Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mire számíthatok válásnál,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mire számíthatok válásnál, két kicsi gyerekkel, mit vegyek figyelembe, hogy minél gyorsabban el tudjak válni?

Figyelt kérdés

Egy 4.5 és egy 2.5 éves gyerekem van, évek óta elhidegültünk már egymástól ,gyakorlatilag a pípr köt össze minket,az érzések már sehogy..már egy éve egy lakcímre sem vagyunk bejelentve..:(a lakás közös,de papíron én lakok benne csak.. és mielőbb el szeretnék válni, mert ez a kapcsolat senkinek sem jó,pláne a gyerekeknek.

Gyesen vagyok de az eltartásukról tudok gondoskodni.

De papíron gyesen vagyok csak..egyenlőre..

kérdésem, mi határozza meg, kinek ítélik a gyerekeket, én ragaszkodnék mindkettőhöz, jól tudom,hogy 3éves kor alatt az anya kapja minden képen? ...sajnos az apja, nem apának való-még ha ezt ő be sem vallja..

Mire számíthatok ?

Mit vesznek ilyenkor figyelembe, ha én ragaszkodom a két gyerekhez minden képen.Mennyi gyerek tartásra lehet számítani..jól tudom,hogy 15-25%? mitől függ ez az összeg?... van e valami buktató énrám nézve..bármi érdekel, ami fontos, nem voltam még ilyen szituban és nem is erre számítottam anno..ezért kérnék segítséget..viszont szeretném mielőbb, normálisan lezárni ezt a kapcsolatot..és jól kijönni belőle.

Pénzem ügyvédre ilyesmire nincs és szeretném is kihagyni emiatt....:/

És van e valami hátráltató abban, ha én külföldre szeretnék menni a gyerekekkel lakni..tudom, hogy az apa hozzá járulása kell, aki egyenlőre hallani sem akar róla, de bízom benne, hogy meg tudunk egyezni.., de van e a váláskor ennek köze valamihez vagy ez már megegyezés kérdése.?

Érdemes e mindent papírra fektetni vagy nem szükséges? Mik a tapasztalatok?



2013. ápr. 22. 11:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Leggyorsabban a közös megegyezéssel lehet válni.

Persze, hogy érdemes a gyerektartás és az apai láthatást is jó rögzíteni.

2013. ápr. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Gyorsan, és zökkenőmentesen csak akkor tudtok elválni ha közös megegyezéssel váltok el, és mindenben közösen már előre megtudtok egyezni.

Mivel a kérdéseket itt teszed fel, feltételezem hogy a közös megegyezés nálatok nem működik. Ebben az esetben gyors válásról nem beszélhetünk.

Ha mindenképpen nyugodt válást akartok akkor üljetek le a férjetekkel és beszéljétek meg, mi hogyan legyen.

Kezdjétek az ingó és ingatlan vagyonnal. Az ingó vagyon akár válás kimondása előtt is eloszthatjátok. Szépen feleztek. Az ingatlan vagyonról is érdemes még válás előtt békésen megoldani. Vagy adjátok el, és fele-fele (ez a legtisztább) vagy legyen írásba foglalva hogy a 2 gyereké, és te laksz ezentúl ott velük.. Ha ezeket bíróságon kívül megoldjátok, jelentősen lazább, és könyebb lesz a válásotok.

A gyerekek sorsáról is beszélnetek kell.

Legtöbb esetben anyapártiak a bíróságon. Amíg az anyának nincsenek olyan dolgai ami a gyerekek életét veszélyeztetné vagy fejlődésükben gátolná addig nagy eséllyel az anyánál maradnak a gyerekek. Közösen megegyezhetnétek abban hogy a gyerekek nálad maradnak, de az apa is részt vehet a nevelésükben.

A külföldre költözés gyerekekkel nem lehet amíg az apa nem egyezik bele. Ezt felesleges is beleírni a kérelembe, mert ha az apuka előadja a bíróságon hogy te ezáltal megakarod fosztani az apai jogaitól, és ő is részt akar venni a gyermekei életében, lehet rosszul jössz ki belőle.

A külföldi élet bizony csakis kettőtökön múlik. Ha az apa nem egyezik bele, akkor tudomásul kell venned, és nem gondolkodni tovább a külföldi élet lehetőségén.

A gyerektartás megállapítása csakis a bíró dolga. Általában 1 gyerek esetében a fizetés 20%-a vagy a jelenlegi minimálbér 20%-a. 2 gyerek esetében a fizetésnek 25-30%- vagy a minimálbér 25-30%-a..

De ha közös megegyezéssel válnátok akkor a tartásdíj összegét is meg tudjátok beszélni..

