Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párkapcsolati krízis. Belefára...

Párkapcsolati krízis. Belefáradtam. Mit tegyek? Hogyan változtassam meg az egészet? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
2 éve vagyunk együtt a párommal és a kapcsolatunk olyan tekintetben jó, hogy szeretjük egymást, közös terveink vannak, együtt is élünk és együtt is szeretnénk maradni. Viszont van egy nagy problémám, amivel már egyszerűen nem tudok megbirkózni. Az életünk abból áll, hogy a szüleinél lakunk vidéken, ülünk a szobában és én nézem, ahogy ő játszik a számítógépen. Ez megy 24/7. Itt nincsenek barátaim, de még csak szerezni sem tudok, mivel nem ismerek itt senkit, párom pedig nem hajlandó kimozdulni. Utoljára Valentin-napkor voltunk valahol, azóta egyszer sem és igénye sincs rá. Már teljesen depressziós vagyok. Fiatal vagyok még, életem teljében. A kapcsolatunk is fiatal, most kellene a legszebb élményeket szereznünk, együtt szórakoznunk, nem akkor, amikor család van meg munka. De nem hajlandó sehova se menni, neki soha nincs kedve. Van, hogy azzal érvel, hogy nincs pénz, van, hogy azzal, hogy nincs idő. Könyörgöm, nyári szünet van. Nincs egyetem, munkánk úgy szint nincs, spórolt pénzem pedig éppen van annyi, hogy kifizessek valahol egy hétvégét. De ingyenes programokat nézek, elmehetnénk legalább egy parkba, vagy valahova. Legalább egy órára. Van kocsink (jó, nem a miénk, de elkérhetjük), jogsink is mindkettőnknek. Mégsem hajlandó sehova se jönni, csak a kib@szott (bocsánat) számítógépes sz@rokat nyomja egész nap. Semmi szociális életem nincs, nem találkozok senkivel, még a napot is csak akkor látom, ha kimegyek az udvarra teregetni. Most menjek be egy kocsmába barátkozni úgy, hogy párom van és együtt is élünk? Az hogy néz ki, annak mi értelme? Milliószor ültem már le beszélni vele, kértem szépen, kértem csúnyán, volt, hogy sírtam, máskor kiabáltam. Mondtam szépen, kedvesen, mondtam dühösen, hogy változtassunk, hogy legalább egy hónapban egyszer mozduljunk ki, de semmi. NEKI NINCS KEDVE. Komolyan úgy érzem magam, mint egy házi kedvenc, amit tartanak egy házban, dédelgetik néha, de ki sose mehet, élete nincs. Szeretem és nem vagyok az a típusú lány, aki félremegy, vagy az első zökkenőnél kiszáll egy kapcsolatból. Nagyon sok munkám van ebben a kapcsolatban és nagyon szeretem őt, de azért mindent én sem bírok. Nemsokára itt az ideje a családalapításnak, a munkának és úgy érzem csak repülnek az évek és elveszítem a fiatalságomat. Besavanyodok, mint egy vénasszony. Hát mégis mi a lótúrót tudok még tenni, hogy elmagyarázzam neki, hogy nekem ez így szenvedés? Kihullott a hajam, a depressziótól csak eszem és eszem (meg mást nem tudok) és csinos voltam, mikor összejöttünk, most meg egy 60 kilós tehénnek érzem magam. Le vagyok lakva, nincs életem, még a bőröm is szürke. MIT TEGYEK? Már belehalok ebbe a helyzetbe. :( Segítsetek légyszi! :(Én vagyok a lány, ha nem mondtam volna).

2013. máj. 31. 01:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Huhh, na igen, hasonló helyzetben vagyok ... Az én páromnak sincs kedve hová mennie, csak itthon ül nálunk, és issza a söröcskéit. Ő így jól érzi magát. Jó múltkor megígérte, hogy elmegyünk valahova. Igen, külön-külön elmentünk... És csodálkozik, hogy nem szeretem már úgy, mint régen, vagy nem akarok vele úgy, mint régen. Mert egyszerűen, nincs semmi, ami felbolygatná iránta az érzéseimet.

