Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha kiderulne, h Down szindroma...

Ha kiderulne, h Down szindromas babaval vagy varandos megtartanad, vagy elvetetned a gyermeked?

Figyelt kérdés
(oszinte valaszokat varok)
2009. okt. 27. 13:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/88 anonim ***** válasza:
91%
Nehéz kérdés,de asszem nem tartanám meg.
2009. okt. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/88 anonim ***** válasza:
73%
nagyon kedvesek, mosolygósak, barátságosak, ragaszkodók a downosak
2009. okt. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/88 anonim ***** válasza:
76%
Őszintén: nem tudom. De inkább igen.
2009. okt. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/88 anonim ***** válasza:
78%
Soha nem vetetném el a gyerekem, DE ebben az esetben mindenféleképpen. 22/L
2009. okt. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/88 anonim ***** válasza:
95%

Amikor terhes voltam, a vérvizsgálat szerint 5% esélyem volt rá, hogy Down-os legyen a baba. Elmentünk magzatvízvételre, három hetet kellett várni az eredményre, addig volt idő ezen gondolkodni. Arra jutottunk, hogy ha beteg, nem tartjuk meg. Ha már eleve tudom, hogy hátránnyal indul az életben, mégpedig ilyennel, akkor felelőtlenség megtartani. Végigiondoltuk, hogy akkor valószínűleg egyikőnk nem dolgozna, rámenne az élete egy beteg emberre, láthatnám, hogy sajnálják, ő meg úgy élne, mint egy kis állat. Persze biztosan szerettük volna, meg ő is minket, és vállaltam volna, ha a szülésnél történik valami, és azért lesz baja, de így nem.

Volt egy kollégám, annyira akart gyereket, hogy bár tudta, hogy Down-os lesz, mégis meghagyta. Aztán született egy egészséges gyereke is, és milyen érdekes, hogy az iwiw-en meg sem említik, hogy két gyerek van, csak az egyik van a fényképeken.

2009. okt. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/88 anonim ***** válasza:
83%
Én nem hiszem hogy megtartanám.Nem miattam,hanem a saját érdekében,mert soha nem tudna teljes értékű életet élni.
2009. okt. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/88 anonim ***** válasza:
89%
Nem tartanám meg. Inkább ne szülessen meg, mint beteg gyerekem legyen.
2009. okt. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/88 anonim ***** válasza:
50%
Elég nagy baj az. Én mindenképp megtartanám, neki is joga van élni.
2009. okt. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/88 anonim ***** válasza:
93%

Ez nagyon nehéz kérdés. Igazából legközelebbi információt szerintem csak olyan embertől fogadjál, aki érintett ebben a dologban.

Az én kisfiam is beteg, de neki nem ez a problémája, és nem is tudtam, mikor terhes voltam vele. Abban már biztos vagyok, hogy azért nem vállaltam másik babát, mert azt mondták, 75%, hogy neki is ez lesz a problémája. Nekem ez túl sok volt ahhoz, hogy mivel már egyszer végigcsináltam az egészet, mégegyszer megtörténjen, és itt nem magamra gondolok, hanem a gyermekre, akinek ezt át kell élnie, és ezzel együtt kell élnie.

Minden jót kivánok nektek, és nagyon sok kitartást.

2009. okt. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/88 anonim ***** válasza:
85%

beleborzongatam ebbe a kérdésbe, szörnyű ilyenbe belegondolni... :-(

jelenleg 32 hetes terhes vagyok, de ha beteg lett volna, én se tartom meg.

2009. okt. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!