Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most vagy nemrég ballagott...

Most vagy nemrég ballagott fiúk lányok. -Ti mennyi pénzt kaptatok ballagásra?

Figyelt kérdés
És mire költöttétek? Félre tettétek, elbuliztátok, továbbtanulásra ment el?

2013. júl. 27. 22:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%

80 ezer jött össze.

Még van belőle.

2013. júl. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
59%

60000 Ft-ot.

Még csak 5000-t költöttem el belőle.

18/L

2013. júl. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Az egész jó.

Van pár ismerősöm aki dicsekedett, hogy 300-at kapott, volt aki azt mondta, hogy kapott egy autót (ami mellesleg a szüleié).

Meg is lepődtem, hogy egy viszonylag egyszerű dologra ennyi mindent kap valaki, de ha valaki egyedüli gyerek, akkor érthető, 2-3 testvér mellett nehezebb lehet a szülőknek finanszírozni az ajándékokat.

2013. júl. 27. 22:32
 4/18 anonim ***** válasza:
54%
Nem hinném, hogy egy iskolai ballagás arról szól, hogy a gyerekinek pénzt kéne adni.
2013. júl. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%
3 éve ballagtam középiskolából. Emlékeim szerint olyan 50-60 ezer forintot kaptam együtt mindenkitől. Nem költöttem el, nem volt kifejezett vágyam, amire gyűjtöttem volna. Másfél évvel később még ösztöndíjból és egyebekből kipótolva vettem magamnak egy jobb minőségű laptopot.
2013. júl. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%
5-ös vagyok. Azt még hozzátenném, hogy idén voltam a párom tesójának az általános iskolás ballagásán és az állam majd le esett, olyan vastag borítékokkal érkeztek a rokonok. Gondolok itt arra, hogy nagymama 50 ezerrel, a szülők 100-zal, a többi rokon sem állt meg 20 alatt. Nekem ez "egy kicsit" túlzás. Az ő családjukban ez a szokás, nálunk sosem volt.
2013. júl. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a válaszokat! :)

Amúgy az a legrosszabb, amikor valaki nem becsüli a 40-50 ezer forintot sem, volt olyan is, (aki sok pénzt kapott) felvetettem neki mi lenne ha csak 40 ezer lett volna a borítékban? Erre azt mondta hát az semmi.

De majd megtanulja ha napi 8 órát kell dolgoznia, mert 40 ezer forint is nagyon sok pénz, főleg ha csak úgy odavágják jutalmul az emberhez.

2013. júl. 27. 23:02
 8/18 anonim ***** válasza:
38%
Tavaly ballagtam. Készpénzt 200 ezret kaptam, emellett kaptam egy egy hetes londoni utat a páromtól, ahova együtt mentünk nyár végén. A szüleimtől egy arany nyakláncot, ami nem tudom mennyit érhet, nem értek hozzá. Nagyszüleimtől pedig telefont. A pénz a többi családtagtól jött be. A pénzből még van, mert zsebpénzt is kapok rendszeresen, mióta főiskolára járok meg is emelték, így csak néha kell hozzányúlnom. Szerintem még a fele kb. megvan.
2013. júl. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
70%

Mikor fogunk már kinőni ebből a "te mennyit kaptál, ő ilyen autót vett, neki olyan háza van, stb" kérdésekből? Nem a te hibád, kedves kérdező, hogy ezt erre választ vársz, hanem az emberek hibája, hogy NEM TUDNAK MÁSKÉPP ÉLNI, mint úgy, hogy állandóan a szomszéd kertjét figyelik!


Mindenki máshonnan jön és ezért más összegeket fog kapni. Van aki a kis összeggel is előre jut, van aki a sokkal többel sem jut semmire. Egy egyedülálló másképpen fogja nézni és értékelni a világot, mint egy nagycsaládban felnőtt gyermek. Más dolgok lesznek fontosak az egyiknek, más dolgok a másiknak. Nem kell felzárkózni a többiek mögé, nem kell hozzájuk igazodni, mert mindig lesz valaki, akinek többje van, mint neked.


Meg kell találni a boldogságot és nem a pénzt kell számolgatni - ez nagy büdös lényeg!


43/F

2013. júl. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
3 éve ballagtam, kb. 250.000 Ft jött össze. Laptopot vettem belőle meg ruhákat. Kaptam könyveket, könyvutalványt, tollakat is.
2013. júl. 28. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!