Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tönkre tudja tenni a családot...

Tönkre tudja tenni a családot a nagymama Alzheimer-kór betegsége?

Figyelt kérdés

Anyám állandóan vele foglalkozik (hiszen anyai nagymamáról van szó), a családja már nem is fontos neki, még a testvére is fontosabb nálam v apámnál.


Teljesen magába zárkózik, nem beszél senkivel, vagy ha mégis, általában veszekedés a vége. Pedig (direkt) szóba sem hozzuk neki a nagyit, szeretnénk 3-an békességben és boldogan élni, de ő fejben mindig a szülőföldjén van az anyjával és a testvérével.


Szinte már csak apával beszélek, míg régen ez fordítva volt. És nagyon nem is akarok, mert érzem, hogy nem kíváncsi rám, valamint sosem érti meg ha mondjuk vmi bajom van (pl suliban v bárhol máshol, de amiről szeretnék vele beszélni).



2013. aug. 10. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Megértőnek kellene lenned. Nagy csapás egy családban az állandó felügyeletre szoruló idős ember, aki már azt sem tudja, ki ő és hová tart? Kiszökik, elindul, aztán a rendőrség viszi haza, már ha egyáltalán megtalálják. Segíts édesanyádnak és ne háborogj. Jobb lenne, ha más férfiakkal inna a kocsmában? Részegen támolyogna egész nap? Nekem volt ebben részem, senkinek se kivánom.
2013. aug. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
69%
az én mamám is alzheimeres csak eléggé későn vettük észre, úgy 2 éve jelentkezett meg nála erősen akkor volt 90 éves és elvittük orvoshoz akkor mondták hogy ez alzheimer és már sok éve megvan neki.. de azóta meg már kiköltöztünk másik országba őt beraktuk egy idősek otthonában és valamelyik családtag aki a közelben lakik mindig meglátogatja :) nálunk is rengeteg veszekedés volt mondhatni napi adag volt 1 de olykor rosszabb is volt hogy több órás veszekedések voltak de az már ritkább . mindig csinált valamit amit nemkellett volna és ő elfelejetette olyankor meg még nemtudtuk hogy beteg és persze azthittük hazudik
2013. aug. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A férfiak és a gyerekek nem tolerálják, pedig nekik is segíteniük kellene az ápolásban. Bárki lehet beteg.
2013. aug. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Srapnel ***** válasza:
100%

Na, hát ez az a pont, ahol a fejedben kissé meg kellene érni és összerakni pár olyan dolgot, amit amúgy is tudsz.


Anyád nem isten. Anyád ember. Te is ember vagy. Anyádnak is van anyja. Ő pl. haldoklik. Mivel látod, hogy az emberek megszületnek és meghalnak és úgy általában a felnőtt élettel együtt jár sok ilyesmi, ezért könnyen kitalálhatod a lényeget: anyád anyja meg fog halni. No és mindenki esendő. Te is az leszel. Mert hát nehogy azt hidd, hogy te nem fogsz majd a kórházba járni, amikor majd a te dolgod lesz! Amikor majd te leszel középkorú és azt intézed, hogy hogy legyen könyebb a szüleidnek eltávozni ebből a világból. Mert ha minden jól megy, akkor ez el fog jönni. Most van szerencséd vagy szerencsétlenséged ezt megtapasztalni másodkézből. Láthatod és tapasztalhatod úgy, hogy épp nem neked kell csinálni. Lehet lepontozni.

2013. aug. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az én drága édesanyám is Alzheimerben szenved! Illetve mi szenvedünk!Hála a jó Istennek az én gyermekeim maximálisan mellettem álltak,és állnak a mai napig!Az édesanyám már egy Otthonban él,mert 6 éve beteg,De csak 1 évvel ezelőtt szántam rá magam,hogy beadjam,amikor már láttam,hogy 24 órás felügyeletet igényel!Addig otthon volt velünk! Én nyolc éve elváltam,azóta egyedül nevelem a két gyerekemet! A 20 éves fiam megfürdette és bepelenkázta az anyámat,ha én nem voltam otthon,mert éppen dolgoztam!A lányom orvosnak tanul,de minden hétvégén haza járt,csak azért,hogy enyhítse a terhem!A mostani férjem külföldi,és amikor 1 hónapig elmentem hozzá(a gyerekeim unszolására) Ők gondoskodtak az anyámról!Etették ,fürdették,pelenkázták...stb! Az Isten áldja meg őket érte!A legszerencsésebb ember vagyok ezen a világon!Gondolkozz el ezen!Így is lehet BOLDOGAN élni!!!!Én sajnálom az édesanyádat,hogy egyedül van ebben a helyzetben!
2014. szept. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!