Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez mit jelent? Konretan nem...

Ez mit jelent? Konretan nem ajanlotta fel a tegezodest. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Anyosjeloltemnek csokolomot koszontem mindig.Most mikor koszontem azzal alt elo h "kerhet egy szivesseget?..ne mind csokoljuk egymast" .... ezt akkor lehet felajanlasnak venni tegeodesre?Akik tegezik az aznyos-aposekat,hogy koszontok?
2013. júl. 29. 13:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

konkretan*

tegezodesre*

anyos*


bocsanat a helyesirasert de siettem

2013. júl. 29. 13:17
 2/11 anyács ***** válasza:
100%

Én arra gondolok, hogy ne csókolommal köszönj, hanem jónapot kívánok! DE nem biztos!

Nekem egy szomszéd férfi, akinek a lánya lehetnék, mindig csókolommal köszöntem, és egyszer közölte, hogy vagy jónapottal köszönjek, vagy tegezzem.

2013. júl. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
hat kerdeztem h akkor mit csinaljunk.s mondta h "szervusz" ......de nekem nagyon fura a szervusz es a szia is.beszelgetes kozbe konyebben le tudnam tegezni.mert regebb elofordult,hogy majdnem letegeztem.a koszonesen vagyok fent akadva.20ev van koztunk. arra kert h ne oregitsem,ugyh a "szia aniko neni " is kiesett azt hiszem
2013. júl. 29. 13:24
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Erről az jutott eszembe, amikor beültünk egy kocsmába az anyósommal, és a párommal. Majd az anyja azt mondta, hogy szeretne velem pertut inni. Na hát nekem fogalmam sem volt, hogy ez azt jelenti, hogy tegeződjünk. Azt hittem piálni akar. Hálistennek még leesett a dolog mielőtt hatalmasat égtem volna.


Kérdező, krédeztesd meg a pároddal, hogy ezt mégis akkor hogyan értette.

2013. júl. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szerintem tegezd nyugodtan. Ne legyen ez neked kínos, előbb-utobb ez így szokott történni
2013. júl. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogyha azt mondta, hogy mondjad, hogy szervusz, akkor tegezheted. Majd megszokod, hogy tegezed, nekem is először fura volt. Nálunk anyósjelölt rögtön mondta, hogy semmi csókolom, semmi néni, én úgy mentem oda, hogy jó estét kívánok.
2013. júl. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

utolso vallasozlo.

mar a pertu utan ment is a tegezodes?

2013. júl. 29. 13:27
 8/11 A kérdező kommentje:
2ik valaszolo*
2013. júl. 29. 13:28
 9/11 anonim ***** válasza:

Amikor azt mondják, hogy szervuszt köszönj, az a tegeződés felajánlását jelenti....


Én ilyenkor a konkrét tegeződésre utaló szavakat, toldásokat kerülni szoktam, aztán kialakul, hogy tényleg tegezhetem-e..


Viszont a legegyszerűbb, az ha a párod megkérdezi az anyját...

En így csináltam, kiderült, hogy a tegeződésre gondolt, de mivel rájött, h nekem nem volt egyértelmű, a legközelebbi találkozáskor, pertut itatott velem, hogy akkor mostantól, mivel megittuk a pertut, nyugodtam tegezzem őt is és a párját is..(nem az apósom)

2013. júl. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Én ilyenkor a konkrét tegeződésre utaló szavakat, toldásokat kerülni szoktam, aztán kialakul, hogy tényleg tegezhetem-e..



tudnal esetleg nehany plt h h beszelsz veluk?:)egy egy megszokotabb mindennapi plt

2013. júl. 29. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!