Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ebben a helyzetben mit csinálj...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben a helyzetben mit csináljak? Nagyon összevesztünk a férjemmel és mindketten azt gondoljuk nekünk van igazunk!

Figyelt kérdés
a történet: a párom 2hónapja fel sem hívta anyuékat, feléjük se nézett. Valamelyik nap csúnyán össezvesztünk erre beállított ozzájuk, h mit tegyen. Apuák próbáltak neki segíteni, tanácsot adni. Tegnap átmentem a szüleimhez és apu megjegyezte, h szarul esik neki, h a párom feléjük se néz, meg sem kérdezi mi van velük, csak akkor keresi őket ha akar vmit. Én hülye ezt elmondtam a férjemnek, amire az volt a reakciója, h: "apád kapja be". Na erre nekem sem kellett több. Nekiestem, hogy lehet ennyire szemét, mert anyuék egy csomót segítenek nekünk, és hogy jön ő ahhoz, hogy így beszéljen másról, és különben is ne merje magának megengedni ezt a hangnemet. Erre közölte, h amikor ott volt, akkor apu miért nem tudta ezt neki elmondani, miért a háta mögött kell beszélnie. Erre közöltem vele, majd akkor kérje ezt számon aputól, ha ő nem beszéli ki a szüleimet. Ő sem mond el nekik semmit, csak nekem mondja, h apám nem tud vezetni, anyu ilyen meg olyan meg mindenkivel baja van. Nekem tök szarul esik, h így viszonyul a családomhoz (főleg, hogy az ő szülei nem is ismernek, az esküvőnkre sem jöttek el és leszarják a fejünket), mert anyuék segítenek egy csomó mindenben és szerintem nem ezt érdemlik. És szerintem, akkor mondhatna ilyen, ha ő nem beszélné ki őket a hátuk mögött. Nagyon csúnyán összevesztünk, megmondtam neki, h egy önző fasz, aki csak saját magával van elfoglalva, mert neki mindent lehet másnak meg semmit. Az jó amit ő csinál, mindenki más szemét. Kijelentette azt is, h többet nem megy anyuékhoz és fel sem hívja őket. És amin a legjobban kiakadtam, amikor közölte, h amikor segítenek, akkor rajtam segítenek. Hát akkor röhögtem ki, mert amikor anyuék bevásárolnak akkor abból ő is eszik. Amikor adnak pénzt, abból ő is tankol és vesz cigit meg kaját. Nem értem ezt at ámadó hozzáállását. Ma már kijelentette, h ő ebben a házasságban tök egyedül van meg amúgy is, mert soha nem állok mellette és mindig csak veszeszem. De szerintem most totál nem volt igaza. Mit tegyek?
2008. nov. 3. 10:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát ez egy nehéz kérdés... Ennyi alapján igazából nem lehet feltárni, hogy mi állhat valójában a probléma hátterében. Annyit tudok tenni, hogy leírom a megérzéseimet, sejtéseimet, hátha segít.

A férjed vislekedése mögött számos probléma állhat. Amennyit sejteni lehet abból amit leírtál, hogy lehet benne valami sértettség, hogy a szülei nem érdeklődnek felőle, felőletek. Lehet, hogy bántje, hogy a te szüleid jól bánnak veletek. Lehet a viselkedését az a "valami" okozza, ami miatt a aszülei nem érdeklődnek felőle. Amit leírtál, ennyit enged következtetni, de az is elképzelhető, hogy valami ettől teljesen független áll a háttérben, és ez a vit a szülőkről csak az utolsó csepp volt.

Azt tudom javasolni, hogy üllj le beszélgetni a férjeddel (higgadtan, ne támadd). Kérdezd meg, hogy miért viselkedett így, miért mondott ilyeneket. Próbáld kideríteni, hogy mi állhat a háttérben. Ha sikerül, akkor fontos, hogy ketten közösen álljatok neki a probléma megoldásának.

Ha úgy érzed, hogy a beszélgetés nem vezetett eredményre, akkor javaslom keressetek fel egy családgondozót. A helyi családsegítő központban érdeklődjetek ebben a témában. Ott segítenek feltárni a problémát, problémákat, és segítenek feloldani azokat.

