Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mi melyik lehetőséget...

Ti mi melyik lehetőséget választanátok?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden összefoglalni a problémát. Albérletben élünk (külföldön a férjem országába). Kitettek minket az albérletből, de nem tudjuk miért, nincs indok. E hónap végéig el kell mennünk innen, de még nem találtunk albérletet. van két pici gyerekünk. Kettő lehetőség merült fel, ami közül nem tudok választani, ebben szeretném a tanácsotokat kérni.

Az első. Én és a gyerekek elmennének egy vidéki városba, ennek hátránya, hogy a férjemmel csak hétvégeken találkoznánk, és nem tudom, hogy bírnám egyedül a két kicsivel, és egy évig ott kelkene maradni, mert csak így adnak albérletet. Előnnye, hogy poton áron kertes házat bérelnénk, és vannak magyarok is ott, akik a segítségemre lennének. A város szép, biztonságos. Egy év alatt valószínű össze tudnánk spórólni a foglaló árát egy saját lakásra.

A második. A bútorainkat elhelyeznénk valahol, és átmenetileg az anyosómhoz költöznénk.

Ennek előnye, hogy nem kellene szétválni a családunknak, és lehet, hogy egy-két múlva találnánk lakást.

A hátránya: a lakás nagyon kicsi, gyakorlatilag egy szoba konyha. Ebben lennénk gyakorlatilag heten, mert a sogónőm és a kislánya is ott alszik hétközben. És hát a mi életritmusunk biztos teljesen felborulna.

Előre is köszönök minden hozzászólást.



2013. aug. 20. 16:38
1 2
 1/15 tetris ***** válasza:
100%
Atyaúristen! Egy szoba-konyhában az anyóssal, két pici gyerekkel? Neeeeeeem! Bármilyen más megoldás csak jobb lehet ennél. A Drága Mama kiidegelne az első napon!
2013. aug. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Első! Egy évet ki lehet bírni.
2013. aug. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszi első. Ment a zöld kéz. :)

Az anyósom jó fej, nincs semmi problémám vele. Nekem csak a kis lakás a gond, mert pl. én a gyerekeket legkésőbb 8.30-kor lefektetem aludni. Tudom, hogy Ők meg olyan 10.00 körül mennek aludni. Ez az része az életünknek felborulna. A másik anyósom semmit nem engedne csinálni max mosogatni, persze megértem az Ő háza, az Ő szokásai, és nekem kell alkalmazkodni.

2013. aug. 20. 16:47
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi itt a kerdes?


Egy ev alatt foglalo a lakasra/hazra, vagy tobb honap nyomor anyossal, masik gyerekkel osszezarva?


Hat mindenkeppen az elso variaciot valasztanam.

2013. aug. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 tetris ***** válasza:
100%

Tegyünk egy gondolatkisérletet:

Hogy fog műkodni a házasélet közöttük, ha ott lesz egy méterre a Drága Mama, meg a gyerekek?

Mi lesz a háztartási munkával, hiszen sokkal nagyobb lesz a felfordulás a házban? Ki fog főzni, mi lesz, ha nem ízlik, ... stb

Mi lesz, ha a Drága Mama elkezdi szidni a gyerekeket, esetleg oda is sóz nekik?

Mi lesz, ha a Drága Mamát idegileg kiborítják a pici gyerekek? Például valamelyik megbetegszik, sokat sír, ilyesmi?

Szerintem egy ilyen kicsi lakásban Anyós, Férj, Kérdező, + két gyerek, hatalmas konfliktusforrás. Ebből családi háború lesz!

Egyáltalán a Drága Mama akarja, hogy odamenjetek hozzá?

2013. aug. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"és lehet, hogy egy-két múlva találnánk lakást. "


Egy-két mi? Hét vagy hónap?

Bár én úgy csinálnám, hogy a második megoldás 1 hónapra, utána ott az első lehetőség vagy találunk lakást.

2013. aug. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen, ezeket én mind végigzongoráztam, amiket itt leírtatok. Pont a konfliktusforrás miatt idegengedem attól, hogy anyosómhoz költözzünk. Na meg a házas élet, egy-két hetet valószínű kibirunk nélküle, n de több hónapot nem hiszem.
2013. aug. 20. 17:05
 8/15 anonim ***** válasza:
Hol lakotok, hogy nem találtok ugyan ott egy másik bérleményt?! Az lenne a legkézenfekvőbb...
2013. aug. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt is vedd számításba, hogy ha az A verziót választjátok, onnan nehezebb a visszaút, ha már leköltöztetek, berendezkedtetek.

Anyóséktól pedig ugyanúgy mehettek vidékre, de albérletet is találhattok gyorsan.

2013. aug. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz. Lehet, hogy ez lesz, amit az utolsó írt, egy hónapot kipróbálunk anyósnál, ha addig nem találunk albérletet megyünk vidékre
2013. aug. 20. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!