Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagypapám nekem esett hogy...

A nagypapám nekem esett hogy elszórom a pénzem. Tényleg?

Figyelt kérdés
Egy számítógép asztalra van szükségem. Ki is néztem egyet (16 ezer ft) alul van benne 2 fiók, nem túl nagy de a célnak megfelel. Kb 1 méter széles, 80 cm magas. De mivel nincs autóm, így szállítást kellett kérnem. Elvileg azt hittem mivel közel van az áruház (van hogy gyalog elsétálok, de biciklivel kb 5 perc) azt hittem olcsó lesz, hát 6400 Ft a szállítás. És ezen kiakadtak. Tényleg sok?
2012. júl. 30. 16:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
igen, tényleg sok 6400FT szállításért.
2012. júl. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Mondta hogy miért nem fogadtam fuvarozót, teherszállítót. Van is egy hapsi aki építőanyagot szállít, de 3 km-re vitt el múltkor és onnan hozott nekünk téglát, 8 ezret kért. Szóval ő sem volt olcsó...
2012. júl. 30. 16:12
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mi hogyan ítéljük meg?

Nem tudjuk, hogy:

- mennyire van erre szükséged

- mennyi a bevételed

- mennyi a kiadásod

- mennyire jártál utána

- megéri-e nektek...


Ha a saját pénzed, akkor nem is értem, kinek mi köze mindehhez...?

2012. júl. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Mert én meg azon gondolkodtam hogy mivel akciósan 16 ezer, sztem a szállításon pótolják ki az akció árát.


Amúgy szükségem van rá mert már ők is mondogatták hogy miért a földön tartom a gépem stb.

2012. júl. 30. 16:14
 5/26 anonim ***** válasza:
80%
Nincs egy szomszéd/rokon/haver aki benzinpénzért elhozza neked?
2012. júl. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon sok. Mellesleg egy számítógép asztalt nem összeszerelve adnak, hanem bedobozolva, lapra szerelve, neked kell otthon összerakni. Szóval én inkább egy taxist megkérdeznék, vagy egy ismerőst, akinek van autója, hogy 1-2 ezer forintért elhozná-e.
2012. júl. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Ezt egyben hozzák ki. Direkt megkérdeztem. Mondjuk még nem fizettem ki, holnapra hozzák el az üzletbe mert rendelni kellett, és onnan hozzák házhoz. Mármint a szállítást nem fizettem ki csak megrendeltem, de a bútor már ki van fizetve.


Áhh sajna nincs aki elhozza személyautóval, mert ahhoz meg sztem nagy hogy valaki berakja a hátsó ülésre. A nagybátyámnak van csak autója (Suzuki) de annyira óvja hogy csak na...

2012. júl. 30. 16:23
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Sok. Ilyen távon kézi kocsival, vagy akár ketten is elcipelhettétek volna.

Mindennek meg kell kérdezni előtte az árát.

Kisiparosok, "mesteremberek" pont erre játszanak rá. Ha nem kérdezed meg előre az árat, utána többet mondanak abban a reményben, hogy "nem lép" vissza az illető ha kész a munka.

Személykocsival ismerős max. 1000-1500 Ft. -ért elhozta volna.

2012. júl. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
én megkértem volna egy ismerőst hogy segítsen... 6400ft nagyon sok csak azért hogy egy asztalt hozzanak.. főleg ugy hogy van ahol ingyenes a házhozszállítás
2012. júl. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Jó, ez a sok tanács mind hasznos, de most már késő. Mindegy.

Ezek után felesleges azzal foglalkozni, hogy hogyan lehetett volna jobban megoldani (ok, a jövőre nézve persze jegyezd azért meg), de most azzal foglalkozz, hogy örülj, mert vettél magadnak valamit, ami kellett, és előrelépést okoz.

Nem kell folyton keseregni. Így jártál, ez van, új sor, nagybetű. :)

2012. júl. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!