Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kaptam egy lakást a Mátyás...

Kaptam egy lakást a Mátyás téren, mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Jövőre költözök pestre egyetem miatt és szüleimtől kaptam egy újépítésű (még épül) garzont a Mátyás téren. Párszor jártam már arra a suli miatt (tavaszmező utcába fogok járni), nem tűnt olyan vészesnek a környék, mint ahogy beharangozták, viszont nem tudom éjszaka milyen lehet. Szerencsére nem vagyok épp a leg kiszolgáltatottabb fazon a száz kilómmal és 195 centimmel, de ki tudja. Szerintetek lehet ott normálisan élni?

2013. ápr. 15. 23:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Nem egy kedves környék. A Mátyás tér körül vannak Budapest leggázosabb utcái (Dankó - Nagyfuvaros - Szerdahelyi utcák), szóval pesti viszonylatban nem túl jó. A közbiztonság lényegesen rosszabb, mint máshol, és sok a roma. Éjjel veszélyes lehet. Nappal nem feltétlenül az, de mindenhol sok a szemét, sok a hajléktalan, a házak csúnyák és lerobbantak, szóval ne számíts sok jóra és vigyázz magadra. Sok a betörés, nagyon jó biztonsági zárat csináltatnék az ajtóra, és a biztonság kedvéért mindig hordanék magammal valami bicskát.

Persze valószínűleg semmi bajod nem lesz, de nem árt óvatosnak lenni arrafelé...

2013. ápr. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
35%

A szüleid -helyismeret hiányában- jól kicsesztek veled!!!

Bp. legputribb környéke.

A falkában támadó bennszülötteket szerinted érdekli, hogy hány kiló vagy???

2013. ápr. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Sajnos igaza van a másodiknak. Sok a környéken a hajléktalanszálló és a Roma Parlament is a Tavaszmezőben van. A helyszínnel már nem tudsz mit tenni, az egyetem és a lakás környéke is elég "szutyok", keress csak rá pl. a Mátyás térre vagy a Tavaszmező utcára a google-ben. Inkább arra ügyelj, hogy ne kössenek beléd. Mobilt nem kölcsönadni senkinek, szemkontaktust is kerülni. De egyébként ha maga a lakás nagyon jó, ki fogod bírni.
2013. ápr. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 intrepid ***** válasza:
Á annyira nem vészes. Este 11 után úgy kell kimenni az utcára, hogy mindig legyen az embernél 2000 ft, ellenkezés nélkül oda kell adni a drogos állatnak, és akkor nem történik baja az embernek. Ennyit megér, a saját testi épségünk.
2013. ápr. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Rohadt egy környék ,anyádék biztos nem tudták mit tesznek.Ne várj semmi jót tele van cigánnyal.
2013. ápr. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Pedig eleinte eszméletlenül örültem neki. Egyébként erről van szó: [link]
2013. ápr. 16. 00:54
 7/21 anonim ***** válasza:

Valamikor a "kocsisor" kellős közepe volt a Mátyás tér, de mostanában a térfigyelő kameráknak, és annak köszönhetően, hogy sorra rombolják le a dzsumuj házakat, sokat javult a környék. De azért ne bízz semmit a véletlenre!


Adalék:

A Nyócker c. film pont azon a környéken játszódik, jellemző figurákkal...

2013. ápr. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 kovpet ***** válasza:
28 négyzetméter 8 misiért OTT? OMG.
2013. ápr. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Bence_ ***** válasza:

Lehet ott élni.

Szomszédok jobban érdekelnének, hogy mi lesz a ház sorsa pár év múlva.

Jó ideje építik ezt a házat.

Kandó vagy Keleti?

2013. ápr. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:

Ennyi penzert mar lehetett volna hasonlo lakast venni jobb helyen. Itt van pl egy oldal hasrautesszeruen, csak hogy lasd:


[link]


Persze, ha nem vagytok pestiek, akkor nehez megitelni az ilyesmit..

2013. ápr. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!