Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes azzal...

Szerintetek érdemes azzal foglalkoznom, hogy kibékítsem anyukámat és a párom nagypapáját?

Figyelt kérdés

Páromnak a nagypapája rendszeresen átjár hozzánk mert mi főzünk rá, közel lakik így gyakran megjelenik nálunk.

Anyukám viszont páromat sem kedveli, de a nagypapáját még annyira sem.

Mindketten nagyon indulatos emberek, és már az első találkozásnál összekaptak.

Elsősorban a politikai nézeteik miatt nem kedvelik egymást, de a nagypapa már kifejezetten utálja anyukámat mivel a nyár elején nagyon megsértette, mégpedig azzal,hogy párom nagypapája katona volt a II.világháborúban és mindig azzal dicsekszik,hogy ő megjárta a háborút és még 90 x évesen is itt van, mire anyukám azt mondta neki,hogy legalább akkor ne hazudozzon mikor ő itt van mert ő nem vevő a hazugságokra.

Erre persze a nagypapa végigsértődött és mindennek elhordta anyukámat, és valahányszor eszébe jut hogy azt mondta neki,hogy hazudozik olyan dühös lesz,hogy alig lehet csillapítani.

Biztosan nagyon rosszul esett neki.Persze anyukám elhiszi hogy katona volt, mert vannak is rá bizonyítékai, de direkt ezzel szúrt oda neki mert tudta hogy ez fájna a nagypapának, és hát eléggé betalált nála.


Szeretném ha anyukám bocsánatot kérne a nagypapától, ez viszonylag reális elképzelés mert szerintem hajlandó lenne rá, de azt is szeretném ha a nagypapa bocsánatot kérne anyukámtól amiért olyan dolgokat mondott rá mint amiket, vagy ha tőle nem is, de tőlem kérne bocsánatot amiért ezeket mondta anyukámra.

Páromnak is mondtam, csak vonogatta a vállát, és azt mondta hogyha fontos nekem akkor segít a kivitelezésben, de ő nem látja értelmét.

A probléma valójában ennél sokkal mélyebben van és azt nem tudnám megoldani, de én már annak is örülnék ha elviselnék egymást egy légtérben és egy közös családi összejövetelen mindketten ott lehetnének úgy hogy nem esnek egymásnak.

Szerintetek érdemes ezzel foglalkoznom, vagy tekintve hogy a bajok nem itt kezdődnek, ennek nincs értelme?


2013. aug. 3. 23:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Még lehet rá esély.Itt van pár tipp:

1.Ne hagyd hogy a politikáról beszéljenek

2.Mondd meg anyudnak hogy ez nagyon csúnya volt mert ha jól értelmeztem az anyukád tudta de direk azt mondta hogy ez nem igaz.Beszélj neki arról hogy hogy érzed magad ilyen szituban.

3.Üljetek le és beszéljétek meg a dolgokat.Mondjátok el hogy ez a 2 család közti háborúskodás nem esik jól nektek a férjeddel.Ti boldog gondatlan házasságban akartok élni.

(amúgy az én nagypapám is élt a 2 világháborúban de még nem volt katona.Utána ő is katona lett most 80x éves :) )

2013. aug. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!