Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan nem engednek el?

Jogosan nem engednek el?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, jó tanuló, mindig segítek a szüleimnek kérés nélkül, nem szoktam bulizni.Szombaton lenne egy kis fesztivál féle program a városban /20 km/.Barátaimmal lennék és esetleg nagyinál aludnák, de nem engednek el. "túl kicsi vagy az ilyenhez"...nem érzem magam kicsinek ehhez, szerintem ennyi igazán kijárna nekem.Anyát még talán megtudnám győzni, de apu nagyon félt.Jól esik, hogy félt, de nem tettem semmi olyat amiért nem kéne megbiznia bennem :( Ti elengednétek a lányotokat? Ilyenkor mit tehetek? Megint mindenki ott lesz, kivéve persze én...
2013. júl. 24. 22:02
 1/10 anonim válasza:
100%
nem benned nem biznak, hanem azokban akik ott lesznek
2013. júl. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16 éves lányomat ha olyan lenne mint te, elengedném, de csak 1 kikötéssel. Megígéri hogy pontosan éjfélkor hazamegy mamához, és fel hív telefonon.. Ha csak 10 percet késik,a bizalom elvész.. 16 évesen szerintem lenne annyi eszed, hogy tudd, mikor kell időben hazamenni..
2013. júl. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Értem ezt, de ilyen a mai világ...és amúgy sem vagyok olyan hülye, hogy valahova is egyedül menjek.Mindig lenne velem valaki.

Meg lehet őket valamivel győzni?

2013. júl. 24. 22:09
 4/10 A kérdező kommentje:
Nyakába ugranék ha azt mondaná éjfélig ellehetek.
2013. júl. 24. 22:10
 5/10 anonim ***** válasza:
A világ olyan, amilyenné tesszük. Vagy ússzunk az úrral? Az mégis kényelmesebb.
2013. júl. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Fú, ez nekem nagyon fura. Mondjuk én pont az vagyok, aki kivétel volt és mindig sokáig el voltam engedve. Mégis, a többiekkel ellentétben, 1x sem cigiztem, nem ittam alkoholt. Nekem mindig azt mondták szüleim, megbíznak bennem, és ne engedjem magam befolyásolni. Biztosan attól félnek, nehogy elrontsanak téged. Mond el neki, hogy olyanokkal leszel, akik rendesek, nem isznak stb, ráadásul te sosem mennél bele ilyesmibe. Mond hogy nyugodtan elengedhetnek, és egyezzetek meg, hogy addig megbíznak benned, míg el nem játszod a bizalmukat és utána jogosan ne engedjenek el. Esetleg mond, hogy hazatelefonálsz, hogy minden rendben van.
2013. júl. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát szerintem nyugodtan elengedhetnének...
2013. júl. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Most leszek 18 éves és ha belegondolok, hogy mi van az ilyen fesztiválokon, én is féltenélek a szüleid helyében. Igazából nem nagyon mentem ilyen helyekre, diszkóba se, meg bulikba se. 16 éves koromban eljöttek értem, legkésőbb egykor. Ha a buli a lakóhelyemen volt, éjfélre haza kellett érnem. Mostanában barátnőmék borospincéjében szoktunk bulizni (mondjuk elég ritkán, de más buliba nem szoktam járni), és végre megengedték, hogy ott aludjak a többiekkel, eddig 1-kor vagy 2-kor jöttek értem. Szerintem kérd meg tőlük, hogy jöjjenek el érted időben. Volt, hogy nem engedtek el, de valójában nem bánom már. Persze akkor mérges voltam, de igazuk volt így utólag. És nem miattam nem engedtek el, hanem azok miatt, akik pl. megerőszakolják a csinos fiatal lányokat. Mai világban sajnos ez van, szinte senkiben sem bízhatsz meg, tisztelet a kivételekben (néha még az ismerőseidben sem), inkább hallgass a szüleidre.
2013. júl. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Féltenek téged. És az a helyzet, hogy teljesen meg lehet érteni őket. És ez nem azért van, mert benned nem bíznak. De hiába mondod, hogy éjfélre a mamánál vagy...annyi minden történhet hazafele az úton.Lehet sosem érsz haza. Én nem engednélek.
2013. júl. 25. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Taxival mennénk vissza nagyihoz. :) De lehet megkérdem bátyám el jönne e velem, neki is ott lesznek haverjai.
2013. júl. 25. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!