Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Őszintén! Nektek probléma...

Őszintén! Nektek probléma lenne egy tengerparti családi nyaralás ha telne rá?

Figyelt kérdés

Bárki válaszát várom,csak korotokat és nemeteket írjátok le.

Anya hatalmas tragédiaként fogja fel a nyaralást, már hónapok óta nyavalyog. És nap mint nap elmondja, hogy mennyi áldozatot hoz értünk, mintpéldául,hogy ELJÖN VELÜNK NYARALNI!

Én teljesen lesokkoltam! Egyre hülyébb dolgokat mond már tiszta paranoiás. Mert meghalunk,mert kirabolnak,mert belénk jön egy ufó meg különben is "Úr Isten mekkora teher ez".


2013. aug. 2. 21:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartozik a vágyaim közé egy tengerparti nyaralás, de ha lenne lehetőségem akkor nem hagynám ki. Nem értem anyukádat. Nem depressziós?
2013. aug. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igazából nem,csak rohadt pesszimistán áll mindenhez, utálja a változásokat. De mikor ott vagyunk nagyon élvezi, de előtte lévő hónapok egyszerűen tragikusak.
2013. aug. 2. 21:29
 3/14 anonim ***** válasza:
52%
Igen, mivel jószágot tartunk az meg nem bírja egy hétig kaja nélkül. Másra pedig vonakodva bízok több milka értékű állatot.
2013. aug. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
49%
Nekem igen, mert utálom a vizparti/víz melletti nyaralásokat, nekem csak kínszenvedés lenne.
2013. aug. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ú, nálunk biztos nem lenne nyűg senkinek. :) Ha lenne rá lehetőségünk, mennénk! :)
2013. aug. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád reakciója egyáltalán nem normális... Nem pánikbeteg?
2013. aug. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Akinek teher nem érdemli meg,hogy elmenjen.Nagyon jó dolog,inkább örülne.
2013. aug. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De szerintem egy kicsit pánikbeteg. :D
2013. aug. 2. 21:58
 9/14 anonim ***** válasza:
23%

Én apám sem volt ezzel kibékülve. A barátnőm családjának van nyaralójuk a Vir szigeten Horvátban, igazából az egész rokonsági de meg engedték hogy lemenjünk oda. Anyám életében nem volt a tengerparton így elhívtuk a szüleimet is csak mert 11-12 óra út autóval picit sok lett volna nekem, barátnőm meg nem tudott úgy vezetni így ő csak Magyarországon az autópályáig vitt minket. Az meg csak alig 1 óra innen. Szóval hívtam apámékat is részben azért hogy ők is érezzék jól magukat meg legyenek lent egy kicsit ők is a tengernél, még a húgomat is hívtam, a barátnőm szülei meg testvérei nem akartak jönni meg ők már voltak is lent, meg unták is már a helyet.

Szüleim a Balatonra mentek volna csak nem jött nekik össze mert apámat nem engedték szabira amikor a nyaralóházat foglalták le, így jöttek le a tengerre augusztus elején mert akkor elengedték szabira.

Anyám már nagyon várta, meg a húgom is, de apám nagyon nem. Mondta hogy neki jó csak hogy hogy fogjuk bírni a vezetést még ha váltjuk is egymást akkor is, pedig direkt akkor mentünk le amikor nem volt turnus váltás plusz éjszaka voltunk úton hogy elkerüljük a hőséget. Igaz hogy mind annyian bealudtunk a kocsiba még én is vezetés közbe de szerencsére csont egyenes útszakasz volt, így nem volt baj meg kb 1 lélek sem járt arra akkor de amint volt egy pihenő hely leálltam egy 20 percre kávézni meg sportoltam is egy kicsit.

Apám már akkor totál idegbajos volt hogy mi lesz ha eltévedünk, meg kit kérdezünk meg mivel nem értenek meg minket, pedig volt nálunk szótár amin az alapvető mondatok megvoltak plusz 1 gps meg a telefonunk is internet eléréssel, igaz hogy drágább volt de nem érdekelt akkor ha sürgősen kellene.

de amikor leértünk már minden jó volt. Lement a tenger partra a barátnőmmel meg a húgommal ameddig én elugrottam bevásárolni igaz hogy vittünk kaját de azért kenyér kellett, meg valami levesbe valót sem ártott szereznem, de akkor apám már kimondottan élvezte az egész nyaralást, persze volt amikor úgy állt hozzá hogy melege van, meg is értettem mert tényleg rohadt meleg meg párás volt ott a levegő, sokszor a teraszig nem bírtunk kimenni. De szerencsére volt klíma a házunkban az ment éjjel nappal szinte.

Anyagilag nem volt akadálya mert a szállás ingyen volt, csak a kajára meg a benzinre kellett költeni arra a szüleim úgy is szántak pénzt plusz mi is, így megúsztuk egy 100 asba az egészet, nem is volt gond ezzel. De apám ahogyan hozzá állt az elején, pedig nem akartam itthon hagyni mert azért örültem volna ha tud pihenni meg ugye legalább életében egyszer fürödjön tengerbe. De szerencsére pozitív lett már a hozz állása. Persze egy ládányi kagylót, meg csigákat begyűjtött, mondjuk mi is a párommal. Csomagtartóba elfért, bár akkor idegbajt kaptam amikor egy nagy korallt szedett ki a tengerből kb 2 méteres mélységből, és mondta hogy ezt visszük haza mert jó lesz majd a sziklakertjébe. De végül elfért mert nem volt túl nagy meg nehéz sem, de mondtam hogy jó ennyi belefér.

Szerencsére jól alakultak a dolgok. Persze már idén nem volt hajlandó velünk lejönni, sajnos anyukámat sem engedik szabira egész nyáron plusz akkor két autóval kellett menjünk mert a sógoromék is akartak velünk jönni, plusz a húgom is így már tele voltunk apámtól meg mégsem várhattam el hogy egyedül vezesse le azt a 12 órát pedig kapott volna váltást mert 4 en voltunk sofőrök de úgy helyünk sem lett volna igazán a házba, meg ők sem lelkesedtek akkor ettől.

Ez van sajnos, sokan nem szeretnek külföldre menni főleg a régi módiak mert hogy nem fogják érteni a nyelvet meg hogy más világ mégis. De ez van sajnos. Én sem ragaszkodom nagyon a külföldi nyaraláshoz főleg ha másik kontinensre kelljen mennünk, mert utálom a repülést, meg hogy akármit nem vihet az ember meg vám ellenőrzés meg anyám kínja.

2013. aug. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
Anyukádnak valószínűleg jó oka van rá, hogy miért nem szeretne menni, csak éppen nem mondja ki. Ilyenkor szoktak a felnőttek (én is) mindenféle nonszensz kifogást találni. Talán úgy érzi a férje nem törődik vele eleget és nem bírna egy hétig összezárva lenni vele anélkül, hogy legalább napi pár órára elszabadulhatna, mint otthon amikor pl. munkába megy. Vagy nem szeret messzire utazni, esetleg fél a külföldi tartózkodástól, mert nem beszéli a nyelvet és kiszolgáltatottnak érzi magát. Per pillanat én sem bírnék ki egy nyaralást, nincs bajom a családommal, de szükségem van a privát szférára. 100%, hogy neki sem az UFOk és a zsebtolvajok miatt nincs kedve a nyaraláshoz. :)
2013. aug. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!