Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolják sokan, hogy a...

Miért gondolják sokan, hogy a gyerekvállalással véget ér az ember élete? Csak én érzem úgy, hogy manapság ciki ha egy 18-25 éves nőnek szerepel a tervei között az anyaság?

Figyelt kérdés

Nem a szélsőségekre gondolok, akinek 19 éves korára 3 apától 3 gyereke van.


Hanem az átlagos nőkre: tanul, dolgozik, és előbb-utóbb majd gyereket szeretne. Ez tényleg szégyellni való dolog manapság?


2013. júl. 29. 09:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Az előbb-utóbb mindenkinél máskor jön el. Ezt kellene tiszteletben tartani. De manapság mindent cikinek tartanak, azt is, ha 18 évesen szülsz, azt is, ha 35. Egészen szűk az a sáv, amikor "elfogadott", ha abból kiszorulsz, akkor elástad magad.
2013. júl. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
43%

Néha én is ezt érzem, amikor ide kerül a szó, sok lány azt mondja szeretne élni, és sokára gyereket.

Pedig szerintem ez az igazi élet.

Szóval, én is ezt érzem és keresem gyerekeim anyját :D

2013. júl. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
73%
párom 23 éves és tervezi h max két éven belül anya lesz, nekem még nincs kedvem az apasághoz...de megnyugtat a tudat h van két évem még "élni". Persze lehet gyerek mellett is szórakozni de már nem ugyan úgy mint pl most. Párom már most úgy él mintha lenne gyereke, felkészül rá...
2013. júl. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
18%
A mai nők ilyen elbaszottak,hogy a karrier jobban számit mint a család.
2013. júl. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
13%
Sokakból az irigység beszél, nehéz elfogadniuk, ha valakinek már fiatalabban lehetősége nyílik rendes családot teremteni.. Sokan még buliznának, fura nekik, ha valaki korán leköti magát, hiszen a házasság nem csak egy hónapra szól.. Cikinek azért nem ciki, egyszerűen csak a mai fiatalság számára fura, mert sokan ebben a korban még nem igazán nőtt fel, nem önellátóak így nehéz elképzelniük, hogy családot alapítsanak, ők maguk is csak épp elszakadtak a családtól, kicsit egyedül akarják élni a felnőtt életet. Szerintem egyikkel sincs gond.. Mindenkinek máskor jön el az idő, nem kéne emiatt senkit lenézni vagy elítélni..:)
2013. júl. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%

Igazából nem csodálkozom rajta, hogy sokan azt hiszik a gyerek után fel is köthetik magukat! A szűk környezetemben terhességem alatt jobbnál- szörnyűbb történetekkel szórakoztattak a gyerekes családok a terhességi rosszuléttől a szülési borzalmakon át a gyermek ördögi mivoltáig. Ezt szerintem nem kell bemutatni senkinek! Sopánkodnak, hogy jaj csak a gyerek, jaj de rossz, jaj így jaj úgy...

Aztán a személyes tapasztalat teljesen más volt! :) Addig sem értettem mi ez a nagy önsajnálat, csak mert gyereke van, és most aztán végképp nem értem!

Szóval én nem csodálkozom hogy a gyerektelenek ezek hallatán azt mondják, hogy köszi, ebből még nem kérek!

2013. júl. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

6-ossal értek egyet.


Ha hozzánk jönnek a kisgyerekes rokonok és én épp a saját hobbimmal merészelek foglalkozni (puzzle, makettezés vagy akár valamilyen szgépes játék), akkor jönnk rögtön a gúnyos megjegyzések, hogy "Na, majd he lesz gyereked, neked sem lesz erre időd, de rossz lesz!" Folyamatosan játszák az agyukat, hogy nekik milyen szar, igazi mártírok.

Mellesleg _állandóan_ üvöltenek. A felnőtt rokonoknál is az alap hangerő már bőven kívül esik a számomra optimálison. Mivel a felnőttek ordítanak, ezért a gyerekek is visítanak, megállás nélkül. Búcsúzóul röhögve megjegyzik, hogy "Ugye ti nem gondolkodtok gyerekvállaláson?"


Azért tudom csak, hogy ez így nem egészen normális, mert egy másik rokon két kisfia viszont tündéri aranyos, értelmes, legfeljebb játék, szaladgálás közben sikongatnak, de az meg normális :)


Remélem, ha nekünk is lesznek gyerekeink, tudunk olyan jó szülők lenni, mint az utóbb említett rokonok.

2013. júl. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
57%

Magyarországon már lassan levegőt venni is ciki, már abba is belekötnek az emberek.


Ne foglalkozz azzal, hogy mit mond a sok tapír, gyökér magyar, éld a saját életedet, ahogy szeretnéd, mert ha mindig azt lesed, hogy ők mit gondolnak, akkor soha nem leszel boldog.

2013. júl. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Én meg ezen az oldalon sokkal inkább azt veszem észre, hogy ciki, ha 20-25 évesen még nem akarsz gyereket szülni, rögtön egy hülye felelőtlen vagy, aki csak bulizni akar, meg fontosabb a karrier. A gyerekvállalás témakörben nem egy ilyet olvastam már, meg hogy aki később szül az már öreg anyuka. Szerintem senkinek semmi köze ahhoz, ki mikor vállal gyereket. Én 22 vagyok remélem 25 éves koromra lesz már babám, de azzal sincs gondom aki később, vagy előbb vállal. Ebbe másnak, főleg idegeneknek tényleg nem kellene beleszólniuk...
2013. júl. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
78%

Nem hiszem, hogy ciki lenne. Szerintem a gyerekvállalás az, ami soha nem lesz ciki.


Ezért nem szeretem az ilyen kérdéseket, mert van bennük egy kis lenézés a gyerektelenek/gyereket nem akarók iránt. Műártatlan nagy szemekkel pislogva megkérdezni, hogy "ez szégyellni való dolog"? Nem az. És te is tudod, hogy nem az. Csak az emberek szeretik kirekesztettnek érezni magukat.


Nem akarok gyereket, ezért úgy érzem, az az életem vége lenne. De nem azért, mert baba, hanem mert nem akarom. És a gyerek egy életre szól. Bármi, amit NEM AKAROK és ÉLETRE SZÓL, az szerintem egyenlő az élet végével.


Ha most azt mondanák, hogy életem végéig egy trópusi országban kell élnem, amit nem akarok, akkor az az életem vége lenne. Vagy ha azt mondanák, ezentúl csak rakott krumplit ehetek, meg is ölném magam, nem lenne értelme az életnek.

2013. júl. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!