Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy tanuljak meg spórolni,...

Hogy tanuljak meg spórolni, egyszerűen mindenre elszórom a pénzt?!

Figyelt kérdés
Havi bevételem 250 ezer, abból a házra amit kifizetek mindennel együtt, az 100 ezer, aztán jöhet a vásárlás, mindenféle ruha, és egyéb dolgok, amiket amúgy később nem is használok, aztán pedig lelkiismeret furdalásom van, hogy már megint kiköltekeztem, és megfogadom , hogy most már befejem, de akkor megint megyek. Szeretnék leszokni erről de nem tudom hogyan?
2013. jan. 5. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Menj el egy olyan ismerősödhöz(ha van, habár kétlem), aki 47ezerből él havonta és hidd el menni fog..
2013. jan. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tűzzél ki valami nagyobb célt, amit szeretnél idővel megvenni (autó, ház, nagyobb nyaralás stb.). Nézd meg, hogy ez nagyjából mennyibe kerül illetve találd ki, hogy mikorra szeretnéd, hogy összejöjjön rá a pénzed (nyilván reális kereteken belül), számold ki, hogy ehhez mennyit kell havonta félretenni, nyiss egy takarékszámlát és a fizetésedből utaltasd minden hónapban a takarékszámlára az adott összeget, a maradékból pedig élj meg, a félretett pénzhez ne nyúlj amíg nem jött össze a pénz a kívánt célra, ilyen egyszerű :)
2013. jan. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyszerű a megoldás: hó elejére, amikor tudod, hogy megkapod a fizetésed, adj egy állandó átutalási megbízást a bankodnak, amivel elutalod a számláidra a pénzt, hagyj magadnak annyit, amennyiből értelmesen meg tudsz élni, és ami fennmarad, arra pedig adj egy állandó lekötési megbízást (esetleg havonta azonos összeget átutalhatsz jótékony célra is - nyilván értelmesen körbejárva az adott szervezetet), és így nem tudsz többet felhasználni, mint amennyi a számládon marad, viszont lesz egy megtakarításod, ami megmarad, és ha nagyon meg akarod magad jutalmazni, amiért ilyen ügyes voltál, a kamatait elköltheted mondjuk a szülinapod, vagy karácsony előtt. Sok sikert!
2013. jan. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

www.kiszamolo.hu


Egyébként ha egyedül vagy, sokkal nehezebb. Nem feltétlenül állandó partnerre gondoltam, de keress egy olyan beállítottságú embert, akire inkább az önmegtartóztatás jellemző. Lehet ez barát, testvér, szerető, tökmindegy, de valaki olyan ember az életedben, aki jó irányba tud terelni.

2013. jan. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én is hasonló cipőben járok 250 nettó az mindíg meg van de most is 330 at kapok igaz hogy 3 szombatot bent voltam meg 11 éjszakát de megéri így mindíg bemegyek ha tudok.És ez már lassan 6 éve így van jó az elején kb 180 200 al kezdtem de az akkor jónak számított és félretett pénzem 0 :(.Van egy kocsim meg egy motorom ami most már kp s de kb a kettő olyan 1,3 millát ér de lakás az is 0 ezért albérletet fizetek,és tudom hogy hülye vagyok de még se tudok rajta változtatni ez miért van??Az előző válaszadók jókat mondtak megpróbálom hátha :)
2013. ápr. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát nézd, hogy miért van azt nem tudom, de ha kicsit szugerálnád magadat, megbeszélnéd magaddal, hogy nagyon utálsz albérletben élni, mert egy csomó pénzed elmegy havonta és a főbérlő beleszólhat a dolgaidba stb., elkezdenél lakásokat nézni, esetleg ki is néznél egy környéket, ahol lakni szeretnél és néhány hetente megnéznéd a neten, hogy milyen hirdetések vannak a környékről, akkor azt éreznéd, hogy fontos a cél neked és ezzel párhuzamban még megteheted, hogy nyitsz egy takarékszámlát és a fizetésedből egy előre meghatározott részt fizetés másnapján automatikusan átutaltatsz oda és ahhoz a számlához nem nyúlsz hozzá, a legjobb ha kártyát meg netbankot sem csináltatsz hozzá, úgy kisebb a kísértés és így gyűlni fog a pénzed!
2013. ápr. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Köszi az ötleteket most vettem egy ipad4 ez most tök jól leköt meg egy kicsit bővíti az érdeklési körömet de egy jódarabig nem veszek semmit és spórolok csak mèg ki kell várnom a novembert mert van egy hülye kölcsönöm ami a svájci frank miatt fel ugrott 50 re :( utána tuti kötök le valamit és odaadom anyàmnak hogy még véletlen se tudjak hozzájutni.Mondjuk már lassan 1 éve kötöttem egy fundamentás lakáskasszát de azt is Anyámnak köszönhetem :),egyszer csak jobb lesz...
2013. ápr. 8. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!