Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amit szabad az anyósom lányána...

Amit szabad az anyósom lányának, azt nem szabad nekem - anyós hozzáállás, másnál is ilyen?

Figyelt kérdés

Mint egy viccben:


Tudja, Doktor úr, a lányom és a fiam is házas már, és segíteni szeretnék, hogy mindkettõnek jó legyen a házassága, de nem tudom hogy kezdjek neki.

- És hogy sikerült a lánya házassága?

-Remekül! A férje ágyba viszi a reggelit, hagyja pihenni, el is mosogat, sõt a múlt héten még egy nercbundát is kapott tõle!

- De hisz ez nagyszerû! Na és a menye?

- Az rémes egy teremtés! A fiammal készítteti a reggelit, délig hever az ágyban, szegény gyereknek mosogatnia kell és az a némber még egy bundát is kizsarolt valahogy magának!


Nagyjából nálunk is ez van, a sógornőm pasija egy utolsó szemét, mert nem nagyon segít neki takarítani, nem ad neki pénzt vásárolgatni, mindenféle hülye indokok miatt szakított az exeivel, mert senki nem volt elég jó.

Engem meg megszól, ha a kisfiát látja a piacon krumplit venni, ha elmondja, hogy ő porszívózott...

Anyós egy közös vásárlásnak álcázott fejmosáskor ki is oktatott, hogy a nők kötelessége a háztartás teljes ellátása és a férfi kiszolgálása. Szó szerint. De a lányának gondolom mást mondott..



2013. júl. 29. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon ne foglalkozz vele, csak bosszankodsz rajta. Inkább valami olyasmivel állítsd le, hogy:


"azért meglátszik, hogy a Józsit - férjed - milyen okosan nevelte, mert ő aztán tényleg mintaférj. Míg szegény Zsuzsi - sógornő - egy ilyen tirpákot fogott ki magának."

2013. júl. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igyekszem nem foglalkozni az egésszel, de már szegény pasit sajnálom, aki a sógornővel van. Persze, nem szent, az elején kötelezően utáltam én is, de aztán kiderült, hogy teljesen normális, úgyhogy inkább kerülöm az egész famíliát a hülyeségeikkel együtt, csak a párom mászkál át hozzájuk.

Tipikus rossz anyós viselkedés, hogy a meny és a vő mindig hülye.

2013. júl. 29. 13:47
 3/4 anonim ***** válasza:
59%

Ez azért van, mert az anyósod egy önző szemét ember, aki mindkét gyerekét maga mellett akarja örök időkre tartani, lehetőleg kisgyerek szerepben. Mindkét házasságot/párkapcsolatot bőszen bombázza szét - amíg hagyjátok.


"Anyós egy közös vásárlásnak álcázott fejmosáskor ki is oktatott, hogy a nők kötelessége a háztartás teljes ellátása és a férfi kiszolgálása."


Csak azt lehet kioktatni, aki hagyja magát. Senki sem mondhatja meg neked, hogy mi a kötelességed, ha felnőtt ember vagy, mert ezt magadnak is tudnod kell. Ha ilyen görény ember az anyósod, miért tartasz vele egyáltalán bármiféle kapcsolatot is?


Ps: nekem az tűnt fel, hogy túl sokat beszélsz és túlságosan is negatívan a sógorról. Általában emögött éppenhogy a fordítottja szokott lenni. :)

2013. júl. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hol? Semmi negatívat nem mondtam róla, csak hogy nem szent, de az nem negatív.

Ami a kérdésben van, azt az anyósék gondolják róla.


A vásárlásnál egy idő után meguntam és otthagytam, pedig csalinak még ruhát is akart nekem venni, kösz nem, megveszem magam, nem vagyok megvásárolható, hogy aztán kedvére oltogathasson.

Nem én akarok vele találkozni hanem a párom, néha vele megyek.

2013. júl. 29. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!