Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mire számíthatok ha kiderül...

Mire számíthatok ha kiderül hogy enyém a gyerek?

Figyelt kérdés

Szóval van egy csaj akinek van egy kb 3 éves fia..pár napja a családja itt volt és köteleztek hogy fizessek az elmúlt 3 évre pénzt mivel hogy az én fiam is.én tagadom hogy az enyém. az anyja vizsgálatot akar kötelezhetnek rá?

de mivel cigány család félek hogy megvernek- 20 vagyok


2013. júl. 25. 16:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen bíróságon kötelezhetnek DNS tesztre de ha egy kicsi esély is van, hogy nem a tiéd te sem legyél hülye és ragaszkodj hozzá.

Gyerektartást max 6 hónapra visszamenőleg lehet követelni.

2013. júl. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%

Jobb, ha vállalod az apasági vizsgálatot, különben nem lesz nyugtod tőlük, amíg élsz. Ha szerencséd van, nem Te vagy az apa, és papírt lobogtatva, van remény a békére. Ha Te vagy az apa, akkor gyerektartást kell fizetned. De nem 3 évre visszamenőleg, csak 6 hónapra!

Vállald az apasági vizsgálatot, így a bizonytalanság miatt nem tudod megvédeni magadat. Ők meg nem szállnak le rólad,csak ha papírral bizonyítod, nem vagy az apja a kicsinek.

Gazdag család vagytok? Mert kiszimatolhatták, lóvé kell nekik. Beszéld meg a szüleiddel, bármilyen cikis is, mert bizony sok ész kell ellenük. Jogaikat nagyon tudják.

2013. júl. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Vizsgálatot vállald be, ha tisztáz téged, akkor azért jó, ha kiderül, hogy a tiéd, akkor meg azért jó.


A gyerektartást a kérelmük beadásától visszamenőleg 6 hónapra kell majd fizetned, semmiképp nem 3 évre.

2013. júl. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%
Ha a tiéd akkor minimum 18 éves koráig maximum 25 éves koráig elbúcsúzhatsz a fizetésed 20%-tól.
2013. júl. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Bíróság kötelezhet rá.

Ha tudod, hogy tiéd a gyerek, ismerd el.

Ha tudod, hogy nem tiéd a gyerek, vagy nem vagy biztos benne, a bíróság elrendeli a DNS vizsgálatot. Ha te vagy az apa, akkor fizetned kell majd a DNS vizsgálat költségeit, valamint a gyerektartást fél évre visszamenőleg. 3 évre visszamenőleg nem fogják nekik megítélni a gyerektartást.

2013. júl. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
53%
Bizony, nem csak 6 havi pénzről szól(na) ez az ügy, hanem még hosszú évek alatt fizetendő gyermektartásról. Amúgy téged nem is érdekel, hogy van-e saját gyereked?
2013. júl. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

van rá esély hogy az enyém..de az egy botlás volt és nem is vagyok rá büszke.


én szeptembertől Ausztriába fogok dolgozni akkor is köteles vagyok fizetni?

2013. júl. 25. 17:01
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

"pár napja a családja itt volt és köteleztek hogy fizessek az elmúlt 3 évre pénzt mivel hogy az én fiam is"


Ők nem kötelezhetnek semmire - esetleg kérhetnek, amit te elutasítasz ha van egy kis eszed. Ne is kezdeményezz magadtól apasági vizsgálatot, menjenek szépen bíróságra aztán majd ha jön a levél, akkor mész mintát adni.

Aztán ha kell akkor fizetsz, ill. belátásod szerint látogatod a fiadat - ha nem kell meg kiröhögöd őket.


A legjobban az tetszik, hogy "az én fiam is": miért, hány hímivarsejtből lett az a gyerek, 16-ből egyszerre? Erről egyből beugrott a Jó, a Rossz és a Csúfból a világhírű inzultus: "You are the son of a thousand fathers"... :D

2013. júl. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha bíróság kötelez a tartásdíjra, akkor azt a jövedelmed százalékában szokták megjelölni. Tehát mindegy hol melózol, a bejelentett összegből számítják ki - ha Ausztriában legálisan fogsz munkát vállalni, bejelentenek, akkor az lesz az alapja.
2013. júl. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
100%
Egyetértek Agent K-val ne menj bele semmibe, csak ha hivatalos pappírt kapsz.Ugye mivel cigorol van szó, még az is lehet hogy az apa, az öcsi, vagy a bátyó a gyerek apja..
2013. júl. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!