Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők, ti hogyan viselkednétek...

Nők, ti hogyan viselkednétek hasonló szituációban? Férfiak, ti hogyan viselnétek?

Figyelt kérdés

A párommal másfél éve vagyunk együtt, egy munkahelyen dolgozunk. Ott ismertük meg egymást, három éve. Hozzá tartozik, hogy senki sem tudja, hogy egy párt alkotunk.

A probléma 2 hónapja kezdődött az előléptetésemmel. Sajnos az ő főnöke lettem. Mindent megteszek, hogy ne érezze hátrányát ennek a dolognak. Mégis azt mondja, hogy megváltoztam, nagyképű lettem. Nagyon nehezen viseli, ha megkérem egy munka elvégzésére. Sajnos ez vele jár, de nem érti meg. Kedves vagyok vele, akár a saját munkám elhanyagolása mellett is segítek neki. Viszont benne egyre több a feszültség. Azt vágja hozzám, hogy én már az "elitbe" tartozom, ha a főnököm meghív egy kávéra. Ő nem tartozik oda ,ha hívom sem ül oda az asztalhoz. Mindig mindenben kikérem a véleményét, nagyon jó ötletei vannak. De már ezt is kötelességnek érzi. Egyszerűen nem értem, hogy miért féltékeny. Bérfeszültség nincs köztünk, még így is többet keres nálam. De úgy érzem, bármit teszek az neki nem jó. Aki volt már hasonló helyzetben, hogyan oldotta meg ezt a problémát? Van valami tippetek? 26N


2010. máj. 22. 00:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nálunk is ez volt, azzal a különbséggel, hogy mi nem lettünk egymás főnökei, de a kapcsolatunkat titkoltuk (pedig nem voltunk egyikünk sem elkötelezve másnak), de utáltuk a munkahelyi pletykákat. Mégis feszültséget szült ez az együtt dolgozás, ráadásul egész nap együtt, és még otthon is.. Elveszett a magánéletünk varázsa. Én (én vagyok a lány) leléptem, és új munkahelyre mentem. Azóta minden ok köztünk :)
2010. máj. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mi nagyon szeretünk/szerettünk együtt dolgozni. Nagyon jó csapat vagyunk , mint munkában, mint magánéletben. Felvetődött másik munkahely kérdése, de ő nem akar nélkülem menni.
2010. máj. 22. 00:58
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom 9 evvel fiatalabb! De 2 fokkal magasabban volt a ranglétrán, amíg a munkahelyünk létezett! De ettől függetlenül emiatt nem volt semmi problémánk! Ha neha viccesen elengedett egy-egy megjegyzést, csak annyit mondtam, menjünk haza, és majd este megbeszéljük, hogy ki kit fog ...!:)

Szerintem a párodban van egy adag "szakmai" féltékenység, és ezt igyekszik túldramatizálni!

Van egy javaslatom: mutasd meg neki ezt a lapot, és beszélgessetek el a válaszokról!

2010. máj. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
01:01-es vagyok! Akkor én 38 éves voltam!
2010. máj. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez sajnos egy elég gyakori reakció az adott helyzetre.

Igazából félti a státuszát, talán kevesebbnek érzi magát és árt az önbecsülésének, hogy magasabb pozícióban vagy pedig nem így kellene reagálnia.

Régen is mi vadásztuk le a mamutot ez volt a legnagyobb státusz és ha ez felborul sajnos a legtöbben így reagálnak.

Éreztesd vele, hogy ő irányít és beszéljétek át a témát!

2010. máj. 22. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
De tényleg éreztesd vele, hogy ő irányít ez dob annyit az önbecsülésén biztosan mint mondjuk egy nőnek az ha azt mondjuk neki h ő a legszebb nő a világon és egyből megnő az önbecsülése és egyből nem is látja akkorának a problémát!
2010. máj. 22. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

ott kezdődik, hogy

1) nem érem a titkolás okát

2) nem értem hogy fogadtad el a pozíciót anélkül, hogy a főnökeid tájékoztattad volna a helyzetről

2010. máj. 22. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

1, Közös megegyezés volt, nem kellenek a munkahelyi pletykák.

2, Nem felkértek, utasítottak. Sajnos vagy elfogadom, vagy megyek az utcára. Így fejezik ki , hogy nem találnak nálad alkalmasabbat a feladatra.

Te melyiket választanád?

2010. máj. 22. 01:15
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak úgy látom, hogy bántja az önérzetét, hogy a nő van magasabb pozícióban. Megalázó az egy férfinak, ha mondjuk a nő tartja el, vagy ő a főnök, ez a gyökere mindennek, a többi csak duma.

Megoldani mondjuk úgy lehetne, ha nem dolgoznátok együtt, illetve ő egy teljesen más szakterületen dolgozna, akkor nem lenne az, hogy hozzád mérné magát.

De az is lehet, hogy féltékeny, pláne hogy nem nyilvános, hogy együtt vagytok. Lehet, hogy arra gondol, hogy azért nevezett ki a főnök, meg hát... szóval érted :P

2010. máj. 22. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindenben egyetértek az előzőekkel. De nem értem ezt a titkolózást! Mit pletykálnátok rólatok,ha mindketten függetlenek vagytok? 30-40 évvel ezelőtt nem volt szokás házasság nélkül együttélni,akkor volt ok a pletykára,de ma már ezen senki nem csodálkozik. Különben is minden csoda 3 napig tart. Azt még értem,hogy a kapcsolat kezdetén titkolóztatok,de 3 év után minek? Lehet,hogy azóta a párod véleménye megváltozott,nem akar titkolózni. Lehet,hogy úgy érzi,hogy szégyenled a kapcsolatotokat?

Megkellene beszélnetek a dolgot,és abbahagyni a titkolózást. De az is lehet,hogy te tényleg megváltoztál! Ha te vagy a főnök,akkor hogyan kereshet ő többet nálad?

Úgy érzem,hogy sok mindent tisztáznotok kellene a kapcsolatotokban.

Mi 5 éve dolgoztunk már együtt,amikor összejöttünk,és fél év után összeházasodtunk. Az első időben mi sem vertük nagydobra a dolgot,de amikor egy kolléga meglátott bennünket együtt,és rákérdezett a dologra,nem tagadtuk. Az összes "pletyka" csak annyi volt,hogy néhányan megkérdezték,igaz-e? Ha a hátunk mögött beszéltek esetleg valamit,nem érdekelt. Néhány nap után senki nem foglalkozott velünk. Még 10 évig dolgoztunk együtt,hol én kerestem többet,hol ő,de ez soha nem volt gond közöttünk.

2010. máj. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!