Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapám halála után a fél...

Édesapám halála után a fél házat én és az öcsém örököltük, felét édesanyám. Anyu a hátam mögött az ő részét az öcsémnek ajándékozta! Köteles anyai részre jogosult leszek-e? Az öcsém kiakar rakni a házból, úgy, hogy ki sem akar fizetni. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

2013. aug. 8. 17:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ha eltartási szerződést kötöttek akkor nincs köteles rész, szóval ahhoz kell tudni hogy adta neki.

De kitenni nem tehet.

2013. aug. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi! Semmit nem tudok, csak a földhívataltól kaptam egy értesítést...amiben pld a nővéremről szó sem esik..
2013. aug. 8. 17:23
 3/16 anonim ***** válasza:
akkor a nővéred semmit nem kapott a házból
2013. aug. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
a nővéremet még a földhivatal sem értesítette!!!!!!!!!
2013. aug. 8. 17:57
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha ajándékozás alatt azt érted, hogy átíratta a nevére, akkor abból semmi sem jár, ugyanis az a halál pillanatában már nem anyukád tulajdona volt.
2013. aug. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen formában zajlott ez az egész, de a nővéremet meg sem említik! Igen, az anyám része átment az öcsém nevére, de anyunak megmaradt a haszonélvezet!De az öcsém most úgy csinál mint valami házi úr..kiakarja sajátítani a házat a kertet és engem kiakar rakni, holott negyedrészben tulajdonos vagyok! Bár szívesen kimennék, ha kifizetnének, de azt sem akarja!
2013. aug. 8. 18:17
 7/16 anonim ***** válasza:

Köteles anyai rész? Anyukád él még, nem?

Köteles rész csak akkor illetne meg, ha mondjuk apukád végrendeletben kizárt volna téged az öröklésből, de te ragaszkodsz a köteles részedhez és az 30%.

2013. aug. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A nővérednek örökölnie kellet az apai részből neked meg jár a köteles rész abból ami az öcsédre lett iratva a tesodnak szintén. A tesoddal inditsatok közös tulajdon meszüntetésére pert, így vagy kifizet vagy elárverezik a lakást, üvöltsd csak le a fejét mert te meg a tesod is tulajdonosok vagytok.
2013. aug. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha az anya ajándékozással átadta a tulajdonjogot az öccsének, abból neki semmilyen köteles rész nem jár, hát az anya még él, azt csinál a tulajdonával, amit akar. A köteles résznek ehhez a történethez itt semmi köze nincs.
2013. aug. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Röviden a történet: A nővéremmel csak az anyánk közös, ezért nem örökölt édesapám után. De az anyai részből gondolom neki is járt volna, de amit a földhívataltól kaptam határozatot, ott az ő neve sehol nem szerepel! Anyámmal nagyon jó volt a kapcsolatom, de az öcsém befolyásolja és ezt a hátam mögött intézték!Természetesen arra hagyja a részét akire akarja, amiről itt most szó van, hogy az öcsém jogot akar formálni mindenhez, mert az egész kertet is kisajátította.
2013. aug. 10. 11:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!