Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitévő legyek? Voltatok már...

Mitévő legyek? Voltatok már hasonló szituációban?

Figyelt kérdés
Barátom családja nem akar elfogadni, azért, mert zárkózottabb típus vagyok...Próbáltam nyitni, de nekik ez a tempó lassú volt, és már el is lettem ítélve...Olykor párom húga piszkálódik, beszól, anyukája is, de ezek páromnak fel sem tűnnek, ha meg esetleg felhoznám neki, kimagyarázná biztosan, igazából mindegy, hogy mit tesznek, mindig nekik ad igazat...Ezt eléggé nehezen viselem lelkileg, nekem nem stílusom a gonoszkodás, hogy visszavágjak, barátom nem fog megérteni, és én meg csak őrlődök...Ti hogyan oldanátok meg az ilyen helyzetet? Mit reagáltatok?
2013. aug. 18. 01:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne menj gyakran hozzájuk.Ha egyszer bemutatkoztál valahogy,és ők elképzeltek valamilyennek,akkor azt nehezen tudod megváltoztatni,vagy egyáltalán nem.

De amúgy nem csak neked kellene "alkalmazkodnod",hanem nekik is.Nem is kicsit.Nálam biztos,hogy alapvető dolog lenne,hogy elfogadjam az embereket olyannak,amilyenek.Megváltoztatni az emberi természetet nagyon nehéz,főleg,ha az a változás nem a saját akaratodból van,hanem más miatt.

A legutolsó megoldásként javasolnám,hogy csak a párod járjon el hozzád.

2013. aug. 18. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igazából nem is az fáj, hogy ők mit mondanak, inkább az, hogy barátom velük szemben nem áll ki mellettem...Nem várom, hogy vesszen velük össze, vagy valami, csak, hogy legyen kissé reálisabb, és legalább négyszemközt értsen meg...
2013. aug. 18. 01:58
 3/9 anonim ***** válasza:
Az eléggé zavaró hogyha mindig nekik ad igazat. Ok, hogy zárkózott vagy, de a barátodtól ezt kikérhetnéd és vele lehetnél nyíltabb, beszélhetnél vele köntörfalazás nélkül. Nyugodtan mutasd ki az érzéseidet, akadj ki (persze csak módjával), hisz így nem is fogja látni hogy téged ez ennyire zavar. Ez a szituáció arra is jó lehet hogy tanulj magadért kiállni, de az a legrosszabb ha magadat őrlöd. Biztos hogy alaptalanul kevés az önbizalmad. Nem feltétlenül kell gonoszkodni, de ha legközelebb valami bántót mondanak akkor tedd helyre őket és ebben az esetben is feltűnne a barátodnak hogy mi zavar. Ha meg még ekkor sem értene (legrosszabb esetben) hanem őket védené, akkor se magadat hibáztasd, hanem legyen annyi tartásod hogy emelt fővel távozol és egy ideig nem beszélsz a barátoddal. Persze ne hinném hogy idáig fajulna a dolog, biztos hogy van mód arra hogy rávilágíts arra hogy mi zavar, csak legyél magabiztos.
2013. aug. 18. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tudom hogy a hiszti elég rossz dolog, de te vagy a nő a kapcsolatban és ha szeretnéd hogy a védelmi ösztön benne erősebb legyen akkor ne is leplezd előtte azt hogy egy "törékeny nő" vagy, bár ezt most csak mellékesen írtam.
2013. aug. 18. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :) Barátommal, és a hozzám közel állókkal természetesen nyílt vagyok!

Igazad van, tényleg nem állok ki sokszor magamért, pedig ezt meg kellene lépnem, és ehhez nem kell gonoszkodni sem! Ezt meg fogom lépni, ha bármikor ilyen helyzetbe kerülnék! Köszi a tippet! :)

2013. aug. 18. 02:33
 6/9 anonim ***** válasza:
nem kell gyakran oda menni, és akkor nincs súrlódás
2013. aug. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy az a történet megoldása, hogy ne merészkedj a közelükbe. Azt sem hiszem, hogy annyit várhatsz csak el egy kapcsolatban, hogy otthon, négyszemközt igazat adjon neked a párod. Azt gondolom, hogy az igazi társ helyreteszi a rokonokat, ha bántanak. Aki nem így cselekszik, az számomra nem társ. Te tudod, mennyit vársz el egy kapcsolatban, de a történet alapján nem csak önbizalmad nincs, de elvárásaid sem. Elfogadsz mindent úgy, ahogy van, csak "jajj, ne bántsanak nagyon". Ezzel az áldozatos mártír hozzáállással nem jutsz messzire, egész életedben bántani fognak. Amit én tennék: megmondanám a páromnak, hogy sértőnek találom a támadásokat és legyen szíves csökkenteni őket, amikor jelen van. Amennyiben nem segít nekem, akkor nem tekintem társamnak és keresek olyan embert, akit érdekelnek az érzéseim, és védőn, óvón viselkedik a külvilággal szemben, ha rólam van szó. Ez minimum elvárás, semmi extra. A plusszok ezen felül jönnek. N30
2013. aug. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves 7.-es válaszoló! Köszönöm a választ! :) Sok igazság van abban, amit leírtál! Innentől kezdve, másképp csinálom majd a dolgokat, mert tényleg azt bántják, aki ezt engedi! Nem fogom szó nélkül hagyni, hogy mások belém rúgjanak, és azt sem fogom tolerálni, ha barátom ezt tétlenül nézi! :)
2013. aug. 18. 13:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia, sok sikert ehhez :) Én a harmadik vagyok és egyet értek hetedikkel is. Csak annyit tennék hozzá hogy ne bánkódj akkor sem ha nem megy egyből a "megmondás" vagy kiállás. Ez is amolyan tapasztalat és gyakorlat kérdése. Sőt nem is szükséges legközelebb reagálnod a családra, hanem akkor ha ez megért benned.
2013. aug. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!