Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Harmadik baba lenne, kis...

Harmadik baba lenne, kis korkülönbség, nem is állunk jól, elvetetnéd, megtartanád? Mit gondolnál?

Figyelt kérdés

Bővebben. 30 évesek vagyunk a férjemmel. A nagyobb gyerek 3,5 a kicsi 1 éves, én vagyok itthon velük, a férjem rengeteget melózik. Hitelek, tartozások vannak a nyakunkon.Nem éhezünk tőle, de nem állunk jól, nincs megtakarításunk, így ha pl.tönkremegy az autó (mint most is) akkor nincs mihez nyúlnunk. A lakáshitelünk az egekben, autóhitelünk is van. Eddig tudtuk fizetni de én baromi bizonytalannak érzem a helyzetünket.

Jövőév szeptemberében mennék vissza dolgozni, sokkal nem járunk jobban mivel a fizetésem nem sokkal több, mint a gyedem, de azért valamivel előrébb lennénk.

A lényeg, rutin orvosi vizsgálaton voltam, amikor is kiderült hogy babát várok. 10+1 vagyok ma. Hozzátenném,hogy spirálom van de el van csúszva állítólag az orvos szerint. Szülés után tetettem fel, a hibarátája kb.1%-os a doki szerint.

Nem volt semmi tünetem, álmosabb voltam, de a lányom ezerrel fogzik, így alig alszok, ezért annak tudtam be.Nem émelygek, nem hányok, mellem se érzékeny. Szóval fogalmam sem volt róla.

Tehát a lényeg most még el lehetne vetetni, de már olyan nagy, borzasztóan fáj a szívem érte, minden porcikámban azt érzem,hogy nem szabad így dönteni.

Az eszem mégis azt diktálja. Segítségünk, rokonságunk nincsen.

Most őszintén egy kívülálló mit gondolna ha mi ebben a helyzetben harmadik gyereket vállalnánk? Azt hogy felelőtlen idióták vagyunk.


2010. nov. 6. 15:24
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%

Kit érdekel más mit gondol? A lényeg, amit te gondolsz!

Megtartanám.

2010. nov. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
én is a harmadikat várom és meg is tartanám a helyedben
2010. nov. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Megtartanánk. Ez biztos. Főleg,hogy már 10 hetes...ha az 5.gyerek volna..már nem,de még 3 gyerekkel ki lehet bírni.A kis korkülönbség miatt ne aggódj.A barátnőm kislánya 2 és fél hónapos volt,mikor terhes lett a fiával. 3 napig síró görcse volt. De! Megszülte! És Nem bánta meg.
2010. nov. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a 4. baba jön nemsokára :-) (jó, más körülmények)

de anyagilag azt mondom, mindenképp 2 gyerekkel a legnehezebb.

Még a GYED ideje alatt születne a 3.-ik, igy pénzt is többet kapnátok.

Ha tartozásokat előre láthatóan ki tudjátok fizetni, akkor miért is ne?

Annyival nem több kiadás+1 gyerek.

2010. nov. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az a baj hogy kettővel is nehéz így egyedül, a kisebb elég beteges is. Úgy érzem estére hogy minden erőm elszállt...belegondolok hogy még egy újszülött is itt lenne, hát kétségbeesek. :((( Tudom hogy más örülne babának de én momentán azt érzem hogy hogy lehet hogy ez pont velünk történik meg, 99 más esetben meg nem? :(
2010. nov. 6. 15:40
 6/38 A kérdező kommentje:

meg belegondolok hogy kettővel is egy macera a bevásárlás, kocsi nincs a város jó 20 perc sétára van mégis hova rendeznék el 3 gyereket?? Fizikailag is kivitelezhetetlen...nincs 3 kezem. Egy mondjuk babakocsis a másik kettőnek meg fogom a kezét ?? ahhoz 3 kéz kéne minimum. Jó tudom most ez a legkisebb probléma, dehát biztos csomó ilyen van...

Plusz egy kicsi autónk van oda be se fér 3 gyerekülés (suzuki) vagyis nem próbáltam még de tuti nem.

Akkor még azt a kéthetente egyszeri nagybevásárlást meg kiruccanást is ki kell hagyni, hogy lehet ezt megoldani??

2010. nov. 6. 15:43
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
...viszont ha nem szeretnéd/nem szeretnétek,akkor ne tartsátok meg!Már a pocakodban érezné az a Baba,hogy nem kóser valami...hidd el,kihat rá a szomorúságod,aggodalmad..minden negatív érzésed,Vele kapcsolatban.
2010. nov. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
úgy értem hogy kocsi nincs, hogy nekem nincs, szóval nem tudok vezetni.
2010. nov. 6. 15:43
 9/38 A kérdező kommentje:
Vele kapcsolatban semmi negatív érzésem nincs, sőt csak pozitivak vannak. Az első gyerekkel mikor terhes lettem, akkor őszintén megmondom megijedtem kicsit és voltak bennem kétségek, de a másodiknál se, és most sincsenek a személyével kapcsolatban, csak a szituációt nem tudom elképzelni. Mi van ha nem bírnám,ideges, feszült lennék mindhármukkal, vagy valami baleset történne mert rohadt fáradt vagyok mondjuk (ezt most úgy értem hogy most is pl. alig alszunk a fogzás miatt és érzem hogy nem olyan jók a reflexeim már).
2010. nov. 6. 15:46
 10/38 A kérdező kommentje:
és akkor nem tudnék magamnak megbocsájtani, hiszen magamnak akartam szóval nem tudom mi a teendő belevágni hogy majd lesz vhogy ?? de az eszemmel meg tudom hogy nagyon megterhelő és nem így terveztem az életemet hogy minden egyes napot majd csak épphogy túlélek a gyerekeim társaságában ahelyett hogy élvezném...
2010. nov. 6. 15:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!