2013. ápr. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Kicsit bonyolultabb a helyzet .. a férjemnek volt egy félre lépése kb másfél éve ami úgy derült ki,hogy nekem nem mondta el,mert több napos céges bulin volt és utána egy együtt lét során ,elkaptam valami szép dolgot tőle.

sajnos utólag ezt nem lehet bizonyítani, de bevallotta..Na most mivel iszonyat el vagyunk hidegülve egymástól.. és nekem az életembe vissza cseppent egy nagyon régi gyerekkori barátom akivel anno elsodort minket a sors egymástól..most már egy éve újra kapcsolatban vagyunk. De ő külföldön él..

a kérdése az,mi van akkor jha én babát várok ettől a sráctólaki teljesen elfogadja az én gyerekeimet,viszont az ő élete ott van és én is ott szeretnék lenni a gyerekeimmel..nyilván tudom az apa beleegyezése kell ehhez..az ingatlanban nehezen tudnánk megegyezni..eladhatatlan a svájci frank miatt jelenleg..én meg nem akarom vállalni és neki sem kell..

Nah szóval ilyen esetben mi a teendő,mert hát ilyenkor nem gyengén bonyolódik a szitu a másik baba miatt..nem tudom jó e ha a bíróság tud ezekről pl..ront e az anya helyzetén..mármint a másik két gyerek miatt..

de ahogy mondtam az apa nem tudja kezelni őket és erre tanúim vannak..a szüleim és a testvérem .

2013. ápr. 22. 12:17
 4/25 anonim ***** válasza:

Élőszőr is ha nem váltál el és úgy lettél terhes, akkor a férjed nevére fog kerülni a baba. Így ha tényleg terhes vagy még az is egy külön procedúra lesz,hogy a vér szerinti apa nevére kerüljön.

Ha nem enged ki külföldre akkor hiába akarsz menni nem mehetsz, akkor vagy ő költözik ide vagy te mész oda gyerekek nélkül. Viszont ha kienged akkor a láthatást nem korlátozhatod a távolság miatt. Így az apa láthatási költségeit neked kell állni. Effektív a 2. hetente lévő repülő jegyét.

A hiteles lakást, el kell adni és a maradék hitelt, közösen visszafizetni.

A ti esetetekben tényleg a közös megegyezés lenne a legjobb.

2013. ápr. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Papíron az új pasi gyereke is az apa nevére kerül majd, erre számítanotok kell. Az, hogy ki lépett félre kivel és mikor, az a válásnál egyébiránt nem számít.


A lakásnál, ha senkinek nem kell, két megoldás lehetséges: vagy eladjátok, amiből előtörlesztitek a hitelt és a maradékot felesben fizetitek továbbra is, vagy kiadjátok, és akár megtoldva, de a bérleti díjból fedezitek a törlesztést.


A gyerekekkel csak az apjuk írásos engedélyével költözhetsz külföldre. Ez a válópertől független eljárás lesz.

2013. ápr. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Azt hogy a férjed félrelépett, te elkaptál valamit tőle, az hogy te összejöttél egy másik pasassal akitől gyereket vársz az mind-mind magánügy. Ezzel nem foglalkozik a bíróság, nem is fogja érdekelni. Ez a ti dolgotok.

A gyerekek akkor is a férjed gyerekei. Hiába vagy terhes, hiába él kint a meg nem született baba apja, hiába hogy elfogadja a gyerekeidet, azok nem az ő gyerekei. Az édesapa beleegyezése kell- Ha megadja akkor kimentek és közösen megoldjátok a gyerekek láthatását továbbra is (ilyen esetben neked kell állni a repülőjegyeket a srácoknak)

Ha nem egyezik bele, akkor neked 2 lehetőséged marad

1. A gyerekek az apjuknál marad, te kimész és élsz az új családoddal a kisbabáddal, és te leszel a ritkán látott szülő.

2. Elfogadod hogy nem egyezik bele az apa, és otthon neveled mindhárom gyermekedet.

Van még egy lehetőség. A külföldi apuka költözik Magyarországra és éltek négyesben.


Az ingatlan szintén a ti ügyetek. Ha nem tudtok megoldást találni, akkor a hitel fog a fejetekre nőni. Egy idő után azon kapjátok magatokat hogy újra pereskedtek de most a behajtók ellen. Így vagy úgy de az ingatlan áron alul lesz értékesítve és még adósság is marad..


Egyébként a barátnőm hasonlóképpen járt mint te. Ő is terhes volt egy kint élő pasitól de a kisfia édesapja nem engedte a külföldre költözést. Ő az apjánál hagyta a fiát, mert a fia is ezt kérte, és elég apás is...Ezt az utat választotta. Jelenleg a fia minden szünetben, minden nyári szünidő alatt vele van kint..AZ iskolaidőben otthon az apjával.

2013. ápr. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

"de ahogy mondtam az apa nem tudja kezelni őket és erre tanúim vannak..a szüleim és a testvérem."


Arra pedig, hogy tudja, hozza az ő rokonait tanúnak.

2013. ápr. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Tanúkat a férjed is tud vinni akik az ellenkezőjét állítják majd amit mondasz.. Szóval az olyan tanúk mint anyukád és testvéred nem hiteles tanú..

