Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám megtudta, hogy eladtam...

Anyám megtudta, hogy eladtam a ballagásra kapott aranyékszerem, és teljesen kiakadt. Szerintetek jogosan?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: még általános iskolai ballagásomra kaptam nagyszüleimtől egy arany nyakláncot, aki azóta körülbelül egyszer volt rajtam. Nem szeretem az aranyat, nem is hordok, tulajdonképpen teljesen felesleges tárgy volt számomra, mindig a szekrény alján porosodott.


Mivel elég szerény anyagi körülmények között élünk, csak úgy mehetek egyetemre, ha magamnak fizetem a tandíjat. Diákmunkából származó pénzem erre teszem félre, a nyakláncot is azért adtam el, hogy ki tudjam belőle fizetni a felvételi jelentkezés 9000 forintját.


Na, évek alatt először anyámnak nagyon kellett volna a nyaklánc, el akarta kérni, hogy felvegye az osztálytalálkozóján, ezért bevallottam, mit tettem. Kiakadt, ordított és előadta, hogy inkább a félretett pénzemből kellett volna fizetnem a felvételit.


Nos... mi a véleményetek?


2013. febr. 3. 20:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem elittad vagy elszórakoztad, én nem ítélnélek el érte.
2013. febr. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
31%
Igen teljesen jogos. Ha diákmunka pénzét félreteszed akkor abból simán kitudod fizetni a jelentkezési lapot. A tandíjra pedig nyáron bevállalsz plusz pár napot és meg is van a plusz 9000Ft.
2013. febr. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
92%

Én ugyanezt tettem az én ballagási aranyláncommal, csak én még nem is pályaválasztásra, hanem azt hiszem egy számlámra költöttem el a pénzt, amit kaptam érte:(

Azóta is nagyon bánom, hogy nem váltottam vissza, én ezt sohasem fogom elmondani senkinek, inkább azt mondom, hogy elhagytam.

Családi emlék, érthető, anyukádnak rosszul esett, enyém is hasonlóan reagálna miatta.

Szerintem kérj bocsánatot, mond, hogy megbántad, idővel úgyis lenyugszik.

Amúgy zaciba adtad be vagy rendesen el is adtad?

2013. febr. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
86%
9ezret én is adtam volna simán neked érte.Így látatlanba is! :) Amúgy nem volt szép dolog...szerintem.Én 1 éves koromban kaptam egy láncot,gyűrűt csináltattam belőle,de ha ránézek,a mai napig tudom,hogy azt a keresztszüleimtől kaptam....nem most.Több mint 45 éve!Egy emlék! Neked is annak kellett volna lenni! De nem vagyunk egyformák.
2013. febr. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tehetem meg, hogy zsebből kivágjak 9 ezret, így is minden szabadidőmben dolgozok, gyakran még hétvégén is. Ha később szorultam volna meg, akkor is eladom - akinek nincs pénze, mégis miből csináljon, ha nem a tulajdonából?
2013. febr. 3. 20:49
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Azt is el tudom képzelni, hogy nem is rád haragudott, hanem a helyzetre, hogy nem tudja neked mellényzsebből kifizetni az egyetemi költségeket, és erre kényszerültél, hogy eladd a láncot.
2013. febr. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
46%
Na de ha nincs 9000Ft tartalékod most akkor, hogy akarsz tandíjat fizetni?
2013. febr. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
45%

Nem, nem jogosan. Szégyellhetné magát! Nem elég, hogy neked kell a jelentkezési lapra való lóvét megkeresned, de még a magad TULAJDONÁVAL sem rendelkezhetsz szabadon. Ugyanis, amit te ajándékba kapsz, vagy amit vesznek neked, az a TIED. Nem anyukáé! Milyen jogon akarta felvenni a TE láncodat? És milyen jogon hisztizik emiatt?


Amikor legközelebb igazságtalanul ordítozik veled, a mondatai közepén szépen fordulj meg és hagyd el a szobát. Ha hisztizik, mondd meg neki, hogy nézzen szépen magába.

Ezzel a viselekdéssel csak azt éri el, hogy szép lassan meggyűlölöd és igyekszel jó messzire kerülni tőle.

2013. febr. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
51%

Én is ugyanezt tettem volna. Anyukádéknak kéne fizetni az egyetemet, nem pedig veled kiabálni amikor szinte gyerek létedre végzettség nélkül próbálsz meg összeszedni százezreket, ahelyett hogy az lenne a legnagyobb gondod hogy mit vegyél fel holnap, vagy hol vacsorázzatok. Mutatsd meg neki neten hogy mennyibe kerül az egyetem és mennyi félretett pénzed van, és hogy nem jöttél volna ki másképp.

L20

2013. febr. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
58%

Szép dolog ez az emlék szöveg, de ezt te kaptad ajándéknak, de azt teszel vele amit akarsz. Ha anyukádnak ennyire nagy a szája, mert nem tud arany nyakláncban osztálytalálkozóra menni, akkor miért nem fizeti neked ő a tanulmányaid?

Mondjuk én alapból sokkal feleslegesebbnek tartom azt, mikor csak azért tartunk meg valamit mert ajándék volt, és ezért inkább porosodjon a többi lom között.


Még csak arra sem lehet hivatkozni hogy "családi" emlék lenne, te kaptad, te rendelkezel felette, meg alapból, miért te melózz pluszban azért, hogy anyuci arany nyakláncban tündököljön?


Szép dolog az emlék, de a múltnál fontosabb a jövőd.

2013. febr. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!