Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Én gondolkodok túl "kispolgári...

Én gondolkodok túl "kispolgárian" a gyerekvállalásról, vagy ez már jómódban is sok (k)?

Figyelt kérdés

Van egy nővérem, ő is, a férje is 1 millió körül keres/folyik be. Szóval elég nagylábon élnek. Nem irigylem tőlük, megtanultak/megdolgoznak érte. Csak nem tetszik az ahogy a dolgokhoz állnak. Nekik is, nekünk is két gyerekünk van. A sógorom gondolkodott a harmadik gyereken, de a nővérem nem lebeszélte, hogy nem tudnak még egyet bevállalni (mármint hogy elindítsák őket az életbe) És ezt komolyan is gondolja. Nálunk most útban a harmadik és kb. felelőtlenek vagyunk amiért bevállaljuk, mikor ők sem merik. Mi 500at kapunk ketten összesen, szóval negyed annyi pénzből élünk. Szerintem mi is el tudjuk tartani őket. Lehet nem lesz minden alájuk tolva, de nem csak az a lényeg.

Egyébként jó anyának tartom, nem bántom:) Csak szerintem olyan bután gondolkodik a pénz-gyerek kérdésről.

Szerintetek melyikünknek van igaza?



2013. márc. 28. 15:32
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
A gyermekválallás nem csak pénz kérdése. A magas kereset még nem jár automatikusan 3 gyerek iránti vággyal. Te meg ezt értsd meg. Ha azt mondja neki már sok a három, akkor nyilván így érzi, az meg a senkinek sem lenne jó, ha születne egy harmadik,amire alig tud időt vagy energiát szánni.
2013. márc. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%

1. MINDENKINEK magánügye, hogy hány gyereket akarna vállalni.


2. A gyerek egyre több pénzbe kerül, minél idösebb, és ha a szülö biztositani akarja nekik, hogy tudjanak akár fizetös egyetemen is tanulni, akkor a havi 500 nem sok, föleg, hogy gyakorlatilag bármikor elveszhet az egyik vagy mindkét jövedelem. (Akár megszünik a munkahely, de akár meg is halhat valamelyik szülö). Ilyen esetben csak az elöre összespórolt pént az, amiböl a gyerek be tudja fejezni a tanulmányait.


3. Szerintem mindkettötöknek igaza van valamennyire, és teljesen értelmetlen lenne megpróbálni bármelyikötöket a másik álláspontjára rábeszélni.

2013. márc. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
De pont ez az, hogy nem a pénzügyi részét tekintve nem zárkózna el a harmadiktól (sógorom pedig kifejezetten örülne szerintem). Tényleg úgy látom, hogy a pénz miatt mondja azt amit.
2013. márc. 28. 15:39
 4/40 A kérdező kommentje:
Oké, tudom, hogy nem keresünk olyan hú de sokat, és ha tanulni akarnak majd akkor nem tudunk mindent mi állni. (de nekem sem állták, mégis tanultam). Szerintem nem a mi feladatunk az, hogy MINDENT megadjunk nekik. Persze nekem is van egy olyan szint ami alatt nem vállalnék be több gyereket.
2013. márc. 28. 15:42
 5/40 anonim ***** válasza:
100%
de jó Neked hogy ennyi energiád van ezen agyalni. mindenkinek a saját döntése, hogy hány gyereket akar vagy akar -e egyáltalán.
2013. márc. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%
Jól van kérdező nemzetgazdasági szempontból az a két gyerek sem olyan rossz :D Főleg ezekben az ínséges időkben.
2013. márc. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
Nem ezen agyalok, csak kicsit felbosszantott, hogy szerinte felelőtlenek vagyunk amiért bevállalunk egy harmadik gyereket. Átrágtuk, számoltunk, megbeszéltünk. Nem hinném, hogy az a kategória vagyok aki sorra szüli a semmire a gyerekeket. Szóval bosszant, hogy "beszólt"
2013. márc. 28. 15:44
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, a nővéred mit ért azon, hogy elindítani az életben?


Mi van, ha pl. mind a 2 (vagy 3) fizetős szakra menne, mondjuk olyanra, ahol 500.000 körüli a tandíj vagy még több (és akkor még a mesterszakról nem is beszéltünk + albérlet, stb.) - soha nem lehet tudni, és ilyen esetben valóban nekik is nehezükre esne 3 gyereket is "elindítani az életben"

Vagy lehet, hogy ő pl. lakással, autóval szeretné támogatni a gyerekeit (ha már megteheti), és úgy érzi, hogy 3 esetén ez már nehézkes lenne.


Szerintem semmi közöd hozzá, hogy ők mennyi gyermekre érzik elégnek az anyagi kereteiket...ahhoz meg nem értem hogy jössz, hogy lebutázd...

2013. márc. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
84%

Az ötössel egyetértek: túl sok a szabadidőd!


Másrészt meg józan ésszel, ha lehetőségem lenne két gyereket nagyon-nagyon jól kitaníttatni, külföldön nyaralni velük, és egy lakással segíteni őket, akkor inkább ezt tenném, semmint azt, hogy középiskolásan elküldjem őket dolgozni, hogy tudjanak venni maguknak fontos dolgokat.

2013. márc. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%

Ez magányügy, pláne az, hogy ki mire költi a pénzét. Minél jómódúbb valaki,annál jobban félti a pénzét hidd el. A másik pedig, hogy nagyon könnyű ám havi 1-2 millás bevétel után is leszegényedni egyik napról a másikra!


Az persze örvendetes, hogy szaporodik a magyar nép, ez tényleg jó. Meg az is, hogy a család a legfontosabb. Azt meg sosem lehet tudni,hogy mikor üt be valami nehézség, amire esetleg már nem futja....

2013. márc. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!