Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az emberek képesek tartósan...

Az emberek képesek tartósan jó irányba megváltozni? - pl. egy párkapcsolatban, ha a párjukat joggal zavarja valami. Milyen példák voltak/vannak erre a saját életetekben? (esetleg ellenpéldák? )

Figyelt kérdés
2009. okt. 28. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én párom sokat változott. 2 éve szakítottam vele, mert nem törődött velem. Előtte hosszú hónapokig próbáltam a tudtára adni, hogy nem jó nekem ahogy élünk. Sajnos csak a szakítás ébresztette rá a hibáira. 2 hónapig tartott a "szünet". Ezalatt mindketten átgondoltuk mit szeretnénk a jövőben. Sokmindent igért, hogy együtt tudjk folytatni. Adtam neki egy esélyt a bizonyításra. Az igéretek jelentős részéhez tartja magát, sokat változott. Nagyon igyekszik, hogy jó társam legyen.

2009. okt. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez segített. Elolvasni, helyesebben megtanulni, és kipróbálni. Ez bejön, csak tényleg és komolyan kell véghezvinni.


[link]

2009. okt. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen képesek, főleg fiatalabb korban, amikor még nincsenek mélyen rögzült szokások, amit a későbbiekben már igen sokatmondóan rigolyának nevezünk.

Vannak az életemben példák és ellenpéldák is, amivel ezt az állitást alá tudnám támasztani, de mivel alapból pozitiv a hozzáállásom, igy természetesen abban hiszek, hogy az ember nagyon sok mindenre képes, ha motiválva van, és mi lenne jobb motiváció, mint egy megóvásra érdemes párkapcsolat?

2009. okt. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
én csak ellenpéldát tudok. kukából nem jön szalonna.
2009. okt. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk szerencsére sikerült:)) Közel egy évembe került, hogy megértessem vele, hogy mi esett rosszul korábban, mit kellett volna másképp csinálnia.


Azóta mindketten megpróbáltuk kihozni magunkból a maximumot és bizonyos helyzetekben meg is osztjuk a másikkal, hogy most hogyan csinálja, mert ez így jobb lenne...Csak most sikerült igazán rájönnünk, hogy mit is jelent az a bizonyos ismert mondás, miszerint nem tudunk egymás gondolataiban olvasni.

2009. okt. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nem ismertem még olyan embert aki gyökeresen megváltozott volna. A szüleim nagyonjó példák erre. A két család nagyon különböző volt. Anyám kikupálta, aztán 25 év után egy épp olyan szakadt nőt választott maga mellé mint amilyen lett volna anyám nélkül.
2009. okt. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szakítás után igen,rájön az ember a hibáira.De egyet ne feledj:kettőn áll a vásár,sosem csak az egyik fél a hibás.Velem is szakítottak ilyen-olyan indokkal,de a háttérben mindig másik személy állt.Én nem kezdeném újra senkivel,de ez mindenkinek a saját magánügye hogy dönt.
2009. okt. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!