Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vita a férjemmel a gyerekválla...

Vita a férjemmel a gyerekvállalásról: kinek van igaza?

Figyelt kérdés

van már 2 gyerekünk, 100 és 8 évesek. Férjem szeretne még egy babát pár éven belül. Én annyira nem. Felajánlottam hogy rendben, ha befejezem az egyetemet (még 1 év, másoddiploma) akkor lehet róla szó, de csak abban az esetben ha az első 6 hónap után ő marad itthon vele. Erről hallani sem akar.


Ti mit gondoltok?


2013. márc. 28. 22:03
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem 100 hanem 10 éves :-)
2013. márc. 28. 22:04
 2/10 Jégtánc ***** válasza:
96%
Csak akkor szülj,ha te is 100%-an szeretnéd.
2013. márc. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ő akarja, neki se csak a kellemes része jusson.
2013. márc. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk hasonló felállás van, csak én a munkahelyemet nem tudom hosszabb időre otthagyni. Ugyanezt ajánlottam fel, a férjem gondolkodás nélkül rábólintott.
2013. márc. 29. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Gyereket vállalni - főleg 3.-at - csak mindkét fél szabad, és őszinte elhatározásából szabad. Az egy dolog, hogy az első évek nehézségeit hogyan hidaljátok át, de egy gyerek felnevelése ennél bonyolultabb, és hosszabb program. Ha benned már nincs erre késztetés, és vágy, akkor nem biztos, hogy erőltetni kellene.
2013. márc. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis neki kellene egy harmadik gyerek, mert olyan cuki, de a nehézségekből, az ezzel járó dolgokból már nem kér, azt old meg Te. Ha én magam nem vágynék rá elemi erővel, sose vállalnám be a 3.-at, de ilyen férj részéről való hozzáállással meg még akkor sem, ha én magam is akarnám. Gondolom, nem azért ajánlottad neki az otthonmaradás, mert 3x annyit keres ő, mint te keresnél, szóval neki csak lustaság, meg nyilván férfiúi büszkeség, hogy nem fog gyereket pesztrálni. A másik két gyerek már egyre önállóbb, fellélegezhetnétek, főleg Te, de egy picivel megint úgy 10 évre le van kötve minden energiád. Én nem vállalnám.
2013. márc. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy akkor ezek szerint nem akarja annyita azt a gyereket:-)

Viccet félretéve, én tudom mekkora áldozat egy nőnek kiesni a munkából, mindenből. Ettől még szeretheti a gyerekét, de tény, hogy ez lemondás, áldozat a saját karrieredről a közös gyermek érdekében.

Szerintem egy 2 gyerekes anya bőven meghozta azt az áldozatot, ami "átlagosan" elvárható.

És megértem, hogy nincs kedved harmadszor kiesni a munkából, mindenből.

Szerintem ez a kérdés nem is kérdés. Ha a férjed semmilyen áldozatot nem hoz meg a harmadik gyerekért, akkor... Mármint, Te csak azt mondtad, persze drágám, szülök, csak maradj otthon a 6. hónap után. Mivel ő azt mondta, nem, Te nem tudsz innentől mit csinálni. Gondolom az nem opció h egyedül legyen otthon a gyerek:-) Tehát nem a Te részedről van akadály, hanem az ő részéről. És nem Te állsz a harmadik gyerek útjában, hanem ő....

Nem kell eztúgy értelmezni, hogy te azt mondtad, nem akarsz harmadik gyereket, hacsak ő otthon nem marad.

Fordítsd meg. Te azt mondtad, nagyon szívesen szülsz egy harmadik gyereket, csak annyit kérnél, hogy hat hónap után maradjon otthon. Ő nem marad...

Akkor most ki nem akar gyereket????

2013. márc. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Bevallom, én annyira nem élveztem a "babázást". Szép időszak volt, de elég volt 2x. A nagyobb gyerekekkel sokkal jobban élvezem az anyaságot. Olvasás, játék, szabadtéri programok stb.


A másik pedig a munkahelyem. Ha meglesz a diplomám, meg tudok pályázni magasabb pozíciókat cégen belül. De ha otthon maradok 2 évet, akkor megint visszacsúszok kicsit.

2013. márc. 29. 10:32
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én neked adok igazat. Ha ő annyira szeretné, akkor hozzon plusz áldozatokat a családért.
2013. márc. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem korrekt az ajánlatod. Beszéljétek át, miért akarod, ő miért nem, még van addig egy év, még bőven konszenzusra juthattok addig. Nem kell elhamarkodottan dönteni :)
2013. márc. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!