Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 hetes terhes vagyok....

35 hetes terhes vagyok. Tegnap nagyon összevesztünk a férjemmel, sokat sírtam. Ő lelépett, én meg itthon vagyok egyedül. Félek. Árt a sok sírás a Babámnak?

Figyelt kérdés
2008. febr. 19. 11:23
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Nem hiszem, hogy azzal ártanál a babádnak, ha sírsz. Érzékenyebb vagy az átlagnál, ez érthető,és persze nemsokára megszületik a baba, aki a pocidban van. Az, hogy férjed lelépett(remélhetőleg nem végleg)arra nem nagyob tudok mit mondani, max annyit, hogy nem tudja átérezni mi folyik ilyenkor egy benned, ő csak azt érzi, hogy háttérbe van szorítva a baba miatt. Nyugodjj meg, de ha az jobban esik neked,akkor sírdd ki magad és hidd el utána könnyebb lesz. A férjeddel meg üljj le beszélgetni, hiszen rá is vár néhány feladat. Az erődre nemsokára nagyon nagy szükséged lesz! Kitartást és fel a fejjel!
2008. febr. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
sirjál nyugodtan az mindig segit,én is szoktam.25 hetes kismama.
2008. febr. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Egy cipőben járunk ,ugyan az én férjem nem lépett le,"csak" van valakije. Az elmúlt 2 napot én is átsírtam és éreztem a babucin is hogy nyugtalanabb.Szerintem sem ártasz neki csak ő is érzi azt a szomorúságot,amit te. Tudom,hogy nehéz,de próbálj megnyugodni.Még,ha most nem is látod a kiutat,azért az ott van!Ilyenkor a férfiaknak sem könnyű,kívülállónak érezheti magát.Szerintem csak besokallt, idő kell neki,hogy lehiggadjon.Légy türelmes és próbálj arra is gondolni,hogy neked most küdetésed van, meg kell nyugodnod a pici érdekében!Egy 35 hgetes kismami sorstárs
2008. febr. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Kiegészítés az előző válaszomhoz:a fériak többsége nem tudja,nem látja, hogy ilyenkor sokkal érzékenyebbek a nők.Erről beszélni kell mindenképpen! Nem vehet egy kalap alá a régi önmagaddal,mert most sokkal sebezhetőbb vagy.Az én párom is sajnos úgy áll hozzá,hogy ez egy természetes dolog/mármint a terhesség/,ne lihegjem túl. Olvasom a sok mesébe illő sztorit,de a valóság nem mindig ilyen,sajnos!Beszélgetni,ez a legfontosabb, még, ha nehéz is.Ha szeret, próbál megérteni. Ha nem, akkor is erősnek kell lenned, mert egy pici élet van benned,aki mindenben tőled függ. 35 hetes kismami
2008. febr. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vígasztaló szavakat! Nem vagyok egyáltalán nyávogós kismama, és a férjem éppen ezért teljesen természetesnek veszi azt, hogy most is olyannak kell lennem, mint régen... Most nem tartjuk a kapcsolatot, visszaköltözött az anyjához, de alig vitt el valamit.

Legszívesebben békülnék, de akkor megint csak én lennék az aki enged :(

Hogy lehet valaki ilyen, hogy a szülés "küszöbén" itthagy egyedül? Pedig tudom, hogy szeret...

Mégegyszer köszönöm a válaszokat, és kívánok minden jót!!!

2008. febr. 20. 11:44
 6/7 anonim ***** válasza:
70%
25 hetes kismama vagyok én is sokat sírok,vitázok a férjemmel de végül midig én békülök vele mert utálok veszekedni és biztos hogy érzi a baba ha a mamája nem érzi jól magát!engedj Te!békülj ki vele minél hamarabb,mert neked sem és babának sem jó egyedül!
2008. febr. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk az elején volt gond. Párom egyértelműen kijelentette, hogy vetessem el. Én nem akartam, de megtettem volna, persze szakítás mellett. Nem tudtam volna mellette marani ezek után, hogy helyettem is döntött. Egyedül viszont nem tartottam volna meg. 2 napig nem aludtam csak bőgtem. Egyik reggel odaült mellém és megkérdezte, hogy vége köztünk mindennek ha a babát elvetetem? Igent mondtam és közöltem vele, hogy ha megtörtént az abortusz, akkor összepakolok és megyek. 2 napig rágódott. Mikor indultam a műtétet intézni mondtam neki, hogy ne jöjjön be hozzám a kórházba, majd jövök. A kocsiban ültem, amikor felhívott és közölte tartsuk meg a gyereket mert nem akar elveszíteni. Azóta 5 hónapos és gyönyörű a kislányom. Imádja az apját és ő is a lánykát. Nem vagy könnyű helyzetben. Szerintem mindenképp beszéld meg vele a dolgot. Üljetek le és mond el mit érzel. Az én párom is sokszor mondta, hogy "bolond vagyok, hogy ilyenek járnak a fejemben", de muszáj volt kimondanom mit éreztem. Nem volt fontos, hogy megértse, de ki kellett mondanom, mert különben szálka maradt volna. Te is ülj le férjeddel és mond el neki mit érzel, mond el érzékenyebb vagy, sok mindent másképp élsz át most. Nem őt akarod bántani, de neki is türelmesebbnek kell lennie, ha igazán akar titeket. Nagyon szorítok neked. Én most 5 hónappal a szülés után jöttem rendbe teljesen. Nem vagyok érzékeny és nem fakadok sírva mindenen. Ehhez mondom 5 hónap kellett szülés után. A terhesség nagyon sok változással jár egy nőben. Próbáld neki elmagyarázni és mond meg neki, hogy nem akarsz veszekedni, de nem mindig te vagy a hibás. Ezen a kijelentésemen az én párom is annyira meglepődött, hogy sokkal türelmesebb hozzám.

Szorítok neked nagyon! Bátorság és türelem, lelkierő! Szorítsd össze a fogad és őszintén beszéld meg vele az érzéseidet, gondolataidat.

Sok sikert kívánok!

Erika

2008. febr. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!