Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kamionosként milyen ötlet...

Kamionosként milyen ötlet családot vállalni?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok és nincs még feleségjelöltem. Szerintem ráérek még csak lehet, hogy jobb lenne már ha kicsit komolyabb szándékaim lennének a nőkkel és mondjuk 5 éven belül jöhetne az esküvő, gyerek meg minden. Két komoly kapcsolatom volt eddig de már bő 2-3 éve csak ilyen pár éjszakások voltak.

A munkám miatt gondolkozok rajta, hogy merjek e feleséget és gyereket vállalni mert az ismerős kollégáim kb 80%-a már elvált legalább egyszer. Nem tudom, hogy mennyi köze van a munkájukhoz de biztosan van. Vannak akik nem igazán hűségesek, a feleségük nem bírja egyedül, persze van amikor más a probléma. Csak nem annyira foglalkozok mások életével és így nem tudom, hogy ez mennyit számít. Mondjuk én hűséges vagyok ha kell. Most ahhoz képest jól keresek (kop-kop)de az is igaz, hogy alig vagyok itthon. Én nagyon szeretek vezetni, új városokkal/országokkal megismerkedni és szinte mindent szeretek benne.

Én csak a válástól félek mert ha már egyszer feleségül veszek valakit akkor maradjunk is együtt. Vannak itt esetleg kamionosok(feleségek)? Szívesen meghallgatnám ismeretlenek tapasztalatait, észrevételeit is.



2013. aug. 6. 22:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
5%

Azt megnézem hogy te 25 évesen kamionos vagy, na mindegy nem erre vagy kíváncsi

Ezzel a munkával is úgy vállalhatsz családot mint egy villanyszerelővel, elmész dolgozni reggel, mire hazamész az asszony simán elintézheti a válást és mentek amerre láttok, ez sose volt munkafüggő, inkább nem bízik meg a nő a férfiben, vagy a férfi hagyja ott a családot, egy külföldi nőért

21/F

2013. aug. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 dani900 ***** válasza:

Ja, igen, csak a kamionosnál az a probléma, hogy nem reggel 6-tól 2-ig dolgozik, hanem sokszor napokig, vagy hetekig nincs otthon, ezért kérdezi.


Nos, ha családot szeretnél, akkor kompromisszum kell, ismerek több kamionost is, és amelyik nincs minden nap itthon, bizony rámegy a kapcsolatukra.

2013. aug. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne 25 évesen kamionos? Az egyik haverom 23 évesen kezdett el kamionozni, nincs ebben semmi furcsa. Egyébként nyilván nem tesz jót egy kapcsolatnak vagy házasságnak, ha alig vagy otthon és csak ritkán vagytok együtt.
2013. aug. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Apum olyan 20 éves kora óta kamionozik, szóval nem értem az első válaszolót.


Szerintem ez sok mindentől függ de így ahogy betekintést nyertem rájöttem, hogy sokszor a pali hibázik. Ezzel most nem azt mondom hogy mindegyik mert például apukám becsületes, hűséges ember de van pár olyan kollégái akik még a világ legutolsó nőjét is ágyba vinnék. Volt olyan amikor az egyiknek volt felesége, mellette 2 másikkal szórakozott az ország különböző pontjain. Emellett vannak olyanok akik kitartanak a család mellett de szerintem egy idő után az ilyenek is belefáradnak. Apum 21 éve kamionozik de már nekik is csak nyűg az egész, hogy sosincs itthon :/ Ettől függetlenül szeretik egymást és egyik se lép félre! Szerintem csak olyan nőt keress aki TÉNYLEG elfogadja ezt, hűséges és mindennél jobban szeret. Máshogy nem működhet.

