Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi ez az új "divat" hogy a...

Mi ez az új "divat" hogy a lányok érettségi után rögtön, vagy 1-2 évvel szülnek? Csak nekem furcsa?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, és az ismerőseim, volt osztálytársaim nagy részének gyereke van már, vagy lesz. Nem tudok elmenni mellette már szó nélkül, mikor újabb és újabb 18-19 éves lányok írják ki facebookra hogy anyukák lesznek és milyen jó minden. Persze hátterük semmi nincsen, apuka is fiatal huszonéves pár hónapja vannak együtt általában, a szülők intéznek mindent pénzügyileg. Kezdem úgy érezni hogy mindez már divattá vált, véletlenül teherbe esni, aztán eljátszani a büszke anyukát. Amúgy teljesen átlagos, értelmes lányokról van szó, nem élek rossz környéken vagy ilyesmi, szóval furcsa ez nekem.
2013. aug. 5. 10:11
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
90%
Egyszerűbb mint tovább tanulni és megteremteni a jövőt. Fiatal szülőségre is könnyű felvágni, ha a nagyszülők finanszírozzák, úgy mindenki tud szülni.
2013. aug. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
15%

Nekem van egy ismerősöm, aki hasonlóan vélekedik mint te, de ő irigységből. Nem lehet, hogy te is ezért? Hiszen körülötted mindenki szerelmes lesz, tartós kapcsolata, végül a régi nagy szerelmeid vagy barátnőid már esküvőt szerveznek és közös gyereket várnak...Persze lehet hogy te nem nem így vagy ezzel, de szerintem 22 évesen (mint a volt osztálytársaid) már ideális egy komoly kapcsolat.

Mindenesetre azt én se támogatom, hogy a szülők "nyakára" szülik a gyereket...

2013. aug. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem régen is ennyi volt, csak nem volt facebook, ami hírt ad erről.
2013. aug. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is fura, bár az én szakmámban pont, hogy későn szokás szülni: 32-35 éves korban.

De más ismerőseim tényleg már 19-20 évesen szültek.

Ha nekik így jó, akkor oké, csak amúgy én is azt látom, hogy háttér semmi, sokszor az apa sem, és mind a szülők terhére/nyakára...

2013. aug. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
76%

Ez régen elfogadott volt mert ugye régen amint végeztek a diákok az iskolával rögtön mehettek dolgozni és akkor csak kevesen mentek egyetemre vagy fősulira, vagy szakmát tanulni.

Most is így kéne, sokan vállalnak már most gyereket hogy fiatalon legyenek anyukák, de ez nem így működik már.

Egyrészt ugye még a 20 éves ember is még gyerek, és egy gyerek ne szüljön már gyereket. Másrészt miből tartaná el? rossz világban élünk nincs biztos anyagi hátterük a szülők tartják el gyakorlatilag, mert félnek hogy abortusz után nem lehet többet gyerekük ami egyébként nem igaz mert ma már az is biztonságos. Meg mégsem gyilkosság csak sokan így fogják el, meg nem kell felelőtlenül védekezés nélkül szexelni, de ha már megvan a baba akkor felveszik az áll mosolyt és úgy látszik hogy jó minden közben pont az ellenkezője van.

Persze vannak kivételek, de nekem is van egy ismerősöm aki terhesen azért jött dolgozni hogy legyen miből megvenniük azokat amikre szükség lehet a gyerekének, egészen 8 hónapos koráig dolgozott, látszott rajta hogy teher neki mert alig bírt már járni, de mégis dolgozott, és egyáltalán nem örült a gyereknek hogy lesz de a párja miatt vállalnia kellett mert fél hogy az utcára kerül, mert szülei nincsenek, árva volt és a barátja az egyetlen akinél tudott lakni. Persze azóta már jó minden szerencsére neki, de akkor is 20 évesen minek neki gyerek.

Ezt én sem értem, én 25 éves koromig biztos nem akarok gyereket én addig élni szeretnék, jövőmet akarom felépíteni és még sorolhatnám.

2013. aug. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
85%
Én is 22 vagyok, de az én kortársaimra ez nem jellemző, csak nagyon kevésnek van babája, 1-2-nek. Amúgy nekem is fura, de azt látom, az ilyen kapcsolatok nem hosszú életűek, pár év és vége és akkor nem csak a két fél marad hoppon, de ott lesz egy gyerek is, aki pedig nem tehet semmiről.
2013. aug. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 A kérdező kommentje:
Nem vagyok irigy, jelenleg több mint 3 éves kapcsolatom van. De nekünk eszünkbe sem jutna most babát vállalni, pedig mindketten dolgozunk. Egyszerűen ennyi idősen még szabadon élni kell, megtapasztalni hogy milyen a felnőtt élet egyáltalán. És azt sem szeretnénk ha a szülők adnának pénzt szinte mindenre, vagy ha hozzájuk kellene költözni, magunknak szeretnénk majd gyereket, nem a szülőknek egy újabbat.
2013. aug. 5. 10:24
 8/60 anonim ***** válasza:
87%

Egyesnek van igaza!

Könnyebb mint tanulni, meg dolgozni. Meg jaj becsúszott a gyerek és én nagy ősanya vagyok, nem fogom megölni!

Nagyszülők nyakára mindenki tud szülni, aztán ezek a "nők" szólják le, ha valaki 30 felé szül, mert nem a szüleinek akart szülni, hanem magának+párjának!

2013. aug. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
88%
Ez nekem is feltűnt,pedig én kicsit idősebb vagyok nálad,30-as vagyok,de én is ezt látom.
2013. aug. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
39%
Én is 20 évesen szültem, előtte két évet dolgoztam. Soha nem kértünk segítséget a szülőktől, saját lakásunk van, autónk, szép életünk. Persze ebből a facebookon csak annyit látnak az ismerősök, hogy én 20 évesen szültem. :) Egyből elkezdenek kombinálni, mint te. Miért nem lehet békénhagyni az embereket? Ha 18 évesen akar gyereket, hát had szüljön. Miért fáj ez neked?
2013. aug. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!