Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindenkit elveszítettem! Mit...

Mindenkit elveszítettem! Mit tegyek, ha nagyon magányos vagyok?

Figyelt kérdés

Újra és újra megtapasztalom, hogy csak magamra számíthatok, senki nem lesz örökké mellettem. :( Apukámmal gyermekkoromtól rossz a kapcsolatom, neki "köszönhetem", hogy lelkileg tönkrementem. Ettől függetlenül én megbocsátanék neki bármikor, de nagyon úgy tűnik, hogy ő örökre megutált engem, minden nap bántalmaz lelkileg. Anyukámmal ritkán beszélget, mert rengeteget dolgozik, és amikor itthon van, akkor is idegességében rajtam vezeti le a feszültségét, alig beszélünk normálisan. A testvérem már felnőtt, a maga útját járja, régen jóban voltunk, mára viszont megszakadozott a kapcsolatunk, a saját életével foglalkozik. A családomra tehát nem számíthatok. Barátaim csak kevés van/volt, mert egyre depressziósabb/visszahúzódóbb lettem az évek alatt. A barátaimmal sorra szakadt meg a kapcsolat, és már csak a legjobb barátnőm volt nekem, de ma őt is elveszítettem. :( Az elmúlt időszakban egyre ritkábban találkoztunk, és ma kimondta, hogy már nem érdeklem többé. :( Mit tegyek? Gyakorlatilag nincs kivel beszélnem, a suliban, osztályban sem ismerek senkit.

Úgy érzem, belehalok a magányba!

16/L


2012. dec. 14. 20:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%

Pesti vagy? Esetleg msnen is szívesen beszélgetek veled, pszichológusnak készülök, és állítólag jó barát vagyok.

:)

15/L

2012. dec. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
szerintem kerd ki pszihologus velemenyet,van neten online sokat segithet,mert ez mar gyerekkori rossz elmenyekbol lett,szukseged van egy pszihologusra.ebbol meg sokkal nagyobb gondjaid lehetnek,en magam is ilyen helyzetbe vagyok es tudom mirol beszelek.ha gondolod irj privit,szivesen segitek enis amiben tudok.
2012. dec. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Szegénykém:( Nekem apukám nem velünk lakik, alig látom, anyukámmal meg ugyan az a helyzet, mint a tiéddel(de jól kijövünk) és én nem mehetek sehova, mert van egy beteg nagypapám akinek agy-ér elmeszesedése van és már kétszer is majdnem felgyújtotta a lakást, nekünk kell etetni, átöltöztetni, mert folyton bepisil... Szal nekem itthon is stresszes. Bár nálam jobb a helyzet, mert a nővérem még itthon lakik és néha ő van itthon vele. Én jól kijövök a nővéremmel, ez vigasztal és az osztályban is szeret mindenki. Szerintem próbálj beszélni a régi barátokkal, az osztálytársaiddal, kérj elnézést, ha esetleg megbántottad őket és a lényeg(!!!) Ha velük vagy, próbálj mosolyogni, légy vicces, akivel tudnak nevetni(ne az légy akin nevetnek!) , felejtsd el akkor a problémáidat, a magányt, mert akkor nem távolodnak el tőled és már nem is leszel magányos:) Remélem tudtam segíteni:) És kitartás!!!
2012. dec. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon sajnálom azt ami van veled, az szerintem teljesen egyértelmű hogy azért vesztetted el a barátaidat mert visszahúzódóbb lettél, ez érthető is, de látszik is hogy mennyire igaz barátok ha nincsenek melletted és nem segítenek rajtad. Most nem azért mondom de az osztályodba ha nem ismersz senkit az hogy lehet? Esetleg másik iskolába kerültél?

Megértem a problémádat, lehet kellene neked valaki akinek kiöntheted a szíved és a lelked de úgy igazán.

Az első válaszoló felajánlotta neked hogy szívesen beszélget veled szerintem használd ki lehet tud segíteni rajtad.

Én is felajánlom ugyanezt ha gondolod privátban elérsz esténként.

Hogy mit tegyél szerintem első lépésnek bőven elég lesz az akinek kiöntöd a szíved aztán megkönnyebbülsz ha ez megvan akkor jöhet a második lépés, ami rengeteg féle lehet, de nem írom még le először a nehezén kell túl lenned. Szerintem még megpróbálhatsz a testvéreddel is többet beszélgetni biztos van rá módja és még is csak a testvéred, biztos megfog hallgatni.

2012. dec. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%

#1

15 évesen max. "pszichológus szeretnék lenni". Egyenlőre elég messze vagy tőle. Majd ha már egyetemre jársz, akkor mondhatod, hogy annak készülsz.

2012. dec. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
12-13 éves korom óta kb 18-20 pszichológiai könyvet olvastam ki többször, és a legtöbb részt hibátlanul fel tudnám mondani, plusz Anyukám pszichiáter. Puszi.:)
2012. dec. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak ajánlom figyelmébe, hogy nézzen utána, mi a különbség az "egyenlőre" és az "egyelőre", és utána mérlegeljen, hogy melyiket kellett volna használnia.. (ezt csak azért írom, mert ő is feleslegesen akadt fenn egy apró részletkérdésen)
2012. dec. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

ma 21:09


képzeld, vannak olyan emberek, akik már egész fiatalon el tudják dönteni, hogy mivel szeretnének foglalkozni, és tudatosan arra készülnek ;)

2012. dec. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ne keseredj el, még nagyon fiatal vagy, sok alkalmad van még barátságokat kialakítani,meg aztán majd később saját családod is lesz, nem leszel magányos.Most ez egy kicsit nehezebb időszaka lehet az életednek, de lesz még jobb is meglátod, ha te is akarod.

Barátszerzés céljából esetleg próbálkozhatsz klubokkal is, ahol hasonló érdeklődésű emberekkel találkozhatnál, ismerkedhetnél, lehet hogy csak az a baj, hogy nem megfelő kör körökben próbálkozol.

2012. dec. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerezz barátot magadnak.Lányként nem nehéz..

Sajnálom hogy csak ennyit tudok mondani,de átérzem a helyzetedet.

De az osztálytársaiddal nem tudsz összebarátkozni?

17/F

2012. dec. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!