Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hétfőn, a legnagyobb kánikuláb...

Hétfőn, a legnagyobb kánikulában lesz egy jó ismerősöm temetése. Miben illik menni?

Figyelt kérdés
Egy sima ing meg egy farmer sportcipőben az gáz?
2013. júl. 27. 11:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
75%
Én azt tapasztalom, hogy a ravatalozók már elég jól fel vannak készülve ilyen szempontból, igyekeznek az épület körül minél több árnyékos helyet biztosítani. Nálunk pl. ilyen kánikulában délután 4 előtt nem is igen temetnek. A temetkezési vállalkozók is inkább a később délutáni időpontokat javasolják, amikor már kicsit elviselhetőbb a meleg. De sajnos, ha menni kell, akkor menni kell. Ne állj a tűző napon a szertartás alatt. A sírnál már ritkábban van árnyék, ilyen időben azt is igyekeznek gyorsan lezavarni, a papnak sem jó órákat állni a fekete reverendában. A lényeg, hogy öltözz fel rendesen! Kibírod azt a kis időt! Ha rosszul érzed magadat, akkor pedig simán odébb mehetsz egy kicsit, amíg összeszeded magad.
2013. júl. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
77%
Igen, kicsit gáz. Természetesen az érzések számítanak, de azért szerintem vannak alkalmak, amiknek illik megadni a tiszteletet, ilyen a temetés is. Egy fehér ing, sötét nadrág (nem farmer) és egy sötétebb cipő megfelelőbb lenne.
2013. júl. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj bele, aki a szertartást vezeti, az is kibírja az öltönyben, ha egyházi temetés, akkor az atyán is lesz reverenda, senki nem fog farmerba menni. Add meg a tiszteletet, egy könnyű vászonnadrág, szellős ing, cipő. Ha van fekete farmerod, az is jó, bár szerintem az piszok meleg lesz.
2013. júl. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
58%
én pl. nem mennék el a hőségre való tekintettel, csak küldnék egy koszorút.
2013. júl. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
42%
14-esnek is lehet igaza. Könnyen lehet, hogy én sem mennék el. Majd később a sírhoz... Attól még gondolni gondolhatok rá.
2013. júl. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Kibírod vezze. tisztességesen felvesed a fekete nadrágot is fehér inggel és beállsz majd egy fa alá a többiekkel együtt. Mégis ki lenne ott, ha mindenki csak koszorút küldene? A végtisztesség az végtisztesség, a barátod szerintem örömmel kibírná azt a két órát a napon, mondjuk helyetted...
2013. júl. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Azért nehogy már ne lehessen kibírni! Én pár napja voltam egy temetésen. Ravatalozóban abszolút nem volt meleg, a sírnál meg azt a fél órát még a 85 éves nénike is végig állta fekete kosztümben. Ja, és mivel katonai tiszteletadással volt, egy regiment katona is ott volt talpig díszegyenruhában déli 12-kor. Nehogy már megeröltető legyen egy fekete nadrág, fehér ing. Létezik olyan, hogy illem. Ha valaki ezt nem érti, ott hiba csúszott a nevelésbe.
2013. júl. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!