Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összevesztünk a férjemmel:...

Összevesztünk a férjemmel: kinek van igaza?

Figyelt kérdés

A héten szabadságon vagyok, rendet raktam a lakásban és összegyűjtöttem azokat a dolgokat amiket már nem használunk, hogy eladjuk. A férjem szerint nem kéne eladni, "majd jók lesznek valamire". De én már nem akarom kerülgetni őket, ráadásul a pénzt is lenne hova tenni.


Ti mit gondoltok?


2013. júl. 31. 13:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Ezt ismerem, a "majd jó lesz valamire" hozzáállást. Én is az értékesítés mellett döntenék, praktikusabb, mint tárolni, ami már nem kell, mert ki tudja, mire lesz még jó. Általában semmire sem, csak a helyet foglalja. De ezt nektek kell eldöntenetek. Kompromisszumot kell kötni, akár minden darab felett.
2013. júl. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez a "majd jó lesz valamire" azt eredményezte, hogy tele van egy 2 autós garázs mindenféle lommal.
2013. júl. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát fontos lenne tudni, mik ezek a dolgok amik még jók lesznek valamire? Mondjál légy szí példát, mert pl a keverőtárcsás hajdú mosógép alkatrészeket én is kiraknám, egy használaton kívüli infralámpát viszont nem.
2013. júl. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanezt mondtam minden kis kacatra, meg hajlamos vagyok ezer éves cuccokat őrizgetni. Aztán amikor pár hónapja összeköltöztem a párommal, és pakolásztam otthon, szelektáltam, 2 nagy doboz lett tele ezekkel a "majd jó lesz ez még valamire; jól mutat ez a kacat a polcon" cuccokkal. Aztán levittem a pincébe és azóta is ott áll. Valószínűleg én is eladom, vagy továbbadom őket. Nem érdemes olyan dolgokat tartogatni amiket már rég nem vett elő az ember, vagy úgy gondolja, hogy semmire nem tudja már használni, felesleges.. Szerintem mondd meg neki, hogy oké, ha ragaszkodik pár dologhoz, akkor vegye ki és tegye el, de ne mindent csak amihez valóban kötődik, vagy olyan emlék fűzi és meg tud győzni arról, hogy maradhat. :D
2013. júl. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Na, hát ettől én is rosszul vagyok... Nálunk szabályt állítottunk fel: amit 2 évig nem használunk semmire, vagy nem veszünk fel, mehet a háztól! :-)

Amúgy egy módszert tudok: az általad lomoknak vélt cuccokat rakd az urad útjába, ahol nap, mint nap találkozik vele. :-) HÁtha észhez tér. :-D

2013. júl. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
33%
Biztos nem a 20 éve felhalmozódott női rucikákról és kiegészítőkről van szó. De még csak nem is női holmikról.
2013. júl. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

Jaj, ez nálunk úgy szokott lenni, hogy nem használjuk, csak útban van, de megtartjuk, jó lesz még valamire. Egyre jobban útban van, végül rászánjuk magunkat és eladjuk. Max. egy-két hét elteltével baromi nagy szükségünk lenne rá. :D


Amúgy szerintem is adjátok el, ami már nem kell.

2013. júl. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%

"majd jók lesznek valamire"

Nálam az a szabály, ha nem tudja megmondani a férjem, hogy mire, akkor vagy eladjuk/elajándékozzuk, ha pedig használhatatlan, megy a lomtalanítós zsákba. Nincs kegyelem.

2013. júl. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám ugyan ilyen. Egyszer egy ismim mondta, amit az elmúlt 2-3 évben nem használtunk/nem húztunk fel, azt nem is fogjuk már...
2013. júl. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Ruhák, gyerekjátékok, cipők.

Nagymamámtól örökölt bundák.

A gyerekek kiságya, néhány konyhai dolog.

Már nem dohányzunk, de van 27 db (!!!) hamutartónk.


Ilyenek.

2013. júl. 31. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!