Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segítsek a páromnak...

Hogyan segítsek a páromnak leszokni a piáról? Hogy oldódjon fel nélküle?

Figyelt kérdés

Párom 35 éves, alkoholista.

Le akar szokni, de nem akar elvonóra menni, arra hivatkozva, hogy nem engedheti meg magának a munkából kiesést (már csak az elvonó finanszírozása miatt is), nem-beköltözős elvonók pedig nincsenek is a környéken. Ezzel egyet is kell értenem.

Szeretné, ha segítenék neki, és én is szeretném őt támogatni.

Azért iszik, mert anélkül nem tud társaságban feloldódni. Akármit csinál, nem megy neki, iszonyatosan zárkózott. Konkrétan nem is a pia lenne a lényeg neki, hanem az az állapot, amit elér vele - ergo akár füvezéssel is kiváltható lenne a pia nála, de azt meg nem fogja csinálni már csak a saját meg az én elveim miatt is.

Szóval összegezve úgy gondolom, hogy az első és talán legnagyobb lépést azzal tudnánk megtenni, ha valahogy sikerülne józan fejjel is feloldódnia. Fertelmes akaratereje van, azon nem múlik semmi. Többször nekifeszült már az alkohol letételének, egy-két hónapokra megyegetett is neki, de azalatt nem járt társaságba, ha mégis elcűgöltem, akkor csak kínosan vigyorgott, abszolút nem érezte jól magát. Velem itthon józanul is jól elvan, felszabadult, laza, nyugodt.

Hogyan segíthetnék neki abban, hogy józan fejjel is el tudja magát engedni?


2013. júl. 30. 15:50
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Berne megint! Nem ma olvastam, tehát bocs, ha ködösek az emlékeim! De vmi olyasmit írt, h meg kell húzni a határokat, a családtagnak kell okosnak lennie, mert ha te nem játszmázol, neki sincs kivel.

Hát... Inkább kudarc, mint siker. Halvány reményem van, de nem ehhez köthető.

Az AA-ról: én beszéltem az itteni vezetővel, plusz az addiktológus főorvosnővel is. A gond az, hogy munka mellett nem oldható meg a 3 hetes bentfekvés. Az AA gyűlés pedig este 6-kor kezdődik, a párom általában 4-ig, fél 5-ig dolgozik. Mi falun lakunk- tehát vagy hazajön és azonnal fordul is vissza, vagy bent flangál a városban a gyűlés kezdetéig, viszont ki lehet találni, hogy azt a másfél-két órát hol töltené... :-( Szóval nálunk ez kilőve.

Tényleg keressük a megoldást, amúgy tök egyszerű lenne: nem kéne bemenni a kocsmába, a boltban nem kéne elvenni a sört...

2013. júl. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

21!

MIért ne lehetne megoldani az AA-t? Most ŐSZINTÉN most akkor mi van ha csak hazamegy és már megy is tovább a gyűlésre? sokan csinálják így, hogy csak hazadobják a táskát és már mennek is tovább nyelvórára, képzésekre, vásárolni...stb. Ez nem lenne probléma, ha valóban lenne mögötte akarat. Én évek óta a héten 3x este 10-ig suliban ülök, hogy kiegészítő tudást sajátítsak el, sose nyavalyogtam miatta, hogy csak annyit vagyok ilyenkor otthon, hogy táskát cseréljek. Motiváció nélkül nincs eredmény.

2013. júl. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
egyébként ellehet menni edzeni is azalatt a másfél óra a alatt, egyébként is javasolt a sport ilyenkor, mindent lehet, csak akarni kell...
2013. júl. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
21.vagyok! Ezt a saját páromról írtam, más valószínűleg meg tudja oldani! De ahogy őt ismerem, napi 8 óra fizikai munka után nem fog még másfél órát buszozni, se edzeni menni. Helyette inkább beülne egy kocsmába eltölteni az időt, mert az egyszerűbb és azt szokta meg. Szóval nála ez a megoldás kilőve, sajnos.
2013. júl. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
Az egesz fejben dol el. Le kell ulni kitisztult fejjel, elgondolkodni a dolgokon. Akinek ez nem megy, az gyenge ember. Inkabb keresse meg az okot, miert nem tud felszabadulni pia nelkul, es arra probaljon megoldast talalno, nem pedig elmenekulni elole.
2014. aug. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!