Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem szerint jobban...

A férjem szerint jobban kellene spórolnom, de én már nem tudom, hogyan. Szerintetek is elszórom a pénzt?

Figyelt kérdés

Én még itthon vagyok a gyerekekkel, a GYED-em 82000Ft+ a csp. 26600Ft, a férjem 130000Ft-ot ad haza.

A rezsi nagyjából 80000Ft, a szüleinek 20000Ft-ot adunk, cigi 35000Ft, a nagyobik gyerek ovipénze 14000Ft, élelmiszerre és egyéb dolgokra elmegy kb70000Ft. Havonta maximum 15000Ft-ot tudok félretenni, de a gyűjtögetett pénz is elmegy apránként ha valamit javíttatni kell vagy ruhát, cipőt kell vennünk.

A férjem szerint jobban meg kellene fognom a pénzt, de tanácsot ő sem tud adni. Szerintetek mit csinálok rosszul?


2013. aug. 13. 08:58
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Ne dohányozz, főleg kisgyerek mellett ne. 35.000 Ft -ot így máris megspóroltál.
2013. aug. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
41%
Az kajára és egyébre valóban sok a 70.000.- Ft. 4 személyre az étkezést, ha otthon főzöl, nem csak hússal laktok jól elég a 30-40.000.- Ft, és akkor még nem étkeztek rosszul.
2013. aug. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
90%

80 000.- rezsi ???

ebben mi van benne ?

csak mert nekünk 5 személynek a rezsi max 60 000.- télen


a szüleinek minek adtok pénzt???


cigire ennyit ????

ha sodorjátok kb 3ad annyi lesz


a kaja kb nekünk is ennyi

2013. aug. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Cigi 35. No comment.


És vegyetek fát télire, fűtsetek azzal (már ha vidéki ház és van kazán, kályha), így a gáz átalányt lényegesen lentebb lehet venni.

2013. aug. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
89%

Cigi 35000?!

Jézus, az rengeteg... Nem kezdek el papolni, hogy szokjatok le, mert tudom, hogy nem úgy megy, én is bagózok sajnos.

Viszont ha mondjuk nem a drága dobozos cigit vennétek, hanem mondjuk töltenétek, minimum harmadára le tudnátok csökkenteni a cigire költött pénzt.

Párod szüleinek mirefel adtok? Náluk laktok?

2013. aug. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
77%

Cigiről leszokni, vagy legalább átszokni, hogy magadnak tekerd-töltsd, a felét megspórolod vele.


Rezsi nagyon soknak tűnik, de ha van mondjuk hitel is, akkor reális lehet.


20 ezer a szüleinek? na ha a párom benyögné, hogy szórom a pénzt, tuti avval kezdeném, hogy azt megspórolom :P

Kaján sokat lehet spórolni.

Nem hiszem, hogy szórod a pénzt. De azt meg lehet próbálni, hogy elkezded írni, hogy mikor mit mennyiért vettél. Így látni mi az amire sok elmegy, mi az, amint esetleg lehet spórolni. (csak nehogy úgy járj, mint egy barátnőm, kiderült, hogy vagy 50 e hiány volt minden hónapban, amit a párja elgépezett... )

2013. aug. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Rezsi rengeteg,ezt ird már le tételesen,megkeressük neked min lehet spórolni.


Cigiről leszokni,gondolom nem csak te cigizel.


Kaja és egyébre irtaa 70ezret,gyed,tehát pelusos gyerek is van,akkor reális.

2013. aug. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

60-70 rezsi nálunk is simán, sajnos. Nyáron sokat locsolunk, télen meg a gázszámla több annyival, mint amivel kevesebb a vízszámla. Kajára a 70 nem sok. Csak kajára se. Az 1 éves pelenka+tápszere kuponokkal csökkentve havonta 10e. A piacon otthagyok 4e körül hetente (zöldség, kicsi gyümölcs, krumpli, tojás) meg banán, többi gyümölcs a zöldségesnél havi 5 legalább. Heti 10 liter tej elfogy, kenyeret alig eszünk, 30 dekás bagettet szoktam venni 2 naponta kb, vagy sütök inkább kenyeret. Húst nem eszünk sokat, a gyerekek miatt jó minőségű főtt sonkákat szoktam venni, de abból se eszünk sokat 1-2 szeletet fejenként. Én örülnék,ha a kaja+egyéb kijönne 70ből... A cigire a 35, az nagyon sok. Mindketten cigiztek?

Én a családi pótlékot szoktam félretenni, abból szoktunk a gyerekeknek ruhát, cipőt venni, meg ami még kell.

2013. aug. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem sok a háztartás költségeire a 70 000, akinek gyereke van az jól tudja. Lehet-e kevesebből? Igen, de ettől ez még egyáltalán nem sok. Ha több lenne a bevétel, akkor a duplája is mehetne rá simán minden pazarlás nélkül is. Ahhoz képest mekkora a bevételetek szerintem ha a havi 15 000-t sikerülne félretenni, az nagyon jó lenne. És mire is kell ez? Nem éppen arra, amire költitek?

Az egyetlen ami teljesen felesleges kiadás az a cigi - bár ez egy dohányosnak éppen annyira alapvető, mint nekem például, hogy néha csokit is egyek, mert én azt szeretem. De ha spórolnom kellene, ez lenne az első amire nem költenék többet.

Tételesen össze kellene írni egy hónapban, hogy mire hány forint ment el. A sógornőm nagyon szuper ebben, háztartáskönyvet vezet. Minden apró tételt is beleír, egy fagyitól kezdve az összes számlát. Így pontosan látja (meg a párja is), hogy mire mennyit költöttek - könnyen ki is szúrta már az elején, hogy hol lehet megfogni a kiadásokat. A rezsiben is lehet néha megtakarítani, ha szolgáltatót vagy biztosítót vált az ember. 1-2 ezer forint is sokat számít a végén.

Mi az az ovipénz? Magán ovodába jár a kicsi?

2013. aug. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Ovipénz valószinű a gyerek reggelije,ebédje,uzsonnája.Állami ovi,ingyen van,de a kaját ki kell fizetni,nálunk 20ezer.
2013. aug. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!