2013. aug. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Első, miért ne lehetne 25 évesen kamionsofőr? Az egyik ismerősöm 22 éves, és az...
2013. aug. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Első, a te korodban kezdtem. És nem reggel járok dolgozni hanem össze-vissza meg most úgy van, hogy 1,5-2 hétig külföldön vagyok. Nagyon ritkán előfordul a 3 hét is de az tényleg nem sokszor van. Amúgy átlagosan 3-4-5 nap maximum egy hét, a tél az általában szabad. Természetesen olyat akarok aki elfogadja de egyelőre azt se tudom, hogy van e ilyen :)
2013. aug. 6. 23:00
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Édesapám közel 5 millió km után ment nyugdíjba... jó szándékú ember, mindig mindenkin segített ha kérték, bárki bármivel fordult hozzá ő megtette amit tudott. Szeretik, becsülik.

De sosem volt velem, amikor szükségem lett volna rá, egy kezemen meg tudom számolni, hányszor beszélgetett velem a felszínes mindennapi dolgokon kívül. Egyszerűen nem volt része az életemnek, pedig kutyakeményen hiányzott és harcoltam a figyelmééért, az elismeréséért stb. És az egészben az a legbántóbb, hogy ő választotta, hogy kívülálló marad, vállalhatott volna belföldi munkákat, vagy autómentőzést, privát sofőrködést vagy bármi mást, ahol vezetni kell, de nem hetekig van távol.

Én tuti nem alapítanék családot nemzetközis sofőrrel, mert a pénz rohadtul nem pótolja a személyes hiányát... de ez én vagyok. Vannak barátnőim, akik meg vidáman éldegélnek kamionos feleségként, az uruk tolja a lóvétés csak hetente 1x/kéthetnte pár napra kell jópofizni az emberrel, közben meg mindenki éli a maga világát. nekik ez így jó, mert mások az elvérásaik, igényeik.

2013. aug. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A testvérem is évekig ezt csinálta és soha nem volt belőle gond. Jóval azután váltak el, hogy más munkát vállalt, a kamionozásnak nem volt köze hozzá. Mi lenne ha a katonák sem nősülnének mert talán fél évre Irakba mennek..? Nyilván olyan nőt kell találnod aki ezt tolerálja, de gondolom nem egy nap után kéred meg a kezét, tehát az első pár hónapban/évben úgyis meglátod bírja-e a kapcsolat vagy sem. Nyugodtan alapíts családot, de olyannal, akivel el tudjátok fogadni egymást munkával és mindennel együtt. :)
2013. aug. 7. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 199303 válasza:
szia. az en parom szinten annyi idos mint te ugyan ugy kamionos. kicsit szerintem nehezebb egy kapcsolatot igy letesiteni, de nem lehetetlen aki a parod lesz es a gyerekeid anyja mar amikor osszejottok tudja mit valal avval hogy veled van egyutt, es mivel szeret elfogadja. szoval velemenyem szerint lehet kamionos munka mellett is lehet csaladotalapitani, persze nehez kibirni a csaladnak ha elmesz napokra de kibirjak, es visszavarnak. :-) meg hozzateszem, nem hiszem hogy ennyi lenne a valo ok a kesobbiekbe ha elvallnatok.
2013. aug. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én 25 éves korom óta vagyok kamionos, lassan 38 leszek. Van olyan 36 éves kollégám, aki 15 éve csinálja.

Nehéz ilyen szakma mellett családot alapítani. Nekem sem ment könnyen, de már kilenc éve együtt vagyunk a feleségemmel, hét éve házasok, és ha minden rendben megy - hosszú próbálkozás után - karácsonyra már hárman leszünk. Úgyhogy ne add fel. Nehéz megfelelő házastársat találni, mert tényleg nagyon igénybe veszi a kapcsolatot. Én például több mint egy hónapja nem voltam otthon.

De van ám olyan férj is, aki minden áldott nap hazamegy, ha van munkája, kocsmába hordja a pénzét, veri az asszonyt stb. Nem csak attól jó férj, apa valaki, hogy mennyit van otthon. És aki reggeltől estig dolgozik a gyárban (vannak még gyárak?), másodállás, hétvégi melók? Az sem leányálom. Sajnos a mai világ ilyen. Aki érvényesülni akar annak sokat kell dolgozni, bármilyen állásban is van.

2013. aug. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!