Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a családmo...

Mit gondoltok erről a családmodellről? Ennyire függ a pénztől is a gyerekvállalásról alkotott vélemény?

Figyelt kérdés

Adva van egy nagyon jól - tényleg nagyon-nagyon jól - menő vállalkozó. Fiatalon lettek szülők a feleségével, 40 körül járnak, de a nagyobbik lányuk már 20 körül van. A kicsi még ovis, de már nagynéni, egy 2 év körüli kisfia van a nagyobbik lánynak. Becsúszott gyerek, de megtartotta, mert neki "kell". Már tavaly, a gyerek 1 éves kora körül visszament tanulni. Másik városban él. Hétvégente jár haza. Most nyáron is eljár utazgatni, nyaralni, bulizni. A gyereket a nagymama neveli, ő meg nagyon élvezi, örül a helyzetnek. Az anyja is foglalkozik vele persze, de inkább úgy mint egy nővér.

Mit gondoltok erről? Teljesen normális dolog? Meg kellett így tartani azt a gyereket?

Mi lenne a helyzet ha egy putris család lenne, ahol megszokott az ilyen felállás, fiatalon szülés, akkor el lennének ítélve? Így viszont oké?


2013. júl. 25. 08:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

Ez egyáltalán nem attól függ, hogy hány évesen szült a lány. A rokonságunkban vagn egy ugyanilyen felállás, csak ott 40 évesen szült az anyuka, 2 hónapos volt a gyerek, amikor visszament dolgozni, és azóta a 70 éves anyja gondozza a babát. Igaz, ők egy fedél alatt élnek, de éjjel is a nagyi kel fel a babához, mert az anyukának dolgozni kell.

Őt is elítéled? Vagy ennyi idősen már inkábbb érdem, hogy nem hagyja veszni a karrierjét, és így legalább nem lesz egy kis elkényeztetett, anyás gyereke?

2013. júl. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem ez annyira nem gáz. Nem akarta elvetetni, vagyis megölni a saját gyerekét, inkább megszülte, ez teljesen érthető. Csak úgy látszik, nem igazán kell neki a gyerek, akkor meg miért nem adja örökbe? Ez már kevésbé érthető. Meg sem, hogy miért nem védekezett.
2013. júl. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem az ember ha gyereket vállal, akkor a saját és a párja örömére tegye, ne pedig a nagyszülők nyakára, akiknek már nem biztos, hogy ennyi idősen minden vágyuk a lányuk helyett "pótszülőként" nevelni az unokát.


Az, hogy egy gyereknek az anyja másik városban él és hétvégente jár haza, utazgat, nyaral, bulizik, helyette pedig a nagymama gondoskodik a kicsiről, elég érdekes.. Szerintem ő se gondolta komolyan amikor "kell" alapján megtartotta a gyereket.


Egyáltalán nem normális dolog, ilyen esetben szerintem teljesen mindegy, hogy egy gazdag vagy egy szegény családról van szó. A lényeg, hogy az anyukának nevezett tinikorát élő lány, képtelen ellátni a saját gyerekét akit ő maga vállalt. Pénz ide vagy oda, gondolom a lényeg, hogy neki jó legyen a többi meg nem érdekli....

2013. júl. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

* Első


Az, hogy valaki rákényszerül egy bizonyos helyzet miatt arra, hogy elmenjen dolgozni és a nagyszülőre bízza a gyereket teljesen más tészta.


Meg az is más, hogy valaki 7 napból 2 napot tölt otthon egy héten mert másik városban él, de még a nyarat se használja ki, és nem tölti együtt a gyerekével a szabadidejét mert utazgat, nyaral, bulizgat...


Valahogy a kettő teljesen más.

2013. júl. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

"nem igazán kell neki a gyerek, akkor meg miért nem adja örökbe?"

Úristen ugye ez a kérdés nem komoly??!! Te inkább megválnál a gyerekedtől, minthogy az Anyádra bíznád, aki nem mellesleg szívesen nevelgeti és még az anyagi háttere is rendezett?

Szerintem ez egyáltalán nem gáz. A putris családnál azért gáz, mert Ők a semmibe szülnek, nem egyet, hanem tizet, és eltartatják az adófizetővel! Vagy ha meg is tartják, nem tudják normálisan ellátni, etetni, iskoláztatni, és szerintem ez sajnálatos!

2013. júl. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
Ha a lányommal történne ez meg, én bevállalnám az unokámat. Nem, majd örökbe adja, ugye??? Ezt nem gondoltad komolyan! Az, hogy mellette nekem is van egy 2 év körüli kisfiam, miért lenne gond? Örülnék, hogy a lányom esze megjött, visszament tanulni, és a baba is a legjobb helyen van. Happy End!
2013. júl. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó így se,engem is a nagyi nevelt(általános iskolából már hozzájuk mentem haza,este meg visszahozott a szüleimhez).11 éves voltam amikor a mama meghalt,teljesen összetörtem,meghalt az egyetlen ember aki foglalkozott velem,onnantól csak a szüleimmel éltem(vagy is inkább egy házba velük).
2013. júl. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
32%

Első vagyok.

Igazából semmi közöm ahhoz, hogy ki mit csinál, de az én történetemben szereplő anyuka sem azért ment vissza, mert rá lenne szorulva, hanem mert nem akarta feladni a karrierjét. Nem mindenki azért dolgozik a babája mellől, mert kenyérgondjai vannak. És ezt csak azért írtam le, mert arra szerettem volna rámutatni, hogy ha valaki fiatalon szül, és mellette tanul, akkor azt mondják, hogy miféle önző dög, hogy a nagyszülőknek szül, ha pedig ugyanezt 40 évesen teszi, akkor azzal a többségnek semmi problémája, sőt, jönnek azzal, hogy "külföldön is csak pár hónapot lehetnek otthon az anyák", meg hogy "a mai gyerekek azért olyanok, mert az anyjuk mellett nevelkednek évekig".

Egyébként a kérdező által bemutatott szituációt én sem tartom normálisnak, bár az a véleményem, hogy ha már ott van egy élő 2 éves kisgyerek, akkor ízléstelen azon filózni, hogy mennyivel jobb lett volna annak idején elvetetni.

2013. júl. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
2 vagyok. És honnan tudjátok, hogy a mama szívesen foglalkozik a gyerekkel, vagy csak kötelességtudatból?
2013. júl. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Lehet nem szép dolog ezt írni, de akkor sem tudom mi értelme volt így gyereket szülni!


A nagymama tényleg szívesen neveli. FIÚ két lány után, (így a nagypapa is oda van érte) Amúgy sem dolgozott soha, elvan otthon a kisgyerekkel, hogy a kisebbik lánya már ovis. Hozza viszi, van bébiszitter is úgyhogy ha menni akar valahova csak felhívja és vigyáz a gyerekre/gyerekekre. Nem okoz neki gondot hogy van a kicsi, csak a kérdés, hogy miért nem szült akkor még egyet, még viszonylag fiatal 40-41 körül lehet most

2013. júl. 25. 10:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!