Ne hagyd magad a végtelenségig. Nagyon nehéz a szakítás, nagyon fájdalmas, ... de ha nem tudja meg adni azt, amire vágysz, vagy szükséged, ... ha csak te építed a kapcsolatotokat, ... Akkor valóban érdemes vele maradni? Tényleg szereted, vagy csak megszokás?

Én azt mondom, hogy saját szórakozásodra kezdj el fogyózni, sminkelni, és ha úgy van, vegyél egy szép ruhát, és akár órákig is állj nyugodtan a tükör előtt. Szerezd vissza azt, aki valóban voltál, ha attól boldog vagy.

Annyi jutott eszembe, hogy kocsit nem tudod elkérni, legalább hétvégén, hogy kimozdulj kicsit városba, barátnőzni? :)

2013. máj. 31. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
90%

Hú hát ez nagyon súlyos.


De az írásod végén Kimondtad a kulcsszót: "Belehalok ebbe a helyzetbe." Ez azt jelenti, hogy VÉGE. Ott kell hagynod ezt a játékfüggő srácot.


> Nem tűnt volna még fel, hogy játékfüggő? Ez egy nagyon erős szenvedélybetegség. Teljesen Antiszociálissá vált tőle... Pszichológus segítsége kellene neki.


> Nem tűnt még fel neked, hogy rossz az alkupozíciód ebben a kapcsolatban? Már akkor sokat veszítettél, amikor odaköltöztél a srác szüleinek házába. Ez eleve nem normális dolog. De főleg azért sem jó, mert otthon még jobban kényelemben érzi magát és nem érzi át hogy radikálisan változtatnia kellene életvitelén.

(Ez a gyerek rossz választás neked, rengeteget szenvedhetsz még miatta, mert:


> Már csak egy bútordarabnak tekint téged. (Elnézést kérek, nem akarlak megbántani de ez az igazság) Ez nyilván nem akar neked feltűnni, de ebbe ő teljesen bele kényelmesedett. Úgy van vele, hogy te már úgyis megvagy, oszt kész, nem érdekli hogy te mit akarsz!


Egyetlen megoldás van: Egyszer csak amikor senki nem látja váratlanul összepakolsz, és lelépsz haza! Akkor majd látni fogja, h még sem vagy beépült bútordarab, hanem van Önértékelésed, Tartásod, és Önálló Életed, és Nem hagyod magad így megalázni, összeszeded magad, és Lelépsz!


Akkor majd átértékeli a dolgokat, hogy végülis ki vagy mi a fontosabb!! És akkor majd (talán) Hajlandó lesz Érted változtatni az életvitelén.


(De mondom a játékfüggőség egy nagyon erős szenvedélybetegség. Én is rajta voltam, és nagyon nagyon nehezen jöttem le róla. Kb. Minden emberi kapcsolatom megszakadt akkoriban, épp csak anyám tette elém az ebédet, és kész)


Szerintem keress másik srácot, hiszen annyi de annyi van még.

És fejleszd magad! GYerünk sportolni, napozni, szép legyél!! És olvass sokat, tanuljál!!

Mindenki saját magára van utalva!!! NE HAGYD ELVENNI AZ ÉLETEDET!!! ÁLLJ KI MAGADÉRT!!!


Pakolj össze, és költözz haza min. 2-3 hétre!!!


27/F

2013. máj. 31. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazuk van az előzőeknek én csak annyit tennék hozzá: egy kapcsolat attól jó, hogy mindketten jól érzitek benne magatokat.


Itt csak ő érzi jól magát pluszban még le is szar téged. /bocs/.


Ezért a kapcsolatért csak te taposol ő nem.

Nekem is az jutott eszembe, hogy gépfüggő.

Milyen már az, hogy van egy barátnője és inkább a gépet választja?

Miért nem téged?

Le vagy amortizálva, boldogtalan vagy, mit akarsz még?

