Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Cigány a választottam de...

Cigány a választottam de otthon tiltanák ha megtudnák, mit tegyek? 17/L

Figyelt kérdés
A barátommal fél éve járunk. Ám, de én magyar vagyok 17 éves ő pedig cigány 22éves. Szüleimnek még nem mertem el árulni, hogy ő van nekem mivel a szüleim fajgyűlölők. Nem tudom hogy a mutassam be őt a szüleimnek,ő már bemutatott a szüleinek, nagyon normális életet élnek tisztességes életet él, tanult ember érettségivel szakmákkal, dolgozik, tiszta, becsületes és törvénytisztelő, akkor nem hiszem, hogy témává kell tenni a származását. Van kert otthon nekik, rendes tiszta ház, nem mocskosak anyukája is rendes tisztességes asszony. Tudom, sok rossz fajta akad köztük, de ők az élő példák arra hogy léteznek köztük jók is a rokonságát is bemutatta ők is egy tiszta emberek jószívűek! A tenyerén hordoz , végtelenül szeretjük egymást. Azt szeretnénk hogy nyugodtan találkozhassunk, mert eddig titokban voltunk csak várt arra hogy majd bemutatom otthon én is. Mit tegyek, te mit tennél? Segítsetek nem akarok senkit se megbántani de nekem ő az igazim!

2013. aug. 18. 14:23
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
77%
17 évesen biztosíthatlak afelől, hogy nem az a srác az "igazid". Egy tinilány vagy, fogalmad sincs róla, milyen a felnőtt, igazi szerelem. Én inkább abban látom a nagyobb veszélyt, hogy túlságosan belelovallod magad ebbe a járásba, többnek tekinted mint ami. A szüleid pedig nem véletlenül tiltanak. Nem tudhatod, mit hozna ki belőle, ha pl. 1 év múlva közölnéd, hogy nem akarsz már vele lenni, mert mondjuk mást szeretsz. Ugyanis ez könnyen lehetséges. Akkor valószínű, hogy kimutatja a foga fehérjét. A szüleid jóval tapasztaltabbak, jóval komolyabb az emberismeretük. Nem a levegőbe beszélnek, amikor óvnak ettől az egésztől.
2013. aug. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
81%
Nem adózom, úgyhogy felőlem csináld. De ne gyere kérdést kiirni, hogy összevert terhesen....
2013. aug. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
91%

Én elmondanám a szüleimnek a helyemben, amiket leírtál, meg ha kíváncsiak rá, bemutatnám nekik a párom. Sajnos nem biztos, hogy befogadják, de azért bízz benne!

Amíg a szüleidtől függsz anyagilag, vagy nagykorú nem leszel, addig bele tudnak szólni a párválasztásodba sajnos, de utána már nem.

2013. aug. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
95%

Én a szüleid helyében inkább azért aggódnék, mert 17 évesen egy nálad öt évvel idősebb férfivel vagy együtt. Nem hiszem, hogy egyformán érettek vagytok, ha meg igen, az azért keményen minősíti a férfit. Vagy te vagy előrehaladottabb a korodnál.


Ha 17 éves vagy, és a szüleid tiltanak, akkor találkozz vele titokban a 18. születésnapodig, utána pedig nem kell titkolnod, nem tilthatják meg. Ilyen egyszerű.


Hogyan értesd meg a szüleiddel, hogy még a cigányok között is akad egy-kettő aki normális életet él? Attól függ, mennyire fajgyűlölők. Ha nagyon maradiak, akkor sehogy. De legjobban te ismered őket, nem mi. Próbáld meg haza vinni, és érd el, hogy beszélgessenek vele, hátha megismerik és rájönnek hogy nincs okuk tiltani.

2013. aug. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Kezd a napokban egyre több olyan kérdés megjelenni, hogy a lányomnak/nekem cigány pasija van, de a szülők tiltják mert csúnya gonosz fajgyűlölők, pedig ő rendes, stb....


Érdekes, hogy bizonyos fajta kérdéstipusok hullámokban jönnek, vannak még a "nigériai/afrikai pasim van", a "külföldre mentem de nagyon rossz/férjem külföldre akar menni de nem akarom a családomat elhagyni" - aztán a férj egyik kérdésben Kanadába, másikban Olaszországba menne, stb.... Úgy látom, most a rendes cigány-gonosz rasszista szülők kérdések tetőznek....

2013. aug. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat,én is igazából arra gondoltam hogy a 18. születésnapom után mutatom be nekik addig sok minden változhat. Csak ez a titokban találkozás olyan sok hazugságot sző..
2013. aug. 18. 14:46
 7/26 anonim ***** válasza:
74%
Próbálj pozitív dolgokkal hatni a szüleidre, pl legalább elhordja tőletek az ócskavasat és rossz akkumlátorokat az udvarból. A régi dunyhák is eltűnnek végre a padlásról. A bodza bokor is ki lesz vágva amit már rég halogattok stb...
2013. aug. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Én csak attól tartok ha bemutatom kitagadnak otthonról, mert azt szokták mondani a szüleim hogy ha össze merek állni egy cigány fiúval kitiltanak kitagadnak otthonról..
2013. aug. 18. 15:03
 9/26 anonim ***** válasza:
76%
Abban az egyben igazad van h vannak rendes cigányok de ritka mint a fehér holló. Nem igazán akarlak megbántani mert egyáltalán nem ismerlek de az írásod alapján eléggé naivnak tűnsz.. Azt mondod h a szüleid 'fajgyűlölők' szóval mindenkit utálnak sárgákat feketéket...? Mert a mai Magyarországon a cigány gyűlölet realitás sajnos! és ezt hadd ne részletezzem mert nemez a lényeg most. X soron keresztül azt ecseteled h milyen jó ez a gyerek, akkor meg mi a probléma? Csupa jó tulajdonságok, semmi rossz, nem értem h mi a baj?? :D Mit tegyél? Fingom sincs mert még nem voltam cigánnyal. Ő az igazid, hát most te vagy teljesen ostoba vagy én. :D Sok sikert az életedhez, jók a kilátásaid..
2013. aug. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
71%

"Hogyan értesd meg a szüleiddel, hogy még a cigányok között is akad egy-kettő aki normális életet él?"


Sehogy. A felnőtt emberek gondolkodására nem lehet hatni az esetek 99%-ában.

2013. aug. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!