Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megteheti ezt apám? Fontos!

Megteheti ezt apám? Fontos!

Figyelt kérdés

Voltam nyáron dolgozni, és amit meg kerestem pénzt, azt apukámnak utalták. Ma mondtam neki hogy kéne a pénzem, mire mérgesen rávágta hogy hogyne persze...és bontotta a vonalat. Én abból a pénzből veszek magamnak meg mindent, és azért nincs még saját bankszámlám, mert még kiskorú voltam mikor a diákszövetkezethez kerültem, és csak a szülőét lehetett megadni.

Megteheti hogy nem adja oda?


18L


2013. aug. 14. 10:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
23%
Ezt megszívtad. Sajnos, megteheti.
2013. aug. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
43%
Ha nem adja,az lopás.Tisztázd le vele,aztán kérj jogsegélyt a diãkszövetsėgnél,mit léphetsz ilyenkor.
2013. aug. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos igen, megteheti, mivel az ô bankszámlája.

Próbálj meg beszélni vele szépen, hátha odadja neked a pénzt, amiért megdolgoztál, mert elvileg téged illetne.

2013. aug. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 salvadorina ***** válasza:
80%
18 év alatt is lehet bankszámlát nyitni, ezzel már nem tudsz mit tenni. Ha otthon laksz még akkor beszéld meg vele, hogy X összeget adsz belőle.
2013. aug. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Tudom hogy lehet, de a diáksz. valamiért a szülőét kérte :\
2013. aug. 14. 11:01
 6/22 anonim ***** válasza:
70%
Beszélj anyukáddal, vagy apukáddal személyesen.
2013. aug. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
92%
Nem teheti meg bár az ő lánya vagy ,DE a pénzért te dolgoztál meg tehát téged illet.
2013. aug. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
35%
sajnálom hogy ekkora féreg apád van :( amúgy ha jogszerűen utalták neki akkor megteheti...
2013. aug. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
65%

Gyakorlatilag megteheti, de erkölcsileg nem.

Ha ilyen példát mutat neked, akkor mit vár, te hogyan fogsz vele viselkedni, amikor már öreg lesz, s rád szorul?

Hogyan is juthat egy igazi szülő eszébe, hogy elvegye azt, ami a gyerekéé. Ha pedig úgy gondolja, hogy te is járulj hozzá a háztartáshoz, mert ott laksz már, munkaképes vagy, akkor előre állapodjon meg veled valamilyen %-os összegben. Ez így lenne korrekt a részéről és a részedről is. Sok fontos részletet nem ismerünk, ezért csak általánosságban tud az ember véleményt mondani. Próbáld vele megbeszélni higgadtan.

2013. aug. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
40%
Például az sem mindegy, hogy amúgy támogat-e téged, ha szükséged van rá. De az sem, ha olyan apáról van szó, aki csak viszi a pénzt a családtól. Szóval a körülményeket nem ismerve nehéz állást foglalni.
2013. aug. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!