Mikor fogsz végleg kiakadni? Amikor már ott a gyerek meg egy rakás pénz az esküvőben?

Komolyan vele akarsz tervezni? Hiszen a jelen sem érdekli!

Lehet egy ilyen alakot szeretni?

Én mindig azt mondom, hogy 2 rossz közül válaszd a kevésbé rosszat.


Tehát:

Ott maradsz mellette szenvedsz, kínlódsz, boldogtalan vagy, veszekedtek, könyörögni kell neki, te egyre lejjebb süllyedsz lelkileg. Ez fog menni a végtelenségig, addig fogsz úszni a sárral, amíg nem lépsz mert ő nem fog ez egyértelmű. Mellette fog elúszni a boldogságod, a fiatalságod. Megszokásból ne maradj mellette.


vagy


Lelépsz és pár hétig-hónapig nyalogatod a sebeidet de aztán nyugiban folytatod az életed. Látni fogod az alagút végét, mert lesznek céljaid. Tudni fogod, hogy nem tart sokáig a fájdalom.

Ismét visszajön az életkedved és rád fog találni a boldogság.


Te döntesz: úszol a meleg szarral a végtelenségig vagy addig, amikor már macerásabb lesz kiszállni vagy lépsz. Önmagad érdekében.


Tanuld meg értékelni magad és az életed és légy fontos magadnak. Mindennek van határa.


Ez a pasi nem alkalmas párkapcsolatra.


Nem légből beszélek. Ugyanilyen pasim volt évekkel ezelőtt. Két nap kellett neki mire észrevette, hogy elcuccoltam tőle!!!


Először fel se tűnt neki, hogy nem ugrál körülötte senki csak este volt gyanús, hogy egyedül van az ágyban.

Azt hitte hazamentem egy kicsit. /örökre!/

Aztán feltűnt neki /a 2. napon/, hogy eltűntek a fürdőből a piperéim meg a fogkefém meg a ruháim.

Eljött hozzám és értetlen pofával kérdezte, hogy, mi van?

Anyád! Jó, hogy feltűnt, hogy hiányzom a leltárból.


Mielőtt még kiakadhatott volna közöltem vele, hogy most ne kezdjen nekem itt rinyálni épp eleget figyelmeztettem de tett rá, nem mondhatja, hogy váratlanul érte!! Neki volt egy külön élete, amibe én nem játszottam szerepet és nem volt egy közös életünk.


Hát ezután is prímán megleszünk. Te a géped előtt nyuszikám én meg egy másik pasival, aki figyel rám. Mindenki megkapja, amit szeretne. Te a nyugalmat és a gépet én meg egy szocializálódott, társasági pasit.

Köpni-nyelni nem tudott csak a haverjaitól hallottam vissza, hogy ki van akadva és nehezen nyelte le, hogy ekkora barom volt.


A mai napig gépfüggő pedig ennek van már pár éve. Azóta sem volt egy normális kapcsolata sem csak valami futó etye-petye. Ez való az ilyeneknek.


Valaki, akivel eltölt pár kellemes percet aztán mehet, hagyják őt békén. Meg kell valaki, aki a háttérben rendet tart, kaját tol az arca elé.


Te csak egy kellék leszel. Talán ha beparázik a szakítástól egy hétig mintapasi lesz de után vissza fog zuhanni.

Ez tipikusan az az eset, amikor nem szabad hagyni, hogy az érzelmek döntsenek a józan ész helyett.

2013. máj. 31. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

istenem. nekem a hazassagom ment ezen tonkre. a ferjem sulyos penzeket fizetett hogy amerikaba kihozasson engem hogy vele legyek, aztan ugyanezt csinalta mint a te parod.


kertem szepen, kertem csunyan, konyorogve, orditva, semmi. nincs ido, nincs penz, es csak a rohadt jatekot nyomta.


siman vegignezte hogy tonkremegy a hazassagunk, akkor kapott eloszor eszbe amikor masik ferfi kerult a kepbe, de akkor reszemrol mar reg vege volt. nem sokara beadjuk a valast.

2013. máj. 31. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Miből gondolod, hogy később meg fogsz változni?


Ha most van igényed menni, emberekkel találkozni, valószínűleg a házasság, munka, gyerek időszakban is lesz erre igényed - még akkor is, ha akkor majd kevesebbszer teheted meg, mert kevesebb lesz az időd. Attól még az életed nem áll meg, hogy időközben ezek összejönnek, ne számíts ilyen "begyöpösödési" időszakra. Te magad nem változol, mint személyiség, attól, hogy munkád és gyerekeid lesznek. Sőt, nyugdíjasként sem fogsz ekkorát változni, hisz a személyiséged része, hogy te így kapcsolódsz ki.


És a párodnak ugyanúgy nem lesz kedve menni sehová. Ő sem fog változni. Csak te leszel még stresszesebb a munka miatt... Még jobban szeretnél majd egyszer egy hónapban kikapcsolódni, de ő nem szeretne majd. Mert neki az a kikapcsolódás, hogy gépezik, neked az, hogy másokkal beszélgetsz...


Én nem látom, hogy lehet feloldani ezt az ellentétet úgy, hogy nem lehet vele megbeszélni a problémát. Ha akkor sem érdekli az egész, ha fizikai tüneteid vannak. Akkor ő vagy függő, gépfüggő, vagy nem illetek össze.

2013. máj. 31. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Én is voltam hasonló helyzetben, csak annyi volt a különbség, hogy mindig mindenki fontosabb volt és mindig én voltam az utolsó. Ha elterveztünk valamit mindig közbejött neki más és én voltam az aki mindig tűrt. Én megelégeltem és otthagytam őt. Utána persze futott utánam, hogy minden más lesz és változtat ezen. Észbe kapott, hogy igenis elhagyom mert ő úgy volt vele hogy úgy se teszem meg, csak hát nagyot tévedett. Azóta együtt vagyunk úgy voltam vele adok neki még egy esélyt. Azóta tök jó minden, változtatott magán és ennek már egy éve. Én 6 év után akartam kilépni ebből bármennyire is szeretem. Szóval én azt tanácsolom próbáld meg ezt és ha tényleg annyira szeret meg fog változni és kapálózni fog utánad. Ha nem akkor annyit is ért az egész. Sokan azt hiszik, hogy úgyse merik elhagyni őket, hát mutasd meg neki!
2013. máj. 31. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem szobanövény vagy, van szabad akaratod. A legtöbbünk a saját kárán tanulja meg, hogy a másikat megváltoztatni szinte lehetetlen és onnét már csak az a döntés marad, hogy elviselem/eltűröm/megszokom vagy továbblépek.
2013. máj. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

De én ezt nem értem...Az én öcsém is állandóan a gép előtt ül ha nincs jobb dolga, de ha hívják a barátai akkor megy. Még a netes játszótársaival is szoktak találkozót tartani.

A barátodnak egyáltalán nincsenek barátai, haverjai? Beszélgetni szoktatok? Mi a helyzet a szüleiddel? Neked sincsenek máshol sem barátaid? Ez a helyzet amit leírtál tényleg nagyon gáz, én nem maradnék így vele az biztos...

2013. máj. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az exem is ilyen volt. Hülye voltam, én 5 évet beleöltem a kapcsolatba. Mindig azzal érveltem, hogy "de hát már annyi munkám van benne". A legrosszabb érv. Mivel "annyi munkád van benne", ezért belefektetsz még többet, amitől jobb ugyan nem lesz, de még több munkád lesz benne, azaz még inkább érvelhetsz azzal, hogy mennyi munkád van benne.

Mielőbb lépj. Az ilyen pasi nem változik. Ne akarj vele családot alapítani. Nem jobb érzés nézni, ahogy egész nap csak gépezik akkor se, ha már egy-két gyereket is nevelsz közben. Tök egyedül, mert gépezik, nem segít.

2013. máj. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el, amiket leírtál és rájössz, hogy semmi értelme, hogy vele maradj!
2013. máj. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!