Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjetek mennyire áll ki...

A férjetek mennyire áll ki melletetek anyóssal szemben?

Figyelt kérdés

Engem kicsit zavar, hogy az enyém semennyire sem. Igaz, hogy nincsenek nagy viták anyósommal se, alapjában véve jól kijövünk, de azért ő elég nehéz természet, szurkálódik, úgy bánt meg másokat, hogy észre se veszi. Emelett rettentő sértődékeny, ha valamit mondunk neki napokig képes puffogni rajta és nem beszél velünk. A férjem azt mondja, hogy emiatt nem szól be neki semmiért, mert nem akar vitát. De engem akkoris idegesít, hogy még egyszersem állt ki igazán mellettem. Max ilyen, hogy ő is hibás, te is, de nem teljesen. Pedig aztán nekem mondja, hogy nekem van igazam, de hagyjuk rá, ne legyen vita.

Persze anyósom meg azt hiszi, hogy én vagyok a rossz, mert csak én mondom meg neki ha valami nem tetszik, férjem csak sunnyog.

Csak szerintem kéne jobban kiálljon értem?



2013. aug. 5. 07:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%
ha nem életbevágóan nagy vitaitok vannak,szerintem igaza van,h kimarad belőle...Az én ferjemrol tudom,h ha valóban nagy dologról lenne szó,kiallna mellettem,de "aprosagokba"o sem szól bele.Mondjuk nekem anyammal több vitam van,mint anyossal,de ezekben is eljött egy pont,amikor a férjem már közbeszólt,pedig alapból mindenből kimaradt.
2013. aug. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%

"Emelett rettentő sértődékeny,"


Az írásod alapján pont mint te. Amúgy ha nincs igazad, ráadásul nincs nagy vita,akkor igaza van,hogy kimarad.

2013. aug. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%
Képzeld magad a párod helyébe, a két általa legjobban szeretett ember között kell vergődnie, nem könnyű!
2013. aug. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
56%
Sosem értettem hogy felnött nök miért várják el kislány módjára, hogy ha valaki megbántja öket, akkor a férjük álljon ki mellettük. Mièrt? Kit bántottak meg? A férjét vagy öt? Egy idö után terhes a férfinek ha egy nö nem képes kiállni magáért. Ráadásul az ilyen nöt hisztisnek is fogja tartani. 31N
2013. aug. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Anyósom és a sógornőm akárhányszor eljött mindig beszólt hogy a gyerek hogy van felöltözve.Általában alulöltözöttnek itélték.

Mondtam a férjemnek hogy jó lenne ha leállitaná őket mert egy darabig nem zavart de kicsit idegesitő ha folyamatosan ezzel jönnek.

Legközelebbi alkalommal szépen megmondta az anyjának hogy álljanak le az öltözködési tanácsaikkal.

Ha valamire azt mondom hogy zavar és rendezze le az anyjával akkor lerendezi ahogy én is szólok a szüleimnek ha a férjemet zavarja valami velük kapcsolatban.

2013. aug. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
44%

Ne haragudj, sosem értettem azokat a feleségeket, akik elvárják a férjüktől, hogy minden apró-cseprő vita során a férj "kiálljon" a feleség mellett a saját édesanyjával szemben!

Az én szememben ez olyan elvárás, mintha azt kérném tőle, hogy tagadja meg a saját őseit!


Lehet, hogy anyósnak valamiben nincs igaza!

Azt azért ne várd el senkitől, még a férjedtől se, hogy saját szülőanyjával szembeforduljon, különösen, ha a dolog nem "életbevágóan fontos"!

Csak azért, hogy mutassa, hogy ő a te pártodon áll, és szembe mer szállni az anyjával! Semmi értelme!


Az más dolog, hogy ha őneki van vitája a saját szülőjével, akkor ha ő úgy gondolja, majd megmondja neki a véleményét, de nem igazán tudom, milyen alapon várja el valaki a másiktól, hogy a saját édesanyjával szemben mások "pártjára" álljon!


Édesanya csak egy van (legyen az akármilyen is), feleségből, élettársból lehet egy élet során több is!


Persze lehet lepontozni aki nem ért velem egyet, attól még bízom benne, hogy ezzel a véleménnyel, ezzel a hozzá állással nem vagyok egyedül!

2013. aug. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Én inkább a négyessel értek egyet. Elég szánalmas, amikor a feleség meghunyászkodik, majd otthon pampog a férjének. Itt a gyakon eddig mindig csak ilyen történeteket olvashattunk.


Ha ott akkor nincs véleménye a feleségnek, akkor shut up!

2013. aug. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Hál istenek az én anyósom egy tündér. Az elmúlt 15 évben soha nem kaptunk össze. Szívesen meghallgattam a tanácsait, ahogy ő is az enyémet..

Mondjuk az is jó pont hogy nagyon messze lakunk, és jó ha évente találkozunk pár napot...

Így nem is igazán kell hogy kiálljon az anyja ellen..

2013. aug. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Esetek nagy részében én kérem,hogy ne szóljon bele,ketten lerendezzük anyóssal,ő beszólogat,én vissza,megsértődik valamelyikőnk,aztán kibékülönk,2 hónap múlva ugyanez.

Eddig kétszer kellett páromnak közbeszólnia,anyós a gyerekünkkkel kapcsolatosan piszkálódott szülés után,akkor párom kérés nélkül "eltüntette" anyóst pár hétre a a közelemből :) Utána gyereknevelésbe próbált beleszólni,akkor is párom leállította mielőtt reagálhattam volna.

2013. aug. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A férjem teljes mértékben kiáll mellettem, ha olyan a helyzet, szerencsére ritkán olyan. Az anyósom nem nagyon szól bele a dolgainkba, én pedig türelmes és udvarias vagyok, meghallgatom, ha mond valamit (legfeljebb utána mást csinálok, de a véleménye miatt nem fogok vele összeveszni).
2013. aug. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!