Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeretnék a szülőkkel...

Nem szeretnék a szülőkkel elmenni kirándulni, de ha azt mondom nincs kedvem akkor nem nézik el mit tegyek? Kifogás kéne

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok és nem szeretnék már el menni velük az állatkertbe jönne a 4 éves unokaöcsém és ilyen lenne tudom aranyos minden de nem igazán az nap barátnők hivtak amugy is szülinapozni oda jobban elmennék mondjam azt hogy oda akarok vagy vmi más kifogást keressek rá?? mit javasoltok?
2013. júl. 29. 13:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ne hazudj, ne trükközz. Legyél őszinte!

Szépen próbáld meg velük megbeszélni a dolgot, hogy esetleg nem tudnák-e áttenni másik napra az állatkertes programot, mert el szeretnél menni a barátnődékkel. Te ismered a szüleidet, a reakcióikat, ha lehet velük kulturáltan beszélni, én mindenképpen ezt javasolnám.

A másik lehetőség... Nos, 18éves vagy: kijelented, hogy nem szeretnél velük menni az állatkertbe, inkább a barátnőd születésnapjára mész. Az esetleges cirkuszi előadást, teátrális megsértődős jelenetet, hisztit, vergődést leszarod. Probléma megoldva...

2013. júl. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

18 éves vagy.

Kedvesen mondd meg nekik, hogy neked aznapra más programod van. Te nem tartasz velük. Érezzék jól magukat.


Ha sértődnek, akkor mondd azt, hogy sajnálod, nem akartad őket megbántani, gondoltad, hogy természetesen megértik, hogy neked már felnőttként külön programjaid vannak.

Majd máskor szívesen velük tartasz. Most nem alkalmas.

2013. szept. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!