013. júl. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
41%
Egyetértek a #3. válaszolóval...
2013. júl. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
85%

1. két pofon magadnak


2. nálad sokkal rosszabb helyzetben lévők is megvannak és képzeld még boldogok is tudnak/mernek lenni


3. ha nem tetszik változtass - ezen a problémán csak te tudsz segíteni más nem


4. bocsi de ezt a nyafogást nem bírom


én 3 gyerekkel vagyok albiban egyedül és minden nap van nevetés, mosoly, öröm

pedig éppen kijövök a pénzből amit kapok

már régen lejjebb adtam az igényeimből h minden biztosítani tudjak magunknak

h azért néha legyen egy fagyizás vagy strand valami olcsó helyen

igen szegények vagyunk de merünk örülni merünk kreatívak lenni akármiről is van szó

nem szégyenkezem ha másoktól kapok ruhát játékot egyebet


wáááá annyira nem szeretem ha nyafog valaki mikor csak rajta áll a változás !!!!

2013. júl. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
75%

3-as kívánom, hogy úgy alakuljon az életed ahogy szeretnéd, aztán ha mégsem majd gondolkodj el egy kicsit és legyél szerényebb.

Kérdező: Igazad van, ne kérj gyerektartást a pasitól, a nyugalom többet ér. De ha úgy is egyedül vagy most. Miért nem költözöl vissza a szüleidhez? Nem szégyen, és a fizudból több maradna magatokra, vagy akár tudnál spórolni. Nem utolsó sorban tudnál eljárni barátnőkkel és ismerkedni. A szerető fázistól jobbat érdemelsz és vigyázz, mert ha az élet igazságos, márpedig hidd el nem marad adós, előbb utóbb Te is lehetsz megcsalt nő. Nem éri meg. No meg azért csak van tartásod. A szüleidnél lehet sokkal könnyebben találnál célt, nem hagynának ülni magányodban. Cselekedj!

2013. júl. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
81%

Ha a szüleid ilyen rendesek,és segítőkészek,én a gyereket odaadnám nekik egy két-három napra,és elmennék egy wellness szállodába pihenni.Ott feltöltődsz energiával,és hazaérve újult erővel tudsz belecsapni az életbe.Ha pihent vagy friss,és energikus,lesz kedved eljárni pl. futni,jobban meg tudod tervezni a havi kiadásokat,és ha egy-két dologról lemondasz,ami nem is olyan szükséges,beiratkozhatsz tornára,táncra,amik művelődési házakban,vagy hasonló helyeken nem is olyan drágák.Megismerkedhetsz emberekkel ilyen alkalmakkor,lesznek barátnőid,és máris kerekebbnek tűnik az élet.Emellett a lányod ovistársainak a szüleivel is elkezdhetsz konkrétabban ismerkedni,ovi után elhívhatod őket játszóterezni,később ez is szövődhet barátsággá.A nyelveket elevenítsd fel,ehhez még tanár sem szükséges,viszont ha perfektül beszélsz vagy beszéltél három nyelvet nagy előnnyel indulsz állásinterjúkon.Szerintem ilyen végzettségekkel,mint amiket említettél lenne jövőd,csak kicsit utána kéne járni.Soha nem fogsz kiszabadulni a mókuskerékből,hogyha megelégszel egy irodai munkával. (és ezzel most nem a munkádat akarom degradálni) Ha keresel új munkahelyet csinálhatnál olyat amit szeretsz,ez már ad inspirációt,küldenének továbbképzésre ide-oda.Egy új környezetben akár férfiakkal is megismerkedhetsz.Persze tudom,Magyarországon vagyunk,egy jó munka megszerzése nem könnyű,de csak idő és elhatározás kérdése,és sikerül.


Amit írtál,hogy úgy érzed butulsz.Ez azért van mert be vagy úgymond gyepesedve.Ha kicsit felszabadulsz (amihez egy ilyen pihenős hétvége remek alkalom),máris másként fogod látni az életet,és tulajdonképpen megújulsz.


Sok sikert kívánok!

2013. júl. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
48%
Akkor meg volt parja! Mit itelkeztek itt? Teljesen normalis ha valaki megtartja a megfogant gyermeket! Szerintem semmi baj nincs itt, kicsit kimerultel. Szerintem is kerj gyerek tartast, o az apja. Az hogy szemedrehanyja kit erdekel? Engedd el a fuled mellett. En nem tudom mi ez a Be Cs stb, de amit meg akarsz csinalni azt meg kell. Szuleid vigyaznak a kolokre nem? Sot en a helzedben megbeszelnem a szuleimmel, hogy egy ideig vigyazzanak ra, es elmennek egy evre tanulni kulfoldre. Mar ha a szulok nyugdijasok mar.
2013. júl. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!