Egyébként ilyenkor felmerül bennem egy kérdés. Ha ennyire rossz apa, ha ennyire nem képes megfelelően viselkedni akkor minek szültél neki kettő gyereket?? Akkor már az első gyereknél kiütközött ez a probléma, mégis bevállaltad a másodikat is.. Miért? Bár már lényegtelen mert megvannak mindketten.. De így olvasva kizárt hogy ti közösen, nyugodtan meg tudjatok mindenben egyezni, és gyors válásotok legyen. Legalább annyit tegyetek meg hogy ne a 2 gyereken csattanjon az ostor..

2013. ápr. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Tehát megcsalt a férjed, te erre visszacsaltad. Eddig vártál a válással, most hogy van egy pasi, most hirtelen szükségét érzed.

Hát nem zártalak a szívembe.

A te eseted hosszadalmas lesz. A válást hamar kimondják, de a javak és személyek osztozkodása eltart egy ideig. Mi lenne, ha kibékülnétek és úgy válnátok el?

2013. ápr. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

12.32 válaszolónak és az utolsónak..

az ő szüleivel 3éve nem tartom a kapcsolatot, az "apósommal "össze vesztem máig nem tiszta,hogy min is,egyszerűen belém kötött mint akibe az ördög bújt 10év után egyik percről a másikba, mikor haza mentünk hozzájuk és nekem állt, hogy miért féltem a gyereket annyira, mert nem engedtem,hogy egy 20éves tűzoltó autó létráját szopogassa az akkor 1.5éves gyerek, nehogy lenyeljen róla valami kis apró dolgot....és ezek után elindult egy vita, majd eljöttem még akkor onnan ..mivel akkor tájt ez a probléma eléggé megpecsételte a dolgokat ,nem igazán ütközött ki a gyerekkel való hozzá állása és a gyerek sem tudott beszélni, nem volt még ennyire önálló..most viszont már tisztán látszik ,hogy nagyobbik fiam és ő szinte nem komapatibilisek együtt,egyszerűen a normálatlantól kezdve minden a gyerek csak nem egy okos szép kisfiú..néha a sírógörcs fog el meddig kell ezt elviselnünk..

A kisebbik fiamhoz ragaszkodna, mert teljesen más gyerek, bár most kezd lassan beszélni és ő is elég akaratos lesz..a kicsi apásabb talán a nagy totál nem szereti az apját.. a nagy 4.5 a kicsi 2.5 éves.-olvasgattam egy másik kommentben,hogy 3éves kor alatt az anyja kapja a gyereket ..nem tudom ez mennyire igaz...nyilván gondolom van ennek is ellen példája, de nem gondolnám, hogy mi ebbe a kategóriába tartozunk.

Szóval amikor a második babát vállaltam, mert vállalt baba, még ezek a dolgok nem bontakoztak ennyire ki.. :/

mostanra viszont elmérgesedtek..

A lakásunk eladhatatlan valami 2.5 milliót kellene betörleszteni, hogy vissza fizessük most és akkor lennénk nullába és egy fillérünk nem maradna..tehát nem tudnánk semmit osztani és még mi fizettünk 2.5milliót-amit nem tudunk ugye bár.

A pici babáról tudom, ha nem válunk el addig amíg megszületik akkor a férjem nevére kerül.."ha elválunk addig, akkor nem.. ezért is szeretném mielőbb lebonyolítani, mert nem szeretném az ő nevére.

A gyerekeket nem hagynám rá, mert egyáltalán nem bír velük bánni. Azt nem igazán értem miért nekem kell finanszírozni az ő úti költségét..ha teszem azt a határhoz költözök, Magyarországon belül és az is kb 300-400km.. akkor nem, de ha egy kicsit kintebb akkor már az én kiadásom az ő úti költsége..nem értem miért.. vagy ha ő költözik el, mert neki ugye adatot..mert egyedül lesz akkor..szóval ez kicsit megfoghatatlan dolog nekem miért van így..? mert ezek szerint én vagyok korlátozva ebben de ő nem ha pl úgy dönt 300 vagy akár több kilométerrel odébb költözik..ezt valahogy nem tartom korrektnek..


Én nem akarom korlátozni az ő láthatóságát és szeretném barátilag megoldani az egészet.. ezért is érdeklődök tőletek..sosem gondoltam, hogy ilyen szituban leszek, de szeretném tényleg normálisan és fájdalom mentesen lezárni, amennyire csak lehet.

Gyerekekkel nem tudom miért nem lehet azt, hogy pl a férjem állítja, hogy kéthetente egy hétvége az övé én mondtam neki mi van akkor ha havonta vagy két havonta látja de akkor egy hétre -másfélre? És akkor talán ki is tudja élvezni úgy igazán..csak sztem ő alapból nem akar ennyit foglalkozni velük..és inkább köti az ebet a karóhoz, hogy engem akadályozzon..még egy kérdés..pl ha felveszem hangfelvételre, hogy bánik a gyerekekkel néha, amikor kiabál, ez döntő dolog lehet??..csak mert fel szeretnék készülni mindenre..

2013. ápr. 22. 13:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!