2008. nov. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Én is erre gondoltam. Nagyon sokszor mondta már, hogy fura ez a kötődés a mi családunkban, h mindennap beszélünk, h felköszöntjük a másikat, náluk ez sosem volt divat. Sosem volt jó kapcsolata a szüleivel. Én is arra gondoltam, h nem tudja igazán hova tenni ezt a helyzetet és megfelelően kezelni a dolgot. Anyu is észrevette hogy távolságtartó velük a férjem, de ezt azért sem értem, mert inkább örülnie kéne, h a szüleim legalább foglalkoznak velünk és szeretik őt. Nem szólnak bele semmibe, nem magyaráznak, úgy vannak vele a problémákat nekünk kell megbeszélni. Tehát még az sincs, h beleavatkoznak az életünkbe. nem értem miért nem tud ennek örülni. Főleg annak fényében, h milyenek voltak az előző nőineka szülei.

Szért köszönöm a segítséget!

2008. nov. 3. 11:11
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem kötelezheted arra,hogy szeresse,kedvelje,meglátogassa,felhívja a szüleidet! Látszik,hogy még apucis,anyucis vagy! Nálam is ez volt a probléma,hogy a volt párom szülei folyton nálunk voltak és nekünk is egyfolytában náluk kellett lenni,mert a volt párom nem tudott elszakadni a szüleitől. Fel is tettem a kérdést neki,hogy akkor mi a fenének akart magának egy férfit,ha még mindig a szülei seggébe bújik. Állandóan menni kellett a szüleihez és jöttek hozzánk ha kellett ha nem. Persze az én szüleim tudták mi a dolguk és nem jártunk egymás nyakára fölöslegesen. Vannak okoskodó szülők és gyerekük,akik azt hiszik,hogy az amit ők cselekednek olyan tökéletesen jó. Kérek mindenkit,hogy szavazzon le,hiszen úgy is ezt tennétek,miután elolvastátok ezeket a sorokat. Köszike!
2008. nov. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló, ebben tök igazad van, de nálunk nem ez a helyzet. Nem járkálunk egymás nyakára, és nem okoskodnak. Mint írtam, soha nem szóltak bele a dolgainkba, annak ellenére, h jó viszonyban vagyunk soha nem volt az, h figyelj lányom most csináld ezt vagy azt, és pff a férjed ilyen meg olyan. Apukám mindig azt mondta és mondja is, h a problémáinkat nekünk kell megoldani, ő nem fogja megmondani mit csináljunk. Tényleg nem szólnak bele az életünkbe. Ha így lenne természetesen megérteném a férjem reakcióit. De ha már külföldi nyaralásra befizetnek mindent, úgy h mindent ők állnak, ha tényleg bevásárolnak ill adnak pénzt (és nem csak nekem, hanem neki is jó ez, mert ezekhez semmi kifogása nincs) akkor valami közeledést szerintem jogosan el lehetne várni. Nem azt mondom, h nyalják egymás seggét, de az én szüleim is megtehetnék, h leszarják a fejünket. És nem értem, h arra jók anyuék, h segítsenek, de másra nem??? Ez ilyen "érdekemberes" dolog nem???
2008. nov. 3. 11:51
 5/12 A kérdező kommentje:
ja és csupán annyit szeretnék, ha mondjuk anyu sznapja van és ő ezt tudja, akkor eljusson arra a szintre, h magától felveszi a telefont és felköszönti mondjuk. Mert neki ezért könyörögni kell, de még arra sem hajlandó, h átmenjen hozzájuk és személyesen mondja neki. De ha már nem jön velem át, legalább ez a minimum sztem. De javíts ki ha tévedek. VAgy ha ennyire utálja őket, akkor ne fogadja el az utazást, a pénzt meg a vásárlást. Akkor nem lesz egy szavam se. De így...
2008. nov. 3. 12:01
 6/12 Srapnel ***** válasza:
Kérdező, pont ez a baja, hogy a szüleid fizetnek be benneteket és segítenek Neked. Nem ő. A szüleid azok, akik befolyást gyakorolnak Rád és nem ő. A szüleid konkurrencia és ezért haragszik rájuk. Ha meg akarod tartani a férjedet, akkor függetlenedned kell a szüleidtől, teljesen, ha kell anyagilag is, ez az egyik véglet, a másik az, hogy a férjedet "kikezelik" ebből, de az nem lesz könnyű, ez a másik véglet. A kettő között van valahol a megoldás. Neki nehéz, bár nem lehetetlen megtanulni, a családi mintákat, amiket sajnos nem tanult meg a saját gyerekkorában. Ne felejtsd el azonban azt sem, hogy mivel te nem járkálsz az ő szüleihez, ezért vagy türelmesebb. A te szüleid nem az ő szülei. Lehet, többet szeretne magában, vagy veled kettesben lenni és nem azt nézni, hogy már megint mit kapsz meg a szüleidtől, amit ő nem tud neked megadni.
2008. nov. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
KAPUNK meg a szüleimtől. akkor miért nem monja, h köszi, de nem kell, mart majd mi kifizetjük a nyaralást, vagy, h az anyagi dolgainkat megoldjuk másképp. Érted mi a bajom???Ha neki ezzel van baja, akkor is legyen ez probléma AMIKOR adják és ne csak MIUTÁN adták. És igen nem járunk az ő szüleihez, mert a kedves anyukája meg apukája még nem is láttak, két szót sem beszéltek velem, de utálnak, mert kitaláltak maguknak vmi hülyeséget, és attól nem lehet eltántorítani őket ill a férjem exe telebeszélte a fejüket. Nem jöttek el az esküvőnkre, mikor a férjem sznapja van, arra sem képesek h felhívják. Ezzel szemben nálunk igazi családban lehetne, és sokszor mondja, h csak MI vagyunk neki. Akkor meg nem értem, tényleg! Bár lehet, h én vagyok az önfejű és nem akarom látni a fától az erdőt, de akkor sem megy...
2008. nov. 3. 12:36
 8/12 A kérdező kommentje:
és ő már nem is jön anyuékhoz, én meg akkor megyek amikor ő nincs otthon, tehát az sem lehet, h többet akar velem lenni. Mikor még átjárkált ő is, akkor is két hetente voltunk ott 2-3órát. De volt olyan, amikor ő mondta anyuéknak, h jöjjenek át, főz valami finomat. Ünnepekkor tök jól elvoltak apuval, az esküvőn is úgy viselkedtek egymással, h öröm volt őket nézni, aztán egyszer csak ez lett...
2008. nov. 3. 12:40
 9/12 Srapnel ***** válasza:

