Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van manapság ennyi...

Miért van manapság ennyi bunkó idős ember? Hova lettek a kedves nagypapák, nagymamák?

Figyelt kérdés

Jó persze tisztelet a kivételnek, de egyre jobban azt tapasztalom, hogy rengeteg a bunkó idős.


A következőre értem:

Sokan azt hiszik, hogy az öregség mindenre feljogosítja őket. Velem ez megtörtént. Ha olyanra nem válaszoltam, ami szerintem abszolút magánügy, és nem egy távoli szimpla ismerősre tartozik, akkor én voltam a neveletlen bunkó, mert nem mondtam meg. De nem csak ez az 1 eset volt. Volt olyan idős nő ismerősünk (nem rokon), aki szabályosan hisztit csapott, ha nem elégítette ki valaki az információ igényét.


A mamám ezen csodálkozott a legjobban, hogy hová sietnek? Mamám mondta, hogy ő már öreg, nyugdíjas, rengeteg ideje van, hová siessen?

Ellenben nem értette azokat, akik állandóan tolakodnak, az embereket fellökve mennek fel a buszra, és követelik maguknak az ülőhelyet minősíthetetlen stílusban. Azokat sem értette, akik hobbiból orvoshoz járnak, és miattuk telik be egy csomószor a jelentkezési lista (orvos előtt időpont és jelentkezés kell), így kitúrnak másokat. De nem csak 1-szeri alkalom ez....ismerek olyan nénit, akinek semmi komoly problémája nincs (jól ismerjük), de mindig orvoshoz jár, el is mondta, hogy mást nem tud csinálni.


Köszönni sokan egyáltalán nem akarnak, de ha én nem köszönök, azt azonnal megjegyzik, és vissza is mondják. Mindenkit neveletlen idiótának titulálnak, még akkor is, ha valaki szólni mer nekik, mert nem fér el.


Tőlem pl buszon kért ülőhelyet olyan stílusban egy öregasszony, hogy : "Le akarok ülni, kelljél már fel!"

Nem álltam fel, mert szerintem normálisan is meg lehet beszélni.



Vagy csak én látok ilyeneket, és találkozok velük nap mint nap?



Miért van egyre több ilyen?



2013. aug. 8. 18:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
9%
Elvadították őket a mai fiatalok. Régen, ha valamit kérdeztek, arra illet válaszolni, ma már nem. Akkor mit is lehetne várni tőlük? A milyen az "adjon Isten", olyan a "fogadj Isten"...
2013. aug. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Persze...a fiatalok hibája, hogy így viselkednek az idősek....
2013. aug. 8. 19:03
 3/20 A kérdező kommentje:

"arra illett válaszolni"


Minek válaszoljak olyanra, amihez sztem semmi köze sincs? Szerintem másnak a mély családi és vagyoni gondja nem tartozik egy 3. személyre.

2013. aug. 8. 19:04
 4/20 anonim ***** válasza:
5%
te meg egy hisztis tini csaj vagy...
2013. aug. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
6%

Minden kérdésre lehet válaszolni, az nem azt jelenti, hogy el is mondom a frankót.

Tényleg egy hisztis p.csa lehetsz, kár volt 2 percet is rád szánnom.

2013. aug. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

23 éves vagyok, mamám 82.

A jó részét a mamám mondta, nem én.

2013. aug. 8. 19:13
 7/20 anonim ***** válasza:
14%
tudod szerintem sokkal nagyobb baj a mai fiatalság...bunkók,nagyképűek,neveletlenek,tiszteletlenek,és ez tudod miért akkora baj ,mert ŐK A JÖVŐ...sajnos
2013. aug. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%

Egyrészt azért, mert ők látszanak jobban. Aki normális, kedves, halk szavú, jóllekű, az sokszor nem látszik. Nem figyel rá az ember, mert a nagyhangú, az erőszakos elvonja a figyelmét.


Az önzés általános, a bunkóság és a neveletlenség szintén általános jelenség. Nem korhoz kötött, csak egy öreg, megkeseredett ember már nemigen ügyel arra, hogy viselkedjen is egy kicsit a látszat kedvéért - mint fiatalon teszi -, mert már nincs minek. ha nem volt tartalmas és boldog élete, és nem tud tisztességgel megöregedni (ez nem pénzkérdés elsősorban!), akkor vénségére már tudja, hogy élete egy lyukas mogyorót sem ér, és teli lesz irigységgel, gyűlölettel, haraggal az egész világ ellen - leginkább a fiatalok ellen, akik előtt ott az egész élet, az ami neki már lassan lejár. Az egész élet, illetve inkább a lehetőségek a változtatásra. Egy idős embernek nemigen van min gyökeresen változtatni (kevesen tudják ezt megtenni).


Jól látod a dolgokat, és nagyon igazad van, Kérdező, maximálisan egyetértek veled.


Az a sok bunkó öreg javarészt azért neveletlen, mert a szociban úgy nőttek fel, hogy halvány lila fogalmuk sem volt a jól neveltségről. Még a könyvekből sem tanultak semmit, mert aki kicsit is másként viselkdett, mint a megkövetelt, azt azonnal kiutálták a szociban és mindenféle kispolgári stb. jelzőt akasztottak rá. (Ami elég veszélyes volt pl. egy egyetemi tanár esetében. Másnap esetleg az egyetemi katedra helyett Kiskunbüdösbütykösön találta magát, mint falusi tanító.)


A szoci után pedig összeomlott minden, ami addig "tartotta" őket, az egész életük, amiben felnőttek. Látják az új világot, ami jelenleg öreget-fiatalt felmorzsol és felőrül. Nem csoda, ha bicskanyitogatóan viselkednek - nem csoda, de nem is mentség. Csak pusztán magyarázata a viselkedésüknek.

2013. aug. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
35%
8-as voltam: látom, sok bunkó és buta fiatal is van, nem csak öreg. Remélem, Kérdező, te vagy köztük.
2013. aug. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
83%

"Régen, ha valamit kérdeztek, arra illet válaszolni, ma már nem."


Nehogy már huszonévesen ki kelljen tárgyalnom a szerelmi életemet, az anyagi helyzetemet, hogy mikor megyek el-jövök haza egy olyan nénivel, akit nem is ismerek igazán, csak a lépcsőházban lakik. A saját anyám nem intézkedik. Másrészt szerintem baromság, hogy régen vadidegen mamáknak el kellett mondani az ember magánéletének a részleteit.

2013. aug. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!