Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ciki, hogy csak ilyen kis...

Ciki, hogy csak ilyen kis lakást kaptam?

Figyelt kérdés

Felvettek egyetemre, és h ne kelljen albérletre költenünk, kaptam egy lakást. De csak egy előszoba van benne, egy szoba, és egy fürdő.


Szóval szoba-konyha egyben van, igaz, hogy belvárosi, de földszinti.


Anyuék azt mondták, hogy úgy rendezhetem be, ahogy akarom, de belvárosbn, enni pénzért nagyobbat nem tudtak venni, azt meg nem akarják, hogy a külvárosban éljek, paneltelepen.


2013. júl. 31. 21:47
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, aki NORMÁLIS választ adott.


Azért merült fel bennem a kérdés, mert unokatestvérem 2X ekkora lakást kapott, pedig egy szinten vagyunk anyagilag.


Nem tudtam, hogy ekkora szó, egy saját lakás, sajnálom, ha valakiben ez felháborodást keltett.


Szép estét!

2013. júl. 31. 22:06
 12/33 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudtad? Majd akkor a kollégiumos és albérletes jövendőbeli barátaid felvilágosítanak :)
2013. júl. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
63%

Azért paneltelep nem csak a külvárosban van :)

És majd rájössz, hogy nem az a ciki, hogy ekkorát kaptál, hanem a hozzáállásod.

Hova vettek fel egyetemre amúgy?

2013. júl. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
88%

Nézőpont kérdése. Van aki nem kap lakást,csak mert felvették egyetemre...na az milyen ciki! :-)

Amúgy meg anyádék vették, majd a saját fizetésedből olyan lakást veszel, amilyet akarsz...:-D

2013. júl. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
SZTE-ÁOK
2013. júl. 31. 22:42
 16/33 anonim ***** válasza:
60%
Gondolom csak fel akartál vágni vele...
2013. júl. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

Miért szeretnék felvágni vele?


Elegem van, komolyan mondom.


Nem tehetek arról, hogy nekünk több van mint másoknak, van, akihez képest, meg nekünk nincs semmink, és ez nálatok is biztos így van.


Ez csak egy egyszerű kérdés volt, a rosszindulatúak, ne jöjjenek ide, rájuk nem vagyok kíváncsi.


Nem tettem semmi rosszat...

2013. júl. 31. 23:20
 18/33 anonim ***** válasza:
35%
A szüleid helyében inkább vettem volna egy külkerületit. Sokkal zöldebb, nincs tele cigánnyal, ráadásul egy belvárosi, földszinti kis lakás nagyon lehangoló.
2013. aug. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
82%
Mi így kezdtük anno a férjemmel az életünket. 26 nm, egy szoba konyha (konyha egybe az előszobával) és fürdő sem volt benne, mi alakítottuk ki később egy kinti helyiség megvásárlásával. Még fűtés se volt benne. Mégis boldogok és elégedettek voltunk.
2013. aug. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
90%

Arról nem tehetsz, hogy jobban álltok anyagilag, mint az átlag középosztály.

Arról viszont igen, hogy fogalmad sincsen, mi történik körülötted a világban. Mert ha lenne, és ehhez még egy normális értékrend valamint némi intelligencia is tartozna, akkor belátnád, hogy 18 évesen nem nyafogni illik egy saját lakás megkapásakor.

Hanem szépen megköszönni, és élni a berendezés lehetőségével, és kész.

Ez persze a szüleid hibája, hogy olyan lettél, amilyen. Remélhetőleg az egyetemi élet majd kicsit szélesebb látókörűvé tesz, és előnyödre változol.


A másik:

Most komolyan, egyedül élnél ott, egy embernek mekkora lakást szeretnél?

Szimplán a logika alapján végiggondolva a dolgot, mondhatni "mi kell még"? Nincs sem barátod/barátnőd (legalábbis nem írtad), nincs gyereked. Orvosi egyetem mellett pedig olyan sok időt nem fogsz abban a lakásban tölteni. Még csak főzni sem fogsz vélhetően, mert ha amint mondtad jól álltok anyagilag, akkor adnak majd a szüleid annyi pénzt, hogy akár naponta valami kész kaját vehess magadnak. A reggeli kávéhoz pedig még konyha sem kell, csak egy konnektor, ha olyan a kávéfőződ.


Szóval ez egy teljesen korrekt dolog volt szüleid részéről. Annyit kaptál amire szükséged van, semmi felesleges luxus.

2013. aug. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!