Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Láthatás alatt, bárhová...

Mara Acoma kérdése:

Láthatás alatt, bárhová vihetem a gyerekeket? További kérdések lent:

Figyelt kérdés

180km-re lakom a gyerekek lakóhelyétől,2 hete (én vagyok az anya, itt van munka). Aug.1-től 14-ig nálam vannak, elhozhatom őket magamhoz ha ez a bejelentett tartózkodási helyem? 13 és 17 évesek és az apjuk cirkuszolt, hogy ide nem hozhatom őket... én ezt hülyeségnek tartom,de inkább kérdezek:)


A másik: hivatalos értesítést nem kaptam az apától, de tudom, hogy a lányomnak 7-én vissza kell menni az ortopédiára kontrollra,ami tőlem 170km-re van... ilyen esetben mi a helyzet? nekem kell hazavinni egy napra, vagy az apa jön ide érte és az orvos után visszahozza? Én nem vihetem el, nem kapok meg semmi orvosi papírt, mert Ő a gyám.

Ezen kívül próbáltam munka és az orvos miatt eltolni egy héttel az egészet, de ebbe nem hajlandó az beleegyezni, sőt leordította a fejem, hogy márpedig ide nem hozhatom el őket. Szóval... ilyenkor most mi a teendő? két napom van kitalálni.....


2013. júl. 29. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor láthatásod van, akkor a gyerek ott van veled, ahol akarod (feltéve, hogy az országon belül maradsz, külföldre nem viheted). Az apa hiába cirkuszol, abba nem nem szólhat bele, hogy elviszed magaddal. Persze csak akkor, ha nincs a láthatási határozatban nincs kikötve, hogy csak az apa jelenlétében lehetsz velük.


Az orvos-témáról nem tudok semmit, de ha elöre meghatározott idöpont a láthatás, akkor azt az apának biztosítani kell.

2013. júl. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A láthatas alatt oda viszed, ahova akarod az országon belül.

Orvoshoz en vissza vinnem, meg várnám aztán visszahoznam.

2013. júl. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amikor nálad vannak a gyerekek oda viszed őket ahová akarod az országon belül (tapasztalat)


Az orvosos dolog.

Kisfiam az apjánál nyaralt és észrevette ,hogy egy varrat benne maradt a műtét helyén.

Én 250km-ről mentem az apukához a kisfiamért elvittem orvoshoz és vissza vittem az apjához.



Szóval a te esetedben , az apukának kell elvinnie kontrollra a kislányt.

Holnap reggel hívd fel a gyámhivatalt és azért kérdezz rá! Biztos ami biztos.

2013. júl. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.


Viszont a hivatalos láthatási időben te vagy felelős a gyerekekért.Bármi történjen.

Már bocs ,de jó nagy idióta az apuka ,hogy nem adja oda a papírokat ,de kérhetett volna másik időpontot is.

Úgy látom ezt direkt így akarta.

2013. júl. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Na hogy oldódott meg a dolog?
2013. aug. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!