Ez a házasság már gyakorlatilag tönkrement.

Még van egy-két utolsó előtti lehetőségetek, de nem sok.


Az alapján, amit írtál, nekem úgy tűnik, hogy nem hibás itt senki, csak más emberek vagytok, de legfőképp MÁS lehetőségekkel és körülményekkel.


Szerintem a férjed nem érzi jól magát ebben a helyzetben, a férfiassága a porba van tiporva, főleg, ha még el is fogad dolgokat, erre jön válaszként az agresszió és az elutasítás. Neked viszont nehéz megértened egy olyan embert, aki nem rendelkezik olyan szerencsés családi háttérrel, mint te. Így látszólag minden körülötted forog. Hiába mondod, hogy a szüleid szeretik őt is. De csak addig, amíg te vagy a közvetítője és a létező oka a szeretetnek.

2008. nov. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Alárendeltnek érzi magát azért, mert a szüleid fizetnek sokmindent. Ne hagyjátok ezt, legyetek önállóak, ne függjetek tőlük, ez sokat segít, mert így nem tartoztok örök hálával nekik.. Értsd meg, h ez zavaró neki. Nekem is az lenne, ha pénzért cserébe kéne kedveskednem valakinek.. Persze azért van egy normális látogatási mennyiség, amit ha nem akar, az a családi háttere miatt lehet.
2008. nov. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!