Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segítsek a páromnak...

Hogyan segítsek a páromnak leszokni a piáról? Hogy oldódjon fel nélküle?

Figyelt kérdés

Párom 35 éves, alkoholista.

Le akar szokni, de nem akar elvonóra menni, arra hivatkozva, hogy nem engedheti meg magának a munkából kiesést (már csak az elvonó finanszírozása miatt is), nem-beköltözős elvonók pedig nincsenek is a környéken. Ezzel egyet is kell értenem.

Szeretné, ha segítenék neki, és én is szeretném őt támogatni.

Azért iszik, mert anélkül nem tud társaságban feloldódni. Akármit csinál, nem megy neki, iszonyatosan zárkózott. Konkrétan nem is a pia lenne a lényeg neki, hanem az az állapot, amit elér vele - ergo akár füvezéssel is kiváltható lenne a pia nála, de azt meg nem fogja csinálni már csak a saját meg az én elveim miatt is.

Szóval összegezve úgy gondolom, hogy az első és talán legnagyobb lépést azzal tudnánk megtenni, ha valahogy sikerülne józan fejjel is feloldódnia. Fertelmes akaratereje van, azon nem múlik semmi. Többször nekifeszült már az alkohol letételének, egy-két hónapokra megyegetett is neki, de azalatt nem járt társaságba, ha mégis elcűgöltem, akkor csak kínosan vigyorgott, abszolút nem érezte jól magát. Velem itthon józanul is jól elvan, felszabadult, laza, nyugodt.

Hogyan segíthetnék neki abban, hogy józan fejjel is el tudja magát engedni?


2013. júl. 30. 15:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

A kórházban van aki tud segíteni. Pszichológus pl. vagy pszichiáter. Ez nem fizetős, a TB támogatja. Ő fel tudja tárni, miért kell neki az ital, és meg tudja neki tanítani, hogyan éljen nélküle.

Illetve az egyik ismerősöm szintén egy kórházi csoportba jár hetente, ilyen AA féleség, az is ingyenes, és azóta nem iszik. Nála nem volt fizikai függőség, nem ivott csak hétvégén, a bulik során, de amíg mi szépen hazamentünk egy idő után, ő ott maradt és addig ivott, amíg mozgott kb. Szóval ő nem tudott egy pohár után megállni, csak miután már kidőlt.

De mindenképpen szakember segítségére van szükség, esetleg lelkészt vagy papot felkeresni, ha tartoztok vmilyen vallási közösséghez.

2013. júl. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
65%
ebbe tuti bele fogsz őrülni
2013. júl. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
41%
A általános színvonalhoz képest ő nem alkoholista. A szórakozóhelyeken történő társasági élet kelléke az alkohol. Ha olyan társasági programot találtok ki ami nehezen egyeztethető össze az alkohollal. Mondjuk elmentek gokartozni vagy paintballozni és akkor is iszik, szól akkor már gyanúsabb, hogy alkoholista.
2013. júl. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Szerintem rajta nem is biztos, hogy segítene az elvonó. Főleg ha csak akkor iszik, ha nem tud feloldódni, nem azért, mert ne tudna meglenni nélküle, ő a stresszt csökkenti vele. Nála az alkohol inkább másodlagos probléma egyelőre, szerintem még nem alakult ki erős fizikai függőség (írtad, hogy ha nem jár társaságba, vagy csak veled van, akkor van, hogy egy-két hónapig nem iszik). Amíg a kiváltó ok nem szűnik meg, ő nem fog leszokni. Én inkább valami jó pszichológust, vagy pszichiátert keresnék.
2013. júl. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
64%
Hát olyan "fertelmes" akaratereje nem lehet...
2013. júl. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
* beletöröltem a mondatokba, így nem értelmes, de bogozd ki.
2013. júl. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Nem vagyunk vallásosak.

Ő konkrétan tudja, hogy a zárkózottsága miatt iszik, az a kiváltó ok.

Nem tud elszakadni a melóból, hogy átutazgasson másik városba kórházba - sőt, azt hiszem, nem is akar.

Az ismerőseiben sem bízik meg, vadidegenben (pszichiáter, pszichológus) meg pláne nem. Volt már belőlük része, nem részletezte, de annyit tudok, hogy végleg leírta a hasonlókat, és nem hajlandó ezen a véleményén változtatni.

Tőlem várja a megoldást, és én úgy érzem, fog is menni, csak idő kérdése.

Azért írtam ki a kérdést, hátha van valaki, aki(k) már megoldották ezt otthon, maguknak, és tudnak adni valami tippet, hogy kicsit gyorsabban, minél kevesebb lelki sérüléssel megússzuk ezt az egészet.

2013. júl. 30. 16:17
 8/25 A kérdező kommentje:

Ő már azt mondja, hogy alkoholista. Függ tőle, hiányzik neki. Van, hogy itthon is iszik, hétköznap. Ha épp rossz hete volt, hetente akár többször is.

Túlságosan lelkis, a feszültséget próbálja levezetni vele.

Olyan, mintha kiskamasz korában megrekedt volna a lelki fejlődése - legalábbis én olyan 12-13 éves korom körül voltam ennyire zárkózott, lelkis, csúnya szóval nyámnyila (ezt ő használta saját magára).

2013. júl. 30. 16:20
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy esetben tud megoldódni: ha nem mástól várja a megoldást, hanem igenis tesz érte. És ehhez el kell járkálni szakemberhez, te nem tudod feloldani benne a lehet több tíz éve lappangó lelki gócokat. Hacsak nem éppen pszichológus vagy pszichiáter vagy. Bocsi, de csak azon lehet segíteni, aki kész a változásra, aki pedig kész a változásra, és akar is változni, az nem keres kifogásokat. Ha a lelki sebeket nem gyógyítják be akkor és nem tárják fel megfelelően, akkor ideig-óráig ugyan változhat a helyzet, de félő, hogy utána ugyanolyan lesz minden, mint most.
2013. júl. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Van egy gyógyszer, amire ha alkoholt iszik, hányingere lesz, rosszul lesz stb...

Ajánlom a Refusal-t ... nálunk bevált

2013. júl. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!