Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a férj dolgozik napi kb 10...

Ha a férj dolgozik napi kb 10 orát, akkor elvárhato, hogy a feleség, aki nem talál állást, mindent megcsináljon otthon?

Figyelt kérdés
A minden alatt azt kell érteni, hogy mindent. A tányért evés után a mosogatomedencéig sem viszi el. A szennyesét az ágy mellé szorja le. Egyáltalán semmiben nem segít semmit, csak hosszas könyörgés, vita, veszekedés árán, és miután elvégezte amit kértem, ő a mártír. Mit tehetnék, hogy ez megváltozzon. Azt mondja, hogy neki már semmi dolga mikor hazajött, mert ő dolgozik, én meg otthon vagyok, tehát úgysem csinálok semmit egész nap. Egy kisgyerekünk van. Kertes ház, mondhatni patent rendben tartva.
2013. aug. 13. 12:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
63%
70% a feleségé, gyerek mellett is rendet lehet tartani, itthon a kert a férjem dolga, a lakás az enyém, néha segít, sőt van hogy szó nélkül nekiáll takarítani, stb:) régen is ilyen volt?
2013. aug. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
35%
Igen, elvárható.
2013. aug. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
83%

Ha csak a kérdést olvason azt mondom igen,mee ha leírást is akkor nem.

Mondom ezt úgy, hogy a párom napi 10 órát dolgozik, és nekem nincs állásom.


Tehát elmosogatok, megfőzök, mosok, takarítok...stb, de az nem jelenti azt, hogy cseléd vagyok.

Másrészt milyen ember az, aki csak ledobálja a holmijait?

Ennek nincs köze a házimunkához, ez egyszerü igénytelenség...

2013. aug. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
69%

Ja, az én férjem is ilyen, és nálunk is sajnos ugyan ez a felállás a munkafronton.

Tök mindegy, hogy mi az elvárható és mi nem, a Te férjed elvárja, hozzá kell alkalmazkodnod.

Nálunk sem mindig megy és hol én akadok ki, hol a férjem, de hát attól szép az élet, ha zajlik.

2013. aug. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem az hogy a seggét én töröljem ki az nem elvárható.

Föleg, hogy egy gyerek is van.

A férj, ha haza jön legyen ennivalója, de ha befejezte az evést a tányért betenni a mosogatóba, maga után lehúzni az asztalt már csak egyetlen egy mozdulat, a wc-t sem huznám le utánna, ahogy elvárnám, hogy amikor leveszi a ruháját bele dobja a szennyesbe.

Az ételt sem rágja meg helyette senki sem.


Az elvárható a feleségtöl, hogy mosson, fözzön, takarítson, de azért a wc-re menjen el a férj maga, törölje ki és huzza le a wc-t.


Az én férjem habár irodában dolgozik, de reggel 7-kor elmegy, 18-kor haza jön, majd este még sokszor dolgoznia kell, van hogy kap 1 órás telefont és munka van. De közben játszik a gyerekekkel, ha megkérem felhozza a mosást, ha kiszakad a kerítés vissza csavarozza, ha kiég egy izzó kicseréli. (ezek kb havonta 1x fordulnak elö)

2013. aug. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
16%
Nem mindent de 90%-ban igen.
2013. aug. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
37%
Nem várható el. Persze ne mosogasson este, de ne hagyja ott az edényt az asztalon. Ne mosson munka után, de vigye el a levetett holmit a szennyesig és így tovább. Egyébként kérdező a te fő feladatod, mondhatni munkád jelenleg az álláskeresés, majd csak ezután jön a házimunka.
2013. aug. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
71%

Nem, mindent nem. Azért maga után tartson már valamelyes rendet a férfi... A szennyes edény, ruha nem kivitele olyan nagyfokú igénytelenség szerintem, és a nő kb szolgaszámba vétele... Ezek olyan minimumok, amiket igenis tegyen meg a férj.


A másik, ami szemet szúrt: Otthon vagy kisgyerekkel és semmit nem csinálsz egész nap? Na ilyenkor kell a kedvest otthon hagyni egy teljes napra, hogy próbálja ki, milyen. Meglásd, át fogja értékelni :)

2013. aug. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
80%

Úgy látszik csak én értelmezem a leírtakat. Nem az a kérdés hogy a férj 10 órát dolgozik akkor az asszony otthon mindent megcsináljon. A kérdező le is írja hogy ezt megcsinálja, sőt a kertben is, nem ezzel van a gondja. A gond az, hogy a férj a munkából hazajön és arra nem képes hogy az elé tett tányért amiből friss vacsorát kap, kaja után a mosogatóba tegye. Vagy ha fekszik le a szennyesét a szennyesládába dobja.. Oké, hogy ha a feleség otthon van akkor csináljon rendet, főzzön, mosson.. de ne kelljen már a férje seggét is kitörölnie...

Ezen kéne változtatni, és nem elviselni hogy ilyen.

PL: Lehet a férjnek mondani hogy

-"drágám! Ha nem viszed ki a szennyesedet a szennyesládába, akkor nem lesz kimosva..Vidd ki, mert nem fogok utánad pakolni.."

Ha a férj nem viszi, ott kell hagyni, és nem kell kimosni.. Egy idő után a férj fogja kivinni mert szúrni fogja a szemét.. ennyi

2013. aug. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
30%

Egy férfi ha hazamegy 10 óra meló után, békére, nyugalomra vágyik. Meleg vacsorára, kedves szóra.

Nem fontos naponta porszívózni, szőnyegrojtot kifésülni,

ablakot sikálni hetente.

Nem mártírkodik, ha nem cseszegeti senki. Nem jó olyan otthonba hazamenni, ahol csak a kötelesség, hideg légkör várja, meg egy házisárkány.

2013. aug. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!