Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit csináljak ha a mamám...

Mit csináljak ha a mamám állandóan kivételezik az unokatestvéremmel?

Figyelt kérdés

A mamám folyton csak az unokatesómmal foglalkozik.Az unokatesóm(Hanna) állandóan csak nyavalyog amikor lejönnek a mamámhoz.Hogy neki fáj ez meg az,meg,hogy én bántom.Múltkor a mamám kérte,hogy engedjek vizet a kannába.És akkor ha Ő emeli fel,akkor mamám meg:,,Sári,(az lennék én) miért a Hanna fogja azt a vödröt?!Vedd el tőle azonnal!"Szóval a mamám is így áll hozzá.És amúgy bocs,azt kifelejtettem,hogy én 16 vagyok Ő pedig 15.Amikor meg szépen megvezeti a nagymamám,hogy neki fáj a feje,szédül,akkor Ő igazából bemegy a szobába és elkezd SMS-ezni a barátnőivel,hogy én milyen böszme szemét vagyok.Hát pedig nem!És múltkor is,ott aludtam és az unokahúgom is ott volt,eset tíz után még a telefonját nyomkodta.Ezzel amúgy semmi bajom,de az már igen,hogy panaszolja reggel,hogy én miattam nem tud aludni.És a csaj amúgy nagyon el van kényesztettve!Mi volt 2 hete is!

Mondja a mamám:,,Sárikám,rakj egy kis liszet még a tálba!"Erre a béna unokahúgom beleönt egy 2 kilót!És akkor erre a kedves mama valahogy is reagál:,,Hát te normális vagy?!".Erre persze Hanna meg engem röhög.De én ezt már meguntam! De mit tegyek?



2013. máj. 6. 21:06
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Nem tudom, hogy ezzel mit lehetne tenni, de próbáltad már ezeket a dolgokat elmondani a mamádnak? (Vagy gondolom mi lehet még belőle, az, hogy nem hisz neked)
2013. máj. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem,mert a mamám gyakorlatilag mindenen megsértődik!:SS
2013. máj. 6. 21:22
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Hát ...igazából én is ilyen voltam mint Hanna de mire 16 lettem én kinőttem ezekből a dolgokból és rájöttem hogy hülyeség volt amit csináltam ...Csak annyit tudok mondani hogy várj, és talán ő is rá fog jönni.
2013. máj. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sztem vagy rájön magától..vagy pedig beszéld meg vki mással.Szüleiddel,vagy övéivel?

Vagy valami normális rokonnal?

Az lehetne használna..de nem biztos.

2013. máj. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk is így volt. Apai nagyimnál apu öccsének a két gyerek volt a minden. Velünk nem is törődött. Volt olyan is, hogy az unokatestvéreim dicsekedtek, hogy mennyi pénzt kaptak nagyitól a jó ( értsd nem buktak meg) biziért. Mi én és a húgom meg semmit a jeles osztályzatokért. Gyerekként persze nem könnyű az ilyen kivételezést elfogadni, de semmit nem tehetsz ellene. Csak annyit, hogy a lehető legkevesebb időt töltöd a mamáddal. Akkor legalább nem fáj ez ilyen kivitelezés.
2013. máj. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb az, hogy ignoráld (hagyd figyelmen kívül, nézd üvegnek) a nagyikát. Se születésnap, se látogatás, se névnap, se karácsony. Előbb-utóbb észbe fog kapni.


Ha nem képes belátni, hogy a viselkedésével mennyi fájdalmat okoz neked, akkor hagyd meg neki az unokatesót, de te ne menj a közelébe se. A szüleidnek, ha kérdezik, hogy mi a helyzet, érdemes elmondani egynesen és őszintén, hogy mit érzel: neked fáj az, ahogyan a mama kivételezik az unokatesóval, ezért nem mégy a tájára sem. Ki akar olyan emberhez menni, aki csak fájdalmat okoz neki?


A nagyika valószínűleg olyan ember, aki szeret sz@rt kavarni és szereti pitiztetni, egymás ellen uszítani az embereket. Most is elérte, hogy te utálod az unokatesódat, és versenyzel vele a nagyi "szeretetéért" (ami nincsen, vagy csak alig létezik, csak jelzem!), ahelyett, hogy jó viszonyban volnál az unokaestóval is meg vele is.

2013. máj. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Szegénykém, átérzem a helyzeted.Csak nekem a tesóimmal kivételezik a drága nagyi..De mondjuk mindenki utálja a faluban, mindenkit leszól és megsértődik ha ő kap kritikát.

De visszatérve rád: Nem sok mindent lehet ellene tenni.Én is azt tanácsolom kerüld el a társaságát ha az unokahúgod is ott van.A szüleidnek meg érdemes elmondani, ha ők beszélnek vele, felnőtt a felnőttel, lehet megérti sértődés nélkül.

Én veszekedtem vele egy jó nagyot, igaz jól el lettem verve de azóta nem olyan szörnyű a helyzet.

2013. máj. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
de szép név ez a sára. bocs az offért. :D
2013. máj. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

kösz!:) A másik unokatesómmal aki ott volt, jól kidumáltam Hannát.És akkor amikor bejött a szobába már nem is róla dumáltunk.És akkor ki kiabál a mamámnak,hogy:

-Mama,a Kincső(unokatestvérem) meg a Sári szekálnak!

De mamám meg be is veszi.... :((

2013. jún. 21. 11:56
 10/10 A kérdező kommentje:

Amúgy utolsó,nálunk mindenkinek ilyen régi és ritka neve van.

Nekem 5 unokatesóm van :

Kincső,Bertalan,Teodóra,Friderika,Géza

2013. jún. 21. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!