Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen családon belüli "szokás...

Milyen családon belüli "szokások" vannak nálatok?

Figyelt kérdés

Bármilyen szokás jöhet :)


Nálunk pl. szülinapokon meg névnapokon szokás elénekelni a "Serkenj fel kegyes nép"-et.


Ilyesmikre gondolok :)


2009. okt. 25. 21:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

remélem évfordulókon nem az internacionálét éneklitek. :]

amúgy nincsen.

2009. okt. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
nálunk csak a gyerekeknél szoktuk a boldog szülinapot elénekelni,amugy nincs más vagyis nem jut más eszembe most de ha lesz megirom
2009. okt. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
a mi családunk nagyon nem összetartó sajnos,ezért semmi ... sőt,még olyanok sincsenek,amiknek kéne lenniük :S
2009. okt. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

Mi karácsonykor lenyomjuk a mennyből az angyalt...szép...



De a serkenj fel ultrabrutkó!!!!

2009. okt. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Minden este elhangzik mindkettőnktől a "szeretlek" szó egy puszi kiséretében.
2009. okt. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%
21:50 az nálunk is van .azt nem felejtsük el:na adj joéjt puszit és alvás
2009. okt. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mi is szoktunk szülinapokon énekelni, néha ezt is :D
2009. okt. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ebéd előtt: jóétvágyat(bár ez sztem illem) és utána meg kell köszönni a kaját...

Este szép álmokat, jóéjszakát


Énekelni pedig nem szoktunk

2009. okt. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem faterom meg muterom mindig nézik a Barátok köztet, és faterom minden egyes alkalomkor, amikor vége van az első résznek, elmondja ezt: "Maradjanak velünk mert jön a következő rész", még mielőtt a tvbemondó elmondaná...azt hiszi vicces...mind1, ha ő így tud aludni...Mondjuk ez hülyeség, csak msot ez jutott eszembexD
2009. okt. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk leginkább karácsonyi szokások vannak, de azokat nagyon szeretem.

Mindig így csináltuk, amióta emlékszem rá, már 21 vagyok, de még most is.

Dél körül apám belefaragja a fát a tartóba, anyám közben próbálja kitalálni mit főzzön. Hogy álljon a fa? Így túl nagy, neeem ez az oldala szebb. Na jó lesz így.

Kora délután együtt díszítjük fel. Általában kiderül, hogy épp úgy, mint tavaly és azelőtt stb. most sincs itthon gemkapocs, na mindegy, majd a régiek meg a cérna.

Ezután mindenki bezárkózik, papír zizegés, csörömpölés, NE GYERE BEEEE stb. csomagolja, amit az utolsó pillanatban vett meg, vagy, amit kihagyott.

Mikor már sötét van és a kaja is kész, meg szépen meg van terítve (ünnepi étkészlet, szép abrosz, asztal dísz, gyertya) és már senki nem bír magával, sorban megfürdünk, szépen felöltözünk, kicsinosítjuk magunkat. Közben a nappaliban sötét van, csak a karácsonyfaégők villognak, amíg mindenki baromi elfoglalt az öltözködéssel, addig szépen egyesével besunnyogunk és lerakjuk az ajándékokat a fa alá az előre kikészített névkártyák mellé. Utána vacsora, aztán anyukám csenget egy csengővel és lehet ajándékokat nyitni. Fényképezünk, örülünk stb, és lefekvésig együtt maradunk a nappaliban. Én nagyon szeretem, tök jó hangulata van. :)

2